10 корисних солодощів, які можна на дієті

197

Що робити, якщо на дієті хочеться солодкого? Знайома ситуація, чи не так? Щоб не думати кожен раз, що з’їсти солодкого на дієті, тримайте під рукою цей список корисних і смачних продуктів.

Як кажуть дієтологи, відмова від цукру і містять його продуктів виявляється найскладнішим для більшості жінок. З копченим сальцем і смаженою картоплею ми розлучаємося без жалю, а от прощання з новомодними капкейками дається нелегко.

Ніякі покупні тістечка, мафіни і молочні шоколадки не повинні затримуватися у вашому раціоні ні дня, якщо ви маєте намір схуднути. Але ці 10 ласощів можна!

10 дозволених смакоти

1 місце. Самі корисні натуральні солодощі – ягоди і фрукти на дієті не просто можна, але і рекомендовані, адже в них міститься величезна кількість клітковини і вітамінів.

  • Краще всього підходять: грейпфрути, апельсини, яблука, лимони, мандарини, ківі, ананаси, айва, слива, чорна і червона смородина, вишня, лохина, ожина, малина, ірга, аґрус, брусниця, журавлина, полуниця.
  • Їжте в обмеженій кількості: банани, хурму, груші, черешні, манго, персики, кавуни, дині. У цих продуктах міститься дуже багато цукру.

І пам’ятайте, фрукти і ягоди – окремий прийом їжі. Не треба вживати їх відразу ж після сніданку або обіду (не рекомендується безпосередньо перед трапезою).

2 місце. Натуральний мед при дієті – одна з нечисленних корисних солодощів, допустимих в процесі активного зниження ваги. Продукт нормалізує роботу шлунково-кишкового тракту, сприяє виведенню токсинів, бореться з хронічною втомою та стресом, допомагає побороти тягу до солодкого. Володіє легким снодійним і заспокійливим ефектом.

Мед виключно поживний і корисний (якщо він натуральний, звичайно), але є і обмеження: цукровий діабет і алергія на продукт. З обережністю вагітним і годуючим жінкам.

3 місце. Вибираючи солодощі при дієті, не ігноруйте і гіркий шоколад (не плутати з молочним – він шкідливий і для талії, і для здоров’я). Чорний гіркий шоколад при схудненні дозволяє побороти тягу до солодкого і стійко переносити позбавлення. Так вашого реактивного запалу вистачить на більш тривалий термін.

Але на цьому переваги не закінчуються. Шоколад з високим вмістом какао (від 72% і вище, чим більше, тим корисніше буде шоколад) містить величезну кількість масла какао, рибофлавін, тіамін, кальцій, фосфор, вітаміни. Чорний шоколад сприяє жіросжіганію, бореться із запаленням, знижує стрес. У продажу сьогодні можна знайти гіркий шоколад без цукру. Він ще краще підійде в нашому випадку.

Якщо ви знижуєте вагу, їжте не більше 25 грамів гіркого шоколаду в день (все надлишки відкладеться у вигляді жиру). Шкідливим такий шоколад може бути і тоді, коли виготовлена з неякісної сировини.

4 місце. Зефір можна всім, котрі худнуть! Продукт зовсім не містить жиру, але багатий білком, має в складі залізо, фосфор, нерідко натуральні екстракти. Калорійність середня – в ста грамах продукту близько 300 ккал. Але, тим не менш, він відмінно підходить для людей, що дотримують дієту.

Сюди ж відносимо і повітряні маршмеллоу на білках, які можна додавати в каву або какао. Для кращого ефекту можна спробувати зефір без цукру. В магазинах така продукція є.

5 місце. Ще дві популярних ПП солодощі без жиру – пастила і мармелад. Продукти, що містять пектин, отриманий з фруктів. Желюючі агенти, які містяться у складі мармеладу, благотворно впливають на суглоби, корисні для шкіри, волосся і нігтів. Перевагу варто віддавати натуральним продуктам. Особливо дієтологи радять яблучну пастилу. А ось різнокольорові цукерки (як на фото), вживати не варто, в них багато штучних компонентів.

Купуйте натуральну пастилу і мармелад. Їжте не більше 30 грамів ласощі в день.

6 місце. Сухофрукти – відмінна альтернатива тортикам і печінкою. Ці смачні і корисні солодощі при дієті підтримують захисні сили організму, дають енергію і підживлюють вас, поки ви худнете. В куразі, фініках і ізюмі міститься величезна кількість клітковини і цінних мінералів, вони дуже корисні для серця і судин. А чорнослив – найкращий природний засіб для нормалізації роботи ШЛУНКОВО-кишкового тракту, що актуально під час дієти.

Сухофрукти солодше свіжих фруктів, вони більш калорійні, тому їх краще вживати з обережністю, невеликими горстками, не частіше 1 – 2 разів на день. Рекомендуємо чорнослив, курагу, фініки, папайю, інжир, родзинки.

7 місце. Халва. Продукт також дуже калорійний, тому їжте помірно. Найчастіше зустрічається соняшникова або арахісова халва, нерідко також без цукру, на фруктозі. Халва містить унікальні природні антисептики і рослинні жири, але на диво швидко засвоюється організмом; багата білком і харчовими волокнами.

8 місце. Цукати – соковиті шматочки фруктів і ягід, зацукровані або зварені в сиропі. Продукт не містить жиру, допомагає відновитися після інтенсивних фізичних навантажень, знімає втому, володіє чудовими смаковими властивостями. Правда, корисні тільки справжні цукати, приготовані без барвників та зайвих добавок.

9 місце. Домашнє варення теж допускається, але в дуже невеликих кількостях, буквально ложечку-другу. У двох ложечку буде близько 75 ккал, що цілком допустимо. Ми не випадково написали «домашнє». Їжте тільки те, що зварили самі або хтось із родичів.

Найбільш низькокалорійними вважаються: варення з журавлини (близько 198 ккал), обліпихи (165 ккал), цедри цитрусових (175 ккал), брусниці (близько 160 ккал).

Ви також можете готувати саморобні джеми, що називається, на один раз, не влаштовуючи в банки. У цьому випадку можна брати навіть не цукор, а, наприклад, його замінники.

10 місце. Тростинний цукор. Якщо вже купувати цукор, то тростинний. Він набагато корисніше білого, бурякового. По-перше, він не такий калорійний. По-друге, у цих дрібних золотисто-коричневих хрусталиках міститься багато цинку, магнію, фосфору і заліза.

А ще в невеликих кількостях вирішуються мюслі (з хорошим складом), козинаки на фруктозі (дуже мала кількість) і, звичайно ж, протеїнові батончики.

Не забороняйте солодке під час дієти, але дотримуйтесь наступних правил:

  • їжте корисні солодощі в першій половині дня;
  • споживайте ласощі помірно, не переїдайте;
  • фрукти і ягоди – окремий прийом їжі;
  • «чайна пауза» теж окремий прийом їжі (звичка пити чай відразу після їжі, сформувалася у кожного з нас з дитинства, не дуже-то і правильна);
  • уважно читайте склад, віддавайте перевагу натуральним продуктам;
  • корисні солодощі без цукру – завжди краще!

Завжди тримайте вдома або на роботі в шухлядці жменьку цукатів, плиточку шоколаду або баночку меду. Захотів – з’їв небагато, і процес схуднення здасться не таким виснажливим. Якщо у вас є які-небудь захворювання, будь ласка, проконсультуйтеся з лікарем.