Топ-13 кращих засобів від геморою-огляд 2021 року

126

Є таке захворювання, про яке не прийнято говорити вголос. Звичайно, мова йде про гемороїдальної хвороби. А тим часом така проблема загрожує серйозними наслідками. Необхідно вибрати кращий засіб від геморою, в залежності від стадії патологічного процесу, інтенсивності симптомів і індивідуальних особливостей організму.

Як лікувати геморой? таке питання краще адресувати проктолога-фахівця, який знає все про хвороби прямої кишки. Ми ж постараємося допомогти вам не заплутатися в широкому асортименті медикаментів, які представлені в аптеках. Що вибрати: свічки, мазі або таблетки? про це і поговоримо.

Класифікація препаратів від геморою

Засоби від геморою на фармацевтичних прилавках представлені в достатку. Розділити їх на групи досить складно, оскільки такі препарати в основному багатокомпонентні і універсальні. Однак класифікація все ж можлива, виходячи з лікарської форми і лікувальної дії активних інгредієнтів.

Існують медикаменти, що діють місцево: супозиторії, мазеві і гелеві засоби, креми. Їх «завдання» — усунути хворобливі відчуття, запальний процес, позбутися від кровоточивості, позбутися від сверблячки. Часто лікування геморою включає і застосування системних ліків-таблеток, що нормалізують тонус вен і поліпшують кровотік в гемороїдальних судинах.

  1. таблетки. такі засоби використовуються на всіх стадіях патологічного процесу і навіть після операції. Препарати-венотоники діють безпосередньо на джерело захворювання – слабкість венозних стінок і недостатній кровообіг в гемороїдальних венах.
  2. супозиторії. свічки для ректального введення-популярна лікарська форма місцевої дії. Найбільш ефективні на початкових стадіях внутрішнього або комбінованого геморою. Діють швидко, в короткі терміни позбавляють від основних симптомів недуги.
  3. мазі. найчастіше такі засоби призначають при зовнішній формі геморою. Мазі наносять на запалені вузли, їх також можна вводити в пряму кишку за допомогою спеціальних аплікаторів. Основні переваги-швидкість дії, невелика кількість протипоказань.
  4. креми та гелі. ці лікарські форми, на відміну від мазі, менш жирні і більш легкі. Вони менше бруднять білизну, легше проникають в уражені тканини. Склад у таких препаратів може бути самим різним — з знеболюючим ефектом, для зміцнення венозних стінок та ін.

фото: https://pixabay.com/photos/medications-cure-tablets-pharmacy-342462/

В залежності від основного дії активних компонентів ліки від геморою можна умовно поділити на кілька груп. Чому умовно? справа в тому, що багато медикаментів містять відразу кілька речовин, що забезпечують комплексний вплив на людський організм.

  1. венотоніки. лікувальний ефект полягає в поліпшенні циркуляції крові у венах, підвищенні тонусу стінок судин, зменшенні проникності капілярних і венозних каналів. Випускаються такі препарати у вигляді таблеток, капсул, а також мазевих і гелевих засобів.
  2. антикоагулянти. застосування цих засобів дозволяє попередити формування тромбів або позбавити від вже сформованих кров’яних згустків, покращувати кровотік в судинах, знімати набряклість і запалення. Основною діючою речовиною в антикоагулянтах виступає гепарин.
  3. гемостатики. частим симптомом геморою (а з грецької його назва перекладається як «кровотеча») є виділення крові з заднього проходу. У таких випадках призначаються препарати з гемостатичним ефектом. Вони зупиняють кровотечу, прискорюють відновлення уражених тканин.
  4. в’яжучі засоби. нерідко пацієнтів турбує так званий мокнучий геморой, коли з прямої кишки виділяється слиз, що призводить до свербіння і підвищує ймовірність інфікування. Препарати з в’язким ефектом підсушують тканини, створюють на поверхні вузлів своєрідну плівку.
  5. анестетики. головне завдання-купірувати хворобливі відчуття, позбавити від сверблячки, знизити інтенсивність запального процесу. Призначаються зазвичай при загостренні гемороїдальної хвороби. Містять лідокаїн і його аналоги, екстракт беладони або кортикостероїди.
  6. антисептики. чим лікувати геморой, якщо відбулося інфікування вузлів? у такій ситуації не обійтися без антисептиків. Вони знищують патогенні мікроорганізми, очищають пошкоджені області від гною, попереджають вторинне інфікування тканин, прискорