Мотивація до спорту: міф чи реальність

312


Зміст

  • Зрозуміти не можна змусити
  • 10 000 чому
  • Потреба змінюватися
  • Здрастуйте, я ваша тітка!
  • Що таке мотивація до спорту? Працює вона? Чи можна її запозичувати, розвивати? Вийде чи керувати нею? У цій статті ми розберемося в реальних стимулів схуднути і поборотися з відсутністю тяги до спорту.

    Готуйтеся почути найгірше – мотивації до ЗСЖ, ПП і тренувань насправді немає. Тобто, ви або, обмежуючи зуби, беретеся за себе, або ні, продовжуючи їсти пончики і лаяти своє відображення в дзеркалі. Знайомий замкнуте коло, вийти з якого самостійно не завжди виходить. Але ми спробуємо.

    Зрозуміти не можна змусити

    Рішення має прийти сама, а ініціатива – виходити від вас.

    Якщо вас умовляють або змушують, лякають розлученням, напихають популярною літературою або колективно капають на мізки, результату, швидше за все, не буде. Без розуміння нічого не дається. А, якщо порадники переберуть палицю, ефект може бути прямо протилежним.

    Людина, що не дотримується правил ЗСЖ і ПП, повинен САМ прийти до того, що він робить неправильно, і яке покарання від природи-матінки може за цим послідувати. Слова залишаться словами – тільки дії зіштовхнуть з мертвої точки.

    10 000 чому

    Подумайте, що і хто на вас впливає. Чому вам захотілося щось змінити в собі?

    Якщо ви читаєте цю статтю, шукаючи мотивації, думки про правильне харчування і спорт, швидше за все, вже відвідали вашу голову. Спробуємо розвинути думку.

    Найчастіше спонукають нас зайнятися собою:

  • близькі люди (але не їх благання, а швидше страх розставання або втрати). Ми думаємо: «чоловік все-таки піде, якщо я не схудну», «діти залишаться без матері, якщо я не займуся здоров’ям» (останнє, звичайно, про людей віком);
  • як не дивно, суспільство. Норми і стандарти тиснуть з усіх сторін, з самого дитинства. Товстенькі дівчинки не подобаються однокласників, а потім і одногрупникам і колегам. Подруги «шкодують», співчутливо підсовуючи в магазині спідниці плюс сайз, настільки довгі, що їм не видно кінця.
  • незадовільний стан здоров’я і погане самопочуття (звичайно ж, це задишка, варикоз, підвищений тиск, надмірний цукор в крові, слабкість, млявість, безсилля, нездатність пробігти 20 метрів за автобусом або донести сумки з ринку). Все це зазвичай вже є у огрядного людини. І з віком ситуація тільки погіршується.
  • Потреба змінюватися

    Причини зайнятися собою є у кожного з нас. Особливо у жінок, адже навіть далекі від ідеалу чоловіки хочуть бачити поряд (ну, звичайно ж) струнких супутниць. І якщо проблема зайвої ваги або малої активності дійсно є, ви повинні її усвідомити.

    Коли треба починати змінюватися? Коли це не примха, а життєва необхідність?

    • Якщо ви не подобаєтеся собі (з’являться проблеми психологічного характеру)
    • Якщо ви не подобаєтеся коханій людині (залишитеся одна (або один))
    • Якщо вас турбують проблеми зі здоров’ям (без коментарів, хочете жити – ноги в руки).

    Встаньте перед дзеркалом у спідній білизні. Будьте собою, не намагайтеся прийняти більш вигідну і витончену позу. Подобається? Доставляє вам естетичну насолоду те, що ви бачите? Ні?

    Тоді чому ви повинні милуватися інші?

    Ну, а якщо все подобається, значить, ви дійсно ідеальні, або ж час змінюватися ще не настав. Якщо ви цілком задоволені собою, любіть і улюблені, бігаєте марафони і жуєте плюшки, купуючи розмір XL, значить, вам це не потрібно.

    АЛЕ!

    Так, ми допускаємо, що комусь подобаються пампушечки. І, звичайно, повіримо, що ви і самі кайфуете від себе, але не забувайте, надлишкова маса тіла – проблема. Спочатку естетичного характеру. А потім і загроза здоров’ю, тому що з віком жирові відкладення ростуть, а неправильні харчові звички стають частиною життя, з якої ви вже не в силах розлучитися (психологічно, звичайно).

    Здрастуйте, я ваша тітка!

    Чим більше ви їсте, тим більше розтягується шлунок і тим більше він «вимагає» їжі. А у міру зростання маси тіла ви будете ставати більше. Це неминуче, повірте, навіть якщо зараз ви з легкістю підіймаєтеся на останній поверх. Плюс, не забуваємо про вік. Надмірна вага в 19 і в 45 – це не одне і те ж.

    До речі, про 45! Саме зайва вага робить дівчину бабою, тіткою, якщо хочете. Огрядною, огрядною жінкою, високоповажної матір’ю сімейства і незамінним членом робочого колективу. Хочеться бути такою? Ні? Тоді сушіть весла, спалюйте мости, куйте залізо, що хочете робіть, але припиняйте тягнути до рота все, що не пріколочено.

    Минув час «швидкого старіння», коли жінки передпенсійного віку всі як одна виглядали «на свої». Сьогодні вам рівно стільки, скільки ви попрацювали над собою, скільки зусиль доклали, скількох непотрібних гастрономічних радощів позбавили себе.

    Безперечно, знадобляться гроші. Більшість красунь не ігнорують такі методи, як LPG масаж і ін. Але вони, як правило, не працюють, якщо не працюєте ви.

    Основа вашого бездоганного стану в будь-якому віці – правильний раціон, щоденна рухова активність, відсутність шкідливих звичок і хороший сон.

    Знову ж «теткинская одяг». Безрозмірні куртки з тафти, балахони і пончо, якими можна вкрити танк, або шиття на замовлення. Іншої альтернативи, на жаль, не придумали. Стильних джинсиков і новомодних свитшотов на свої 120-120-120 ви не знайдете (особливо, якщо живете в невеликому місті). Доведеться виглядати нудно…

    Ось, власне і все. Універсального чарівного пенделя не існує. У кожного з нас свої причини брати бика за роги або пускати все на самоплив.

    «Мені не вистачає мотивації схуднути». Відмінний привід, щоб нічого не робити, чи не правда?

    Гарненько подумайте, перш ніж сказати це в наступний раз.