Чому кішка багато спить: розбираємося в котячої фізіології

72

Наші чотирилапі друзі дуже багато часу проводять уві сні. Вони схожі на маленьких дітей, які потребують тільки ласки, їжі і хорошому відпочинку. Але буває так, що коти занурюються в сон на тривалий час, і це викликає стурбованість у господарів.

У цій статті ми розберемося в справжніх причинах, через які кішка багато спить. За основу візьмемо інформацію про фізіологічні потреби тварини і розглянемо випадки, коли господареві дійсно варто хвилюватися.

Норма сну для кішки

Почати варто з того, що тривалий сон вважається нормальним для представників цього виду. Наші улюбленці-це нащадки диких кішок, і деякі звички так і залишилися в крові одомашнених тварин.

У природі котячі можуть солодко спати тільки після вдалого полювання і на ситий шлунок. Під час відпочинку відбувається перетравлення їжі. Якщо тварина голодно, то воно занурюється в сон ненадовго і спить неспокійно.

В сучасних умовах комфортного життя вихованцям не потрібно проводити тривалий час в пошуках їжі, тому що турботливі господарі регулярно їх годують. За перетравленням їжі кіт буде проводити більше часу, адже йому не потрібно відновлювати сили для полювання.

Єдиної норми сну для котів не існує. Вважається, що в добу особина може проводити уві сні від 12 до 16 годин. Тривалість сну залежить від багатьох факторів: віку, умов утримання, темпераменту вихованця, стану здоров’я і навіть від його породи.

Вік

Період дорослішання вимагає великої кількості енергії, тому новонароджені кошенята можуть спати 20-22 години на добу, прокидаючись, тільки щоб перекусити. До трьох місяців вони сплять 16-18 годин на добу, а до восьмого місяця життя починають спати як дорослі особини.

Якщо у вас літній вихованець, якому більше 8 років, будьте готові до того, що він буде проводити уві сні більше часу, щоб відновити свої сили.

Порода

Ретельно виведені породи для домашнього утримання далекі від своїх диких предків і в них залишається все менше і менше типових поведінкових реакцій дикої кішки.

Британська короткошерста кішка, мейн-кун, сибірська кішка люблять поспати довше. А ось емоційні і активні абіссінци, сіамські кішки, орієнтали будуть приділяти відпочинку менше часу.

Умови утримання

У холодну пору року тварини прагнуть зайняти місце біля джерела тепла – там їм спиться краще, тому їх відпочинок стає довше. Деякі коти реагують і на погоду – коли за вікном похмуро, розслаблення в теплі подовжується. У той же час, якщо на вулиці дуже жарко, коти часто і довго відпочивають, завдяки чому нормалізують температуру свого тіла і справляються з високою температурою.

Якщо ви підібрали тварину на вулиці і турбуєтеся про те, що воно багато спить – не переживайте, швидше за все, вихованець просто відсипається в комфортному середовищі.

Пропоную до перегляду відео, де містяться цікаві факти про тривалість котячого відпочинку:

Що робити, коли кішка спить занадто довго

Якщо ваш вихованець зберігає активність і життєрадісність, але проводить уві сні багато часу, спробуйте переглянути його харчування: чи дійсно тварина отримує всі вітаміни і чи не отримує він більше їжі, ніж потрібно його організму? про те, як годувати кішок, рекомендую прочитати в окремій статті.

Якщо мали місце операція, тривала поїздка, переїзд або зміна господаря, будьте готові, що для відновлення буде потрібно час.

Ще одна причина тривалого сну полягає в особливому періоді для кішки – вагітності. Відвідайте ветеринара, щоб підтвердити або виключити вагітність, а також отримати додаткові рекомендації щодо утримання тварини.

Перед стрижкою, купанням або тривалою дорогою іноді призначаються препарати седативної властивості. Вони впливають на нервову систему, і кіт може проводити в спокої і легкій дрімоті більше часу.

Занепокоєння може бути виправдано, якщо ваш вихованець спить більше звичайного і при цьому поводиться нетиповим чином: відмовляється від їжі і води, стає млявим, рідко проявляє бажання грати і йти на руки до господаря. Це може бути ознакою неправильного змісту, наприклад, зіпсованої їжі і як наслідок – отруєння.

Висока тривалість сну може свідчити про те, що в організмі кота відбуваються запальні процеси, і під час відпочинку тварина намагається нормалізувати свій стан.

Коли симптоми доповнюються погіршенням якості шерсті, її випаданням, зміною стільця, підвищенням температури – негайно відвідайте ветеринара. Сонний стан разом з іншими симптомами може бути ознакою наступних проблем:

  • зараження організму гельмінтами;
  • розвиток анемії;
  • нестача вітамінів;
  • інфекційні захворювання;
  • проблеми серцево-судинної системи;
  • порушення гормонального фону.

Як допомогти вихованцеві

Якщо ви помічаєте, що вихованець спить більше звичайного, але при цьому залишається активним і зберігає інтерес до життя, прочитайте мою статтю про те, як сплять кішки. У ній я детально пояснюю біоритми сну, і це допоможе вам розібратися, чи дійсно вихованцеві необхідна ваша допомога.

Гучні звуки і маленькі діти можуть служити джерелом стресу. Як тільки джерело роздратування зникає, тварині потрібно відіспатися. Тому постарайтеся вберегти улюбленця від стресів і поспостерігайте, чи не зміниться його стан.

Перегляньте харчування кота: перевірте збалансованість корму і норму порції. Ожиріння не варто вважати забавним, воно призводить до серйозних захворювань і впливає на кількість часу, проведеного в пасивній позі – рухатися стає дуже незручно.

Зверніться до ветеринара, якщо самостійно налагодити режим не виходить або якщо стан здоров’я вихованця стає гірше.

Висновок

Не заважайте коту спати, і він не завадить вам спати вночі – таку мудрість я вивела для себе за кілька років життя з улюбленими котиками. Якщо видимих причин для занепокоєння немає, значить, ваш вусатий друг звичайний лежебока.

До речі, кажуть, вихованці завжди схожі на своїх господарів, і що стосується мене – це дійсно так, адже я теж люблю довго поспати. А як у вас йдуть справи? ваші вихованці схожі звичками або характером на вас? поділіться своєю історією в коментарях, мені буде дуже цікаво їх прочитати.