Не з цієї планети: 5 образів девіда боуї, що змінили чоловічу моду

54

У світі чоловічої моди важко знайти ще одного настільки впливової людини, як девід боуї. За своє життя він змінив величезну кількість образів і стилів: від хіпі з розпатланими кучерями до худого білого герцога. Іноді важко повірити в те, що це все один чоловік. Ми зібрали ті самі образи музиканта, що змінили уявлення про моду.

У 1967 році девід боуї випустив свій перший альбом «the world of david bowie». Ця подія ознаменувала народження одного з найвпливовіших творців століття. Боуї увірвався на сцену несподівано і дуже ефектно. Незважаючи на досить нестандартну зовнішність, він тут же зацікавив публіку. Показати себе світу з’явився 20-річний джентльмен з дивовижною харизмою, величезним талантом і унікальним стилем. Він тут же почав сходження на вершину, звідки до кінця життя вже не спускався.

1. Модний підліток

У 60-х ще початківець музикант дотримувався ідеально відпрацьованого іміджу. Боуї заробив репутацію одного з наймодніших джентльменів свого часу. Ідеальна стрижка, гостроносі черевики, штани до щиколоток і сорочки з застебнутим верхнім ґудзиком — звичайна справа для цього чепуристого джентльмена. Але вже в ранні роки він не боявся експериментувати: нафарбовані очі або грим вперше з’явилися саме тоді. Так, цей його стиль назавжди залишиться одним з найвпливовіших, адже скількох юнаків він надихнув полюбити двобортні піджаки і класичні черевики.

2. Зіггі стардаст

Від альбому до альбому змінювався не тільки музичний стиль боуї, але і його зовнішній вигляд. В кінці 60-х, натхненний досягненнями людей в космосі, артист придумав собі максимально неординарний для свого часу образ-зіггі стардаст (про те, як музиканту прийшла в голову ця ідея, можнопочитати в його біографії).

Підводка для очей, облягаючі наряди і культовий зигзаг поперек ока — все це зробило стиль зіггі безсмертним. Саме в цей момент боуї по-справжньому закріпив за собою статус ікони моди і справжнього хамелеона. Експериментальний макіяж і зачіска були атрибутами, з якими співак завжди працював неймовірно добре, проте ніколи не робив нічого з цього напоказ. Його метою не було епатування публіки, він носив те, що відображало його внутрішній стан.

3. Виснажений білий герцог

Одяг був частиною творчості боуї і відображенням змін в самому музиканті. До кінця 70-х він знову радикально змінив свій образ, однією з причин того стали проблеми з наркотичною залежністю. На зміну яскравому і завжди різноманітному зіггі стардосту прийшов загадковий стиль британського аристократа. Він, на перший погляд, цілком класичний: чорні штани, біла сорочка, строгі черевики, зачесане назад і укладене волосся. Але хвороблива худорба, субтильність і блідість додавали щось похмуре і холодне в зовнішній вигляд артиста. В якійсь мірі цей образ вплинув на становлення в майбутньому героїнового шику з його тягою до розкоші в поєднанні з худорбою.

4. Джентльмен

І все ж девіду боуї вдалося перемогти свою залежність і повернутися до нормального життя. За цією зміною прийшло і пом’якшення стилю артиста. Зомбі-аристократ залишився позаду і перетворився на сучасне визначення джентльмена. Народився новий культовий образ. Музикант все частіше з’являється на публіці в костюмах-трійках, краватках, різнокольорових сорочках, доповнюючи образ хизуючись черевиками.

І хоча пройшли часи облягаючих костюмів і малюнків на обличчі, але макіяж і розпатлані блондинисті волосся все ще залишалися значною частиною особистості боуї. Однак не можна сказати, що девід «переріс» буйну молодість, адже вона завжди залишалася з ним. Навіть коли рок-зірка почав носити костюми, його характер і чарівність були при ньому, що притягувало все більше людей до його особистості і творчості.

5. Людина-хамелеон

На початку 90-х девід боуї повернувся до експериментів з формою і кольором. На це багато в чому вплинув початок відносин з сомалійською топ-моделлю іман. Музикант знову вивільняє внутрішнього дослідника і шукає все більш яскраві і цікаві образи. Зростаюча популярність надихала артиста, що, звичайно, вплинуло на його стиль і спонукало повернутися до витоків. Девід боуї не став експлуатувати колись епатажний стиль зіггі стардаста, а синтезував новий — образ стильного фріка. Це період шкіри, латексу, обтягуючих штанів і курток зі стразами. І хоча музиканту на той момент вже перевалило за 40, він довів, що в такому віці він тільки починається.

Одяг завжди був для девіда формою самовираження і способом закріпити свою індивідуальність. Він довів всьому світу, що це людина прикрашає одяг, а не навпаки. Саме його творчий підхід і здатність прийняти себе таким, який є, відкрили боуї дорогу в світ дивовижних експериментів. Музикант ніколи не слідував за модою, а передбачав її хід. А про тих, хто задає модні тренди сьогодні ви можете прочітатьв нашій добірці найстильніших чоловіків сучасності.