Як вибрати фільтр для води

9-23-2021

Як вибрати фільтр для води

Одного разу мене запросили на чай дуже хороші люди. Також хочемо вам порекомендувати ТЕКСТ. Ми сидимо, розмовляємо. Чайник скипів. Печінки на столі. Переді мною чашка зі свіжозавареним чаєм. Я роблю ковток і по відчутному присмаку хлору розумію-вода не з фільтра, а з-під крана. Розмова продовжилася, а осад залишився. Для боротьби з осадом, накипом, сторонніми присмаками, залишковими хімікатами рекомендується використовувати фільтри. А ось який фільтр вибрати-про це поговоримо з нашим незмінним експертом по воді хіміком денисом байгозіним.

Денис одного разу вже ділився з нами порадами щодо вибору фільтрів, але ми вирішили не зупинятися на цьому і звернулися з цим питанням ще раз, щоб розкласти все по поличках.

На сьогоднішній день на ринку досить великий асортимент фільтрів — на будь-який смак і гаманець. Лідери вітчизняного ринку-це компанії аквафор і бар’єр. Принципової різниці між ними немає. Технології фільтрації практично ідентичні, за винятком незначних нюансів. Набагато складніше вибрати тип фільтра і визначитися зі ступенем очищення води в квартирі. Про це і поговоримо.

Фільтри-глечики

  • плюси. Вони дешеві і не вимагають установки. Їх легко придбати.
  • мінуси. Маленький обсяг. Потрібно часто міняти картридж. Глечикові фільтри довели свою ефективність, але все-таки це минуле століття.

Подмоечный фільтр

Цей тип фільтрів встановлюється під кухонною мийкою. Він має окремий кран, з якого ллється очищена питна вода.

  • плюси: потужний фільтр для поетапного очищення води. Вистачає надовго. При виборі такого фільтра необхідно звернути увагу на кілька параметрів – продуктивність (зазвичай в літрах на добу), тиск (якою буде натиск) і ресурс (який обсяг води зможе очистити цей фільтр).
  • мінуси: коштує дорожче, але в підсумку літр очищеної води обійдеться дешевше покупної. Вимагає установки.

Насадки на кран

  • плюси: знімні (можна взяти з собою на дачу, наприклад), недорогі.
  • мінуси: невелика продуктивність і маленький ресурс – як правило, фільтра вистачає на 1000-4000 літрів.

Предочистка всієї води в квартирі

Зараз більшість домогосподарств намагаються ще на стадії ремонту продумати установку фільтра, який буде очищати всю воду в квартирі. Втім, це можна зробити і в уже обжитому приміщенні. Такий фільтр встановлюється на вхідний трубі в квартиру і очищає всю воду. Навіщо це потрібно? тепер вся вода буде безпечна для ваших домочадців. Крім того, це захист для вашої побутової техніки. Ви можете вибрати таку ступінь очищення, яку вважаєте потрібною. Звичайно, передочищення не скасовує установку окремого фільтра для питної води.

Фільтри нового покоління

Ви можете встановити фільтр, який не вимагає заміни модулів. Це так звані самоочищаються фільтри. Вони використовують сучасні технології очищення. Системи пом’якшення і знезалізнення мають принципові відмінності в порівнянні з традиційними фільтрами. Однак ці фільтри дуже дорогі і досить громіздкі. Підходять для установки в заміському будинку з великою площею.

Скільки ступенів очищення варто вибрати?

Чим більше ступенів очищення, тим вище очищення води. Ось основні етапи очищення, які є практично у кожного фільтра.

1. Попередній етап: зниження вмісту активного хлору, важких металів і органічних речовин.2. Глибока сорбційна доочищення питної води. Видаляється активний хлор, іони важких металів і органічні речовини.3. Фінішна сорбційна очищення і кондиціонування питної води: повністю видаляється навіть мікрокількість шкідливих домішок, в тому числі активного хлору, важких металів і органічних речовин, ефективно фільтрує нерозчинні домішки розміром до 0,8 мікрон.

Що таке фільтр зворотний осмос?

Кому хочеться ще сильніше очистити воду, вибирають фільтр з 4 і більше ступенями очищення. Четвертий ступінь — це мембрана зворотного осмосу, яка пропускає через себе тільки молекули води і відсікає всі розчинені домішки. Зворотний осмос — це спосіб очищення води, при якому вода, проходячи під тиском через спеціальну напівпроникну мембрану, повністю звільняється від усіх домішок, стаючи ідеально чистою. Видаляє всі шкідливі домішки. Абсолютне пом’якшення води. Зупиняє бактерії і віруси.

