Як вибрати хорошу черешню?

195


Зміст

  • Яка буває черешня?
  • Коли купувати черешню? Як вибирати?
  • Черешня: користь і шкода
  • Вишня і черешня: відмінності
  • Черешня – ягода, улюблена багатьма. Ми з нетерпінням чекаємо сезону і завжди дуже засмучуємося, коли купуємо не те. І, правда, якою продавець зізнається, що його продукт несмачний і даремний. Сьогодні ми навчимо вас розбиратися в черешні – і більше ніяких розчарувань!

    Яка буває черешня?

    Черешня, або Prunus avium, що в перекладі означає вишня пташина, зустрічається від темно-червоного до світло-жовтого кольору. Чим темніше колір плодів, тим насиченішим вони органічними кислотами і цукрами і, відповідно, корисніше. Але світла менше аллергенна і в ній більше вітаміну С. Враховуйте це, вирушаючи на ринок.

    Коли купувати черешню? Як вибирати?

    Купуйте черешню тільки в сезон – це червень і липень. Ягоди повинні бути яскравими, міцними, красивими, блискучими. Без вм’ятин, порізів, плям, ознак гнилі та ін. Якщо черешня потьмяніла і стала сухою, її перетримали на складі – вона занадто довго зберігалася.

    Ні в якому разі не беріть зіпсовані ягоди – з ознаками бродіння і неприємним запахом. Остерігайтеся брати і ті ягоди, які просто лежали поруч (зберігатися вони будуть в рази менше).

    Тримайте черешню в холодильнику, в сухій тарі (можна в пакеті, але не довго, 1 – 2 дні). Також черешню можна засушити або заморозити. Їсти черешню можна у свіжому вигляді, а також готувати з неї варення, компоти, десерти, наливки, вино. Але максимум користі – завжди в свіжих плодах!

    Черешня: користь і шкода

    Черешню можна майже всім – у цієї ягоди мало протипоказань. З обережністю при цукровому діабеті і кишкової непрохідності (після консультації з лікарем). Також варто відзначити, що, якщо з’їсти дуже багато черешні, вона може подіяти як проносне. Рекомендована порція для дорослої людини – 300 грамів в першій половині дня. Перевищення – вже надлишки, тому не рекомендується.

    Чим корисна черешня?

    • Черешня містить вітаміни: A, E, PP, B1, B2, C.
    • Мінерали: калій, кальцій, магній, залізо, йод, цинк, фосфор, пектин та ін
    • На 85% складається з води і містить багато клітковини
    • Калорійність черешні – всього 50 ккал на 100 р. У складі: білки – 1,1 г; жири – 0,4 г; вуглеводи – 11,5 р. Глікемічний індекс – 25.

    Користь черешні велика: вона прискорює обмінні процеси, покращує травлення, знижує рівень холестерину, сприяє очищенню організму, має сечогінну ефектом, зменшує набряклість і виводить зайву рідину. Нормалізує тиск, зміцнює серцевий м’яз, стінки судин, підвищує гемоглобін, зменшує больові відчуття при ревматизмі, артриті, подагрі.

    Вишня і черешня: відмінності

    На відміну від кислуватою вишня, черешня більш м’ясиста і соковита. Це – теплолюбива культура, що виростає в основному в південних регіонах.

    І, звичайно, черешню частіше вживають свіжою, оскільки вона перевершує вишню за смаковими якостями. Вишня частіше йде на варення, джеми і вареники. Склад корисних речовин і калорійність у цих плодів приблизно однакові, а от глікемічний індекс нижче у вишні – всього 22 (проти 25 у черешні). На смак і колір, як говориться, товаришів немає, але було б непогано, якби у вашому раціоні були присутні обидві ці ягоди.