ТОП-5 популярних міфів про харчування

187

Міф 1. Якщо уникати жирів, то не потовстієш

Не зовсім так. Якщо ви споживаєте більше калорій, ніж витрачаєте на тренуванні / під час роботи або активного відпочинку, вони обов’язково відкладеться у вигляді жиру. При цьому зовсім не важливо, ЯКУ їжу ви їли. Зайвим може виявитися не тільки смачний біляш, але і крихітний мандарин, адже жир утворює не сама їжа, а ті НАДЛИШКИ, що ми отримали під час трапези і не встигли витратити. І навіть якщо виключити жири зовсім, обдурити природу не вийде. Відмовлятися від жирів взагалі, до речі, шкідливо.

Зате якщо тренуватися ретельно і регулярно, можна дозволяти собі всякі дрібні радості, навіть фастфуд.

Міф 2. Щоб набрати масу, потрібно вживати багато вуглеводів

Невірно. Будівельним матеріалом для м’язів є білки, а вуглеводи – всього лише ПАЛИВО, що витрачається під час тренування. Дорослій людині достатньо близько 4 – 5 грамів вуглеводів на кілограм ваги.

Міф 3. Трьох прийомів їжі в день цілком вистачає

Замало. Збалансоване харчування передбачає багато різноманітної їжі, і вмістити все необхідне в 3 прийоми не вийде. Великі порції їжі погано перетравлюються, і ви ризикуєте отримати підвищене газоутворення, тяжкість, млявість і навіть слабкість. Чи варто говорити, що тренуватися в такому разі не тільки малоприємно, але і неефективно. Щоб їжа добре засвоювалася, краще розділити її на 5 – 6 невеликих порцій.

Міф 4. Хочеш схуднути – перестань є

Тільки на перших порах. Після кількох голодних днів (максимум, через пару місяців) переляканий організм переходить в «сплячий режим», і всі процеси життєдіяльності, включаючи спалювання жиру, СПОВІЛЬНЮЮТЬСЯ. В результаті вага падає до певного рівня, а потім уповільнюється і більше не зменшується. Щоб процеси розщеплення жирів активно протікали, необхідно підключити тренування.

Міф 5. Після переїдання потрібно поголодувати

Безглуздо. Навіть якщо ви дозволили собі з’їсти зайве СЬОГОДНІ, голодне ЗАВТРА вам не допоможе. Коли ви перестаєте є, всі ваші процеси, включаючи метаболізм, сповільнюються. Висновок: не потрібно мучити себе голодом і посипати голову попелом, оцінюючи масштаби вселенської катастрофи. Просто повертайтеся до звичного раціону і ритму життя.