П’ята, шоста і сьома ступені зустрічаються рідше, це може бути ультрафіолетова лампа, картридж з кокосовим срібленим вугіллям для гарантії відсутності бактерій і мінералізатор, який насичує воду мікроелементами, необхідними організму.

Неправильний фільтр

Фільтр не працює. Погано очищає воду. Залишається накип. Так буває, якщо споживач робить спонтанний вибір і вистачає з полиці супермаркету перший-ліпший глечик з якимось картриджем. Потрібно вибирати фільтр виходячи з типу вашої водопровідної води: якщо вона жорстка-потрібен фільтр-пом’якшувач, якщо надто м’яка — з додатковою мінералізацією, якщо у воді багато заліза — з системою знезалізнення. Як дізнатися, яка у вас вода? зробіть аналіз води і зверніться до фахівця з підбору фільтра.

Топ питань про фільтри для води

А ще денис веде свій блог в instgram @blogximika і вконтакте, де охоче роздає поради і ділиться практичними лайфхаками. Ми зробили добірку найцікавіших питань і відповідей про фільтри і не тільки.

1. Де чистіша вода — в місті чи в передмісті?

Як не парадоксально, але в місті вода безпечніше, ніж в околицях:

• воду для городян відбирають з річок вище за течією• * в неї додають коагулянт, який сприяє швидкому злипання частинок бруду;• потім – бактерицид – це хлор або гідрохлорид натрію;• ще бувають стадії флокуляції і знезараження ультрафіолетом, але не завжди.

2. Навіщо хлорують воду?

Ви бачили водопровідні труби зсередини? це жах: застійна вода дає бактеріальну слиз в кілька сантиметрів! а без знезараження там розведеться таке, що імунітет найміцнішого людини не впорається.але що ж робити, адже залишковий хлор руйнує печінку, викликає алергію? від шкідливих наслідків знезараження захищають побутові фільтри. Так само рекомендую ставити фільтри і на питну воду, і на душ: через шкіру теж багато чого вбирається.

3. Де провести аналіз води з-під крана?

Аналіз можна зробити в найближчій сес безкоштовно. Або платно — в магазинах, що продають фільтри для води.

4. Чи потрібно боятися жорсткої води?

Жорстка вода 2,4-6,0 мекв/л доставляє незручності: накип, мило не милиться та інше. Але для багатьох, що народилися в регіонах з такою водою, вона набагато смачніше, наприклад, пітерської (0,5-0,7 мекв/л). За медичними даними, здорова людина може вживати її без проблем. Але при проблемах зі здоров’ям: гастрит, камені в нирках та ін.воду рекомендують пом’якшити до більш фізіологічних концентрацій. Жорсткість це не страшно! головне, щоб у воді не було ксенобіотиків: важких металів, пестицидів, хлорорганіки, медикаментів. А пом’якшувальний фільтр-це добре, але необов’язково.

5. Коли міняти фільтр?

Все залежить від типу фільтра. Потрібно зробити розрахунок человеколитров. Але сам денис змінює фільтр за смаком: з ранку вода не повинна мати присмаку. Якщо мова йде про проточному підкранному фільтрі, то через рік варто поміняти в будь-якому випадку.

6. Як утилізувати фільтр з глечика?

Фільтр доведеться розрізати. Пластик можна здати як поліпропілен. А вміст можна використовувати як поглинач запаху в холодильнику, а потім можна просто викинути або закопати: за 5 років 80% біодеградує.

7. Як перевірити фільтр?

У магазині для акваріуміста продається барвник метиленовий синій. Він безпечний, але за будовою молекули моделює небезпечні пестициди. Потрібно зробити розчин з концентрацією приблизно 50 мг на літр води. Для початку потрібно намочити фільтр водою. Увімкніть кран або наповніть глечик водопровідною водою. Потім залийте літр синього розчину. З глечиком це просто зробити. Для напірних фільтрів потрібен насос. Далі дивимося на результат фільтрації:

  • прозора-очищення 99.95%-100%
  • блакить помітна, якщо поставити на білий лист-очищення 99,5-99,95%
  • розчин помітно блакитний: 99%-99,5%
  • розчин синій<99% – фільтр не працює

Після експериментів пролийте через модуль пару літрів. Якщо фільтр підмиєний, то пропустіть воду хвилину.