Хто такі «проліски» у фітнес клубі?

334


Зміст

  • «Проліски»: хто вони?
  • Відмітні ознаки «проліска»
  • Як НЕ стати «проліском»
  • От я і хочу, щоб вже був квітень. Я дуже люблю проліски. Я їх ніколи не бачила.

    Маршак С. «Дванадцять місяців»

    А ми бачили! Тільки не думайте, що мова піде про квіточках або незабутньому Самуїла Яковлевиче Маршаке. Зараз ви дізнаєтеся:

    • хто такі «проліски» у спортзалі;
    • за якими ознаками їх можна обчислити;
    • і, звичайно ж, як не стати одним з них.

    «Проліски»: хто вони?

    «Пролісками» іменуються люди, що згадують про існування спорту в акурат перед відпусткою, за 2 – 3 місяці до настання літа. З’являються вони, як водиться, навесні і продовжують займатися вкрай нетривалий час.

    Це може бути як дівчина новачок в спортзалі, так і такий самий недосвідчений хлопець, який намагається присісти з вагою 150 +, як той бідолашний біс, який під кобилу подлез. Насправді нічого крім розчулення такі акробати не викликають. «Скоро літо, а я не в формі». Жирна або хирлявий, це вже в кого як. Дами зазвичай приходять позбутися від зайвих кілограмів, а молоді люди навпаки – набрати масу перед пляжним сезоном. Як ви розумієте, і той, і інша вже запізнилися – що изнеживалось і ретельно уберегалось від будь навантаження роками, довести до досконалості за три місяці неможливо.

    Всі «проліски» займаються без задоволення, але хочуть швидкого результату. Багато і довго розповідають про 13-ти подвиги Геракла, але при цьому не затримуються надовго в залі, не бажаючи відводити фізичним вправам достатню роль у своєму житті.

    Відмітні ознаки «проліска»

    • Грандіозні плани перетворення себе. Як мінімум, «приведення в порядок до літа». Є і справжні камікадзе, намагаються «привести себе в порядок» до вихідних. Вони обмотуються харчовою плівкою, поглинають L-карнітин та «чудодійні» сечогінні чаї, скорочують порції їжі до розмірів перепелиного яйця… Ну, а потім контрольний замір і довгоочікувана «пенсія». Як тільки така «амазонка» влізе в спідницю на розмір менше, в тренажерному залі вона не з’явиться.
    • Займатися постійно «подснежнику» заважають обставини непереборної сили: важкі спадкові хвороби, широка кістка, слабкі зв’язки, проблеми з колінами і спиною, які, до речі, частіше від гіподинамії і починаються.
    • Чоловік-підсніжник (майже як у гороскопі Друїдів) зазвичай налаштований більш серйозно. Йому набридло ховатися за шваброю, і він сповнений рішучості, поспішає стати досвідченим качилой. Але ось невдача – в цьому випадку відсидітися на велотренажері зі смартфоном не вдасться. Доводиться навантажувати себе. Не падати у бруд обличчям, насправді. Мужик-підсніжник теж чекає швидких результатів, але дива не сталося і на цей раз, і дядько благополучно рятується від абонемента.

    Як НЕ стати «проліском»

    Зараз мова піде про те, як змусити себе займатися спортом і не стати проліском. Як ходити в тренажерний зал і не кидати його через місяць – інший. Насправді, це не так складно, як здається. Що треба робити?

    • Набратися терпіння, отримати максимум корисної інформації, підійти до процесу усвідомлено. Трансформація не відбудеться миттєво. Для цього можуть знадобитися роки. Інший важливий момент – комплексний підхід до «перезавантаження».
    • Щоб «виліпити» фігуру своєї мрії, рекомендується утриматися від алкоголю, куріння, скорегувати раціон.
    • Знайти корінь проблеми (підказка: він неправильної мотивації). Людина перестає милуватися своєю фігурою і поспішає це виправити. Потім, коли первісна ейфорія проходить, виявляється, що перспектива ідеального тіла не в змозі переважити небажання займатися. Навіщо катувати себе, якщо це не головне? У мене багатий внутрішній світ – і так зійде!

    Зрозуміли, де собака зарита? Так-так, саме в небажанні займатися, в непривабливості самого процесу. Значить, треба полюбити це. Але як?

    Скажіть собі: «Я хочу займатися спортом». Почніть відвідувати дорогі і комфортабельні клуби, з саунами, хамамами, басейнами та іншими принадами, беріть з собою друзів. Як тільки тренажерний зал почне у вас асоціюватися з насолодою, ви почнете туди ходити набагато частіше, ніж могли б себе змусити.

    Як почати займатися спортом?

    • Вибирайте тренажерні зали ближче до будинку, щоб не витрачати півтори години на дорогу і не мати зайвого приводу відкрутитися.
    • Не давайте організму різких і надмірних навантажень (непідготовленому користувачеві взагалі слід бути дуже обережним).
    • Спробуйте займатися з тренером персонально. Затягує!

    Якщо ви все робите правильно і не знущаєтесь над своїм організмом, то досить швидко, за два – чотири тижні ви звикнете ходити в спортзал, почнете щиро туди прагнути і досягнете бажаних результатів. Не будьте «підсніжниками», удачі!