Можна їсти заморожені овочі?

333


Зміст

  • Технологія шокової заморозки
  • Вітаміни в заморожених овочах
  • Заморожені або свіжі?
  • Як приготувати заморожені овочі?
  • Заморожені овочі: користь чи шкода? Однаково вміст вітамінів в заморожуванні і в свіжих овочах? Можна їсти заморожені овочі кожен день і як краще їх готувати?

    Спробуємо розібратися. Дізнаємося, чи багато користі в крижаних сумішах, що можна приготувати з заморожених овочів, що представляє із себе технологія шокової заморозки.

    Існує думка, що магазинна суміш заморожених овочів в пакетах набагато поступається за поживного і вітамінному профілю свіжим овочам, вважається, що в ній майже немає корисних речовин, і овочі з пакетів напхані хімією. Це зовсім не так. Набагато більше шкідливих харчових добавок використовується для підтримки товарного виду свіжих овочів, адже багато з них лежать на прилавку тижнями. Всупереч поширеній думці, при виготовленні заморожених сумішей хімії практично не використовується. Інша справа, що в пакетах багато снігу і льоду, доходить до половини, але це вже претензія до готельним виробникам або до магазинів (неправильне зберігання). Сама по собі заморозка передбачає виготовлення цілком якісного продукту.

    Технологія шокової заморозки

    Технологія шокової заморозки відома з 1925 року і досить успішно застосовується і в наші дні. Даним способом заморожуються м’ясні і рибні продукти, а також овочі і фрукти. Особливість технології полягає в тому, що ми маємо можливість споживати заморожені продукти принципово іншої якості. Продукти, які зберегли справжній смак і свою природну користь.

    На відміну від звичайної побутової морозилки, де для заморожування продукту потрібно не менше 2-х годин, шокова заморозка дозволяє впоратися із завданням за 10 – 15 хвилин. Попередньо підготовлений продукт пропускається через низькотемпературний тунель з температурою -40 °С, що перешкоджає порушенню тканин продукту. Тобто всі корисні речовини зберігаються.

    Тому вибираючи заморожені овочі в магазині, стежте за тим, щоб на пакеті було написано «миттєва заморожування» або «шокова заморозка».

    Вітаміни в заморожених овочах

    Незважаючи на те, що багато овочі перед заморожуванням все ж проходять термічну обробку (наприклад, броколі, стручкова квасоля, зелений горошок), це мало впливає на їх вітамінний профіль.

    Вміст вітамінів у замороженому продукт знижується на 10 – 15%, це не критично – користі в будь-якому випадку явно більше, ніж від макаронів і окрайці хліба. Хочеться овочів взимку? Вперед в супермаркет за заморожуванням.

    Зберігається клітковина в заморожених овочах? Так, зберігається. Заморожені овочі легко засвоюються і не перевантажують шлунок. Це ідеальний продукт для лікувальної дієти.

    Також пояснимо, що багато вітаміни так чи інакше втрачаються в процесі приготування (в цьому випадку не важливо, купили ви свіжі або заморожування). Наприклад, водорозчинні вітаміни групи В і C. Саме тому так багато людей віддає перевагу сироїдіння.

    Заморожені або свіжі?

    Як не дивно, заморожені овочі найчастіше є продуктом більш високої якості, ніж свіжі (умовно свіжі). Одна справа, якщо ви купили сезонні овочі прямо з грядки, приміром, огірочки або помідорчики «у бабусі», і зовсім інша, коли ви придбали червоні, наполированные перці в супермаркеті, які два тижні лежали на полиці в очікуванні покупця.

    Факт залишається фактом: магазинні свіжі овочі далеко не так «свіжі». Транспортування від місця виростання до точки продажу займає до кількох тижнів, тому овочі зрізаються задовго до готовності і дозрівають в дорозі (або не дозрівають взагалі). Овочі для шокової заморозки зрізуються в самий їх пік, щоб забезпечити кращий смак.

    При відсутності овочів з грядки купувати суміші в пакетах – відмінне рішення. Шокова заморозка зробила крок далеко вперед, і багато заморожені продукти ледь відрізняються від свіжих. Наприклад, брюссельська капуста, чорна смородина. Спробуйте їх – переконайтеся самі.

    Як приготувати заморожені овочі?

    Кращим способом є приготування на пару, крім того, овочі можна приготувати в духовці, в мультиварці або навіть на простий сковороді з краплею олії. Рецепти із заморожених овочів представлені в Мережі у величезній кількості, готуй – не хочу. Найбільш небажаний варіант – відварювання або розігрівання в мікрохвильовій печі (відварювання тільки для супу).

    Пам’ятайте, що розморожувати овочі при кімнатній температурі перед приготуванням не можна – вони перетворяться на кашу. Тому оптимально – відразу на сковороду або в пароварку. І через 15 хвилин ви отримаєте смачне і корисне блюдо, а, головне, красиве. Магазинні суміші при правильному приготуванні дозволяють створювати справжні кулінарні шедеври: рагу, запіканки, омлети. Суп із заморожених овочів виглядає особливо естетично, завдяки різнобарвним кубиках і кружочкам.

    Страви із заморожених овочів підходять тим, хто не любить багато і довго готувати, крім того, це бюджетний спосіб доповнити раціон вітамінами, і ідеальне рішення для зими, коли свіжі овочі занадто дорогі або зовсім недоступні. Заморожені продукти однозначно виграють у різних овочевих консервів, що містять велику кількість солі, цукру і харчових добавок.

    При виборі продукції слідкуйте, щоб вона не була простроченою або перемороженной. Краще всього зупинити свій вибір на овочах відомих виробників. Також можна купувати заморозку на вагу (у всіх великих гіпермаркетах) або в прозорих упаковках, щоб гарненько розглянути суміш. За структурою морожені овочі повинні бути розсипчастими. Якщо вони злиплися в крижаній грудку, значить, продукт був заморожений повторно і ніякої вітамінної цінності не має.

    Якщо купуєте заморозку на вагу, вигляд продукту повинен бути приблизно як на фото нижче.