Скільки потрібно пити води, щоб худнути?

219


Зміст

  • Вода, щоб схуднути
  • Вода вранці і ввечері
  • Жага або голод?
  • Як привчити себе пити воду?
  • 8 склянок рідини чи води?
  • Скільки потрібно пити води, щоб схуднути? Півтора – два літри води в день, або 8 – 12 склянок, як кому більше подобається. Але не всім вдається спожити таку кількість, та й не кожному хочеться. Як же бути в такому випадку?

    Спробуємо розібратися, чи варто змушувати себе «вкладатися» в денну норму, і скільки рідини людині треба насправді. Яку воду пити? Чи вважаються порожній чай несолодкий компот?

    Вода, щоб схуднути

    Чиста питна вода дійсно сприяє зниженню ваги. Самий ефективний прийом – стакан за півгодини до їжі. Рідина заповнює шлунок, як результат – ми з’їдаємо менше, ніж могли б. Але не тільки це властивість води робить нас стрункими.

    Науково доведено: якщо ми п’ємо достатньо, вага йде швидше. По-перше, в організмі прискорюються обмінні процеси. Отже, жирові запаси згоряють швидше, якщо ви, звичайно, при цьому правильно харчуєтеся і забезпечуєте дефіцит калорій (все про дефіцит калорій тут).

    • Якщо ми випиваємо свою норму, то прискорюємо метаболізм приблизно на 3%. На стільки ж прискорюються і жиросжигающие процеси. Здавалося б, небагато. Але якщо слідувати правилу кожен день, шлях до ідеального тіла стане більш коротким.

    Вода вранці і ввечері

    Обов’язково випивайте склянку води натщесерце, відразу після пробудження. Це запустить обмін речовин і змусить швидше прокинутися. Це найважливіший прийом рідини, не пропускайте його.

    Випийте невеликими ковтками воду кімнатної температури. Якщо кислотність шлунка в нормі, можна додати сік свіжого лимона, імбир або м’яту. Можна також розчинити мед. В цьому випадку вода буде вже калорійною, але і більш корисною, безумовно. Їжте не раніше, ніж через 15 – 30 хвилин.

    • Вода допомагає не тільки худнути. Дотримуючись питний режим, ви нормалізуете артеріальний тиск, підтримуєте в тонусі м’язи, зміцнюєте суглоби і більшість внутрішніх органів, живите і зволожує шкіру.

    А ось у вечірній час сильно захоплюватися водою не варто, особливо якщо поїли солоного. Швидше за все, будуть набряки. На вагах теж може з’явитися надбавка, яка зазвичай засмучує тих, що худнуть. Вечірня норма – стакан перед вечерею і склянку перед сном. Більше не потрібно.

    Жага або голод?

    Відчуваєте голод? Випийте води! Смоктати під ложечкою не перестало? Значить, правда, пора їсти. Плюс в тому, що в цьому випадку ви вже явно з’їсте менше, т. к. шлунок частково заповнився. Якщо ж відчуття порожнечі пройшло, ви відчували лише спрагу.

    Постарайтеся навчитися розрізняти спрагу й реальний голод. Багато хто цього не вміють, тому переїдають. Результат там відомий. Не треба так!

    Як привчити себе пити воду?

    Отже, норму ми встановили, але так багато і часто чомусь не хочеться. Як привчити себе пити воду?

    • Начитайте дотримуватися питний режим поступово (не потрібно різко збільшувати споживання води, користі в цьому немає)
    • Постарайтеся відслідковувати процес зниження ваги (як тільки ви самі помітите цю взаємозв’язок, ви не просто полюбите воду, ви станете її обожнювати)
    • Заведіть ритуали. Наливайте воду в красиву прозору посуд вранці і перед сном, прикрашайте часточками лимона або свіжою м’ятою. Хай це буде красиво.
    • Встановіть програму на смартфон, їх зараз величезна кількість. Програмка буде вести підрахунки у форматі «випито – залишилося» і навіть ставити нагадування, щоб ви не забували втамовувати спрагу. Підживлюйте себе водичкою, граючись. Допомагає!

    Зауважте, ми говоримо «привчити», але НЕ змусити. Йти наперекір організму і «перегодовувати» себе водою, звичайно, не варто.

    Але хочемо зазначити, що при регулярному «недоотримання», організм звикає жити в дефіциті і все рідше подає сигнал SOS про те, що його треба напоїти. Так можна дійти до хронічного зневоднення. А це вже не тільки шкідливо для фігури.

    «Діагностувати» у себе зневоднення допоможе сеча. Якщо її колір від прозорого до світло-солом’яного – все в нормі. Якщо від темно-жовтого до оранжевого – справа швах. Терміново збільшуйте споживання рідини. І, звичайно, відвідайте лікаря. Часто це сигналізує і про більш серйозні порушення в організмі.

    8 склянок рідини чи води?

    Нарешті, головне питання. Чи можна чимось замінити воду? Йдуть в розрахунок соки, компоти, чай?

    Замінювати воду лимонадом, солодким чаєм або кавою – не можна. Це найгірша альтернатива з можливих. Останні дослідження американських учених показали, що найстрашніше саме рідкі калорії, отримані з пиття, а не з твердої їжі – нас більше всього повнять будь цукровмісні рідини. Саме тому колу в поєднанні з фастфудом дають такий огидний результат.

    Тепер ми знаємо, скільки пити води

      • Нам необхідно не два літри, а 30 мл на кожен кілограм ваги
      • Ми потребуємо рідини, а не тільки у воді, але не захоплюємося (з компоту і чаю виділити чисту воду складніше для організму)
      • Якщо вам жарко, ви інтенсивно займаєтеся спортом, потієте, ваша робота пов’язана з постійним рухом, ваша денна норма може бути збільшена. Хочеться пити більше – пийте, якщо це природне бажання. Впиватися, змушуючи себе, не потрібно. Надмірне споживання теж не корисно, навіть якщо мова йде про чистій воді.

    І, наостанок, яку воду пити. В ідеалі – джерельну (з джерел, які ви добре знаєте). Якщо такої можливості немає (а у міських жителів, як правило, її немає), пийте фільтровану (тільки купіть хороший фільтр). Кип’ячена втрачає 90% своїх корисних властивостей. Бутильована теж майже «мертва».