Чому бідні люди товщі, ніж багаті

274


Зміст

  • Правильно харчуватися стало дорого
  • Займатися спортом тепер ніколи
  • Що говорять дослідження?
  • Багаторічні дослідження показали, що незаможні громадяни набагато частіше страждають від надмірної ваги, ніж забезпечені. Особливо це відноситься до нашим співвітчизникам. Вчені задалися питанням, чому це так.

    Правильно харчуватися стало дорого

    Однією з причин, чому повнота стала справжнім бичем бідних людей, зростання цін на здорову їжу. Так, багато продукти стали просто недоступними цьому прошарку населення. Наприклад, свіжоморожена червона риба і морепродукти, свіжі овочі і ягоди (особливо в несезон), якісні макаронні вироби. Звичайно, все це можна дозволити по святах, але харчуватися так постійно можуть далеко не всі громадяни нашої країни, особливо якщо сім’я велика. Набагато дешевше посмажити картопельки, ум’яти булку з сосискою або заварити локшину б\п.

    Читайте також: чи Передається повнота у спадок

    Таке становище характерно для Росії, а також для багатьох країн Заходу – малозабезпечені люди поправляються внаслідок вживання нездорової їжі.

    Читайте також: Найбільш шкідливі продукти харчування

    Займатися спортом тепер ніколи

    Інша причина – недостатня фізична активність небагатих людей. Ми зараз не говоримо про вантажників і шахтарів, які весь день на ногах, безперечно, їм руху вистачає. Люди, чия робота передбачає постійні зусилля, поправляються рідко. Інша справа – жінки з маленькими дітьми, які не мають матеріальної можливості найняти няню, щоб почати відвідувати спортзал, офісні працівники, занурені з головою кар’єру.

    Дефіцит часу – тема окремої розмови. Тотальна зайнятість заважає нормально харчуватися навіть тим, хто заробляє за нинішніми мірками пристойно. Якщо весь час проводити в офісі, варіантів залишається небагато – кава з бутербродом, бізнес-ланч в найближчому кафе і напівфабрикати на вечерю. Готувати-то ніколи! До речі, ті ж офісні службовці мало ходять пішки, вважаючи за краще добиратися до місця на машині або на метро.

    Читайте також: 16 способів схуднути для ледачих

    Таким чином, вдосталь часу і грошей на себе, залишається тільки у багатих. Забезпечена людина має можливість добре харчуватися, відвідувати фітнес-клуб, плавати, грати в теніс, кататися на сноуборді, захоплюватися кінним спортом. У тих, хто постійно зайнятий роботою, можливостей, звичайно, менше. Хоча, безумовно, це питання пріоритетів.

    Читайте також: Ходьба для схуднення

    Що говорять дослідження?

    Доктор Девід Банн з Лондонського інституту освіти Університету коледжу виявив нерівність ІМТ дітей із забезпечених і небагатих сімей, яке збережеться, прогнозує він, і в дорослому житті. Крім того, Девід Банн впевнений, що всьому виною продукти харчування з високим вмістом цукру і транс-жирів.

    Щоб маса тіла залишалася в нормі, рекомендується звести до мінімуму шкідливу їжу і більше рухатися. Хоча б просто прогулюватися перед сном. І ні в якому разі не здаватися на милість обставин – немає грошей на осетра, купуйте пікшу, дорого помідори взимку, візьміть квашену капусту.

    Читайте також: Обчисліть свій ІМТ — перевірте, чи в нормі ваша вага