Ліпосакція, що це викачка жиру або грошей?

207

Пластична хірургія зараз на підйомі. Згадайте, дозволити собі силіконові імпланти в 90-х могли, напевно, тільки мільйонери. У наші дні все набагато простіше, і, якщо задатися метою, зібрати необхідну суму можна. Але обов’язково лягати під ніж? Чи є ризики після і під час проведення процедури? Чи Правда, що прибраний жир більше ніколи не повернеться? Як оцінюють шанси медики?

Що таке ліпосакція?

За визначенням, це операція з видалення жиру, надлишкових локальних відкладень. Традиційно найбільш затребувані – ліпосакція живота, стегон, спини, підборіддя, шиї. Методи існують різні.

  • Вакуумна ліпосакція (найпоширеніша і зазвичай результативна). Роблять проколи, через які вводяться спеціальні трубки. Трубки здійснюють поступальні рухи за допомогою вакуумного апарату, механічно руйнуючи і виводячи жирову тканину. Ймовірність появи синців і рубців практично зведена до нуля.
  • Ультразвукова ліпосакція (кавітація) забезпечує руйнування жиру ультразвуковими хвилями. Виведення здійснюється також вакуумним апаратом через проколи в шкірі (не більш 2 мм). Вплив ультразвуку на організм людини може мати наслідки. Про це вас повинен попередити доктор. Є ще й електронна ліпосакція. Проводиться так само, як і попередня, з тією відмінністю, що замість ультразвуку використовують електричний струм.

Ліпосакція: шкода і користь

Можна вважати ліпосакцію панацеєю для тих, що худнуть? Розберемося в цьому питанні, посилаючись на авторитетні джерела і думки російських і зарубіжних пластичних хірургів. Ось що нам вдалося розкопати.

Які аргументи «ЗА»?

1. Ліпосакція видаляє самі жирові клітини, а не просто їх вміст, що дозволяє досягти більш стійких результатів, ніж при схудненні. Справа, виявляється, в тому, що схильність до зайвої ваги закладається ще в дитинстві, і, якщо дитину не обмежувати, кількість жирових клітин-адипоцитів вийде занадто великим. Це так звані «комори» жиру, в яких він з комфортом і розташовується. І якщо природне зниження ваги супроводжується очищенням клітин, цих самих адипоцитів, то хірургічне втручання їх просто вбиває. А, чим менше «коморах» залишиться, тим менше буде і самого жиру.

2. Ліпосакція дасть швидкий результат. Операція дозволяє прибрати до 6 літрів жиру за один раз. Звичайно, спочатку в місці відкачування жиру наростає набряк, а після протягом місяця потрібно носити компресійну білизну. Таким чином, остаточний результат можна побачити не раніше, ніж через півтора місяці, але це швидше, ніж худнути самому.

3. Близький лікоть, та не вкусиш. Абсолютно вірно, якщо тільки справа не стосується ліпосакції. Використовуючи цей метод, можна здійснити найзаповітнішу мрію – схуднути локально, що у всіх інших випадках є важкоздійсненним. Всім заважають товсті коліна, але ні одній дамі не хочеться, щоб зменшилася груди (з цієї опери). До речі, як зберегти груди при схудненні, читайте в цій статті. Так ось ліпосакція дозволяє прибрати ненависні надлишки саме там, де потрібно (з деякими обмеженнями, про них нижче). Приміром, на боках або в зоні галіфе (де, до речі кажучи, худнути найбільш важко).

4. І ще один плюс – відсутність наслідків на шкірі (втім, в порівнянні з природним схудненням він не актуальний, адже в цьому випадку ніяких слідів теж немає). Якщо ж порівнювати з іншими методами, абдоминопластикой, наприклад, реабілітація після ліпосакції, звичайно ж, більш швидка.

Але якщо б все було так добре, ми б навіть не стали писати про це, адже плюси такої операції, як ліпосакція, не полінуються повідомити численні рекламні ролики і лікарі популярних клінік, які потребують ваших грошах. А ось про мінуси частіше воліють замовчувати. Але ми цим прикладом не підемо.

Отже, мінуси і шкоду ліпосакції

1. Ліпосакція – це ОПЕРАЦІЯ. А будь-яка операція – серйозне втручання в організм, тому не варто лягати на стіл хірурга без особливої потреби. Ліпосакція триває до кількох годин, нерідко під загальною анестезією. Хто вже одного разу відходив від наркозу, знає, як це здорово». У цьому зв’язку є і безліч протипоказань (абсолютних і відносних), про яких бажає заробити на вас лікар може і частково промовчати (такі випадки не рідкісні, але можливі, особливо на периферії).

2. Ускладнення. Поговоримо про них. Якщо втручання пройде досить делікатно, можна пошкодити венозні, артеріальні або лімфатичні судини, испещряющие нашу шкіру по всій площі, а це загрожує появою судинних зірочок. Не жир, звичайно, але теж мало приємного. Це з косметичних недоліків. Більш серйозні наслідки: ускладнення загального характеру та місцеві ускладнення. До перших належать: надмірна крововтрата (рідкість, але виключати не будемо), жирова емболія, формування тромбів. Місцеві ускладнення менш страшні, але і більш поширені: обширні гематоми, серома, набряклість, нагноєння і некроз тканин, порушення чутливості в області втручання, пігментація. Проведена з порушеннями лазерна ліпосакція небезпечна ще й опіками.

3. Третій мінус, він же відповідь на один з найбільш животрепетних питань: результат не збережеться, якщо ви продовжите жерти (вибачте) поглинати їжу в тих кількостях, в яких звикли. Ліпосакція вимагає підтримання постійного ваги. Іншими словами, операція має сенс, тільки якщо ви абсолютно точно вирішили встати на стежку ЗСЖ і ПП. Якщо в планах тільки прибрати боки і знову за пиріжки – невдала витівка. До речі, якщо надалі пацієнт різко худне або поправляється, фігура може деформуватися.

4. Зони-табу. Не скрізь, як ми згадували, можна прибрати жир, зробивши операцію. Є області, де ліпосакція неефективна або навіть небезпечна. Сюди відносяться: тильна поверхня плечей і передпліч, передня поверхня стегна, деякі області спини, литкових м’язів.

Ну що, настав час підвести підсумки. Як бачимо, і плюси, і мінуси є, і їх слід оцінити об’єктивно. І не тільки їх.

Обов’язково оцініть свої фінансові можливості. Якщо у вас не вистачає грошей на оплату послуг хорошого фахівця в хорошій клініці, краще відкласти операцію. Не думайте звертатися до лікарів по купонах або якимось іншим акціям із надто привабливими умовами.

Згадайте все про свій стан здоров’я. Вас, звичайно, обстежують в клініці, але з’ясувати дещо для себе теж не завадить. Будьте абсолютно чесні з лікарем. Смішно? Ні, навпаки, сумно. Відомі випадки, коли, мріючи знайти ідеальну фігуру, пацієнтки свідомо приховували деякі (як їм здавалося, малозначні) відомості.

І, звичайно ж, приймайте рішення самі! Подруги і чоловік можуть говорити все, що завгодно. Інформацію по ТБ взагалі ділите натроє. Прислухайтеся до порад, але робіть, як велить розум. Добре вивчіть тему, дізнайтеся про протипоказання і ускладнення (ми вам трошки вже допомогли), підшукайте першокласного спеціаліста і такого ж рівня клініку (бажано у великому місті, в ідеалі – в Москві). Згадайте, це ліпосакція – операція.

До речі, повернемося до заголовка статті. Що є ліпосакція – викачка жиру або все-таки грошей? Процедура, безумовно, є ефективною, але тільки у тому випадку, якщо ви потім будете стежити за фігурою, що для пацієнтів з надмірною вагою зазвичай найважче (адже для цього ми і вдаємося до хірургічного втручання, щоб проблему хтось вирішив за нас).

Важливо пам’ятати, що ліпосакція – не панацея. Підтримання здорової та естетично привабливої форми – цілий комплекс заходів. Готові йти до кінця? Пробуйте! Долають сумніви – почекайте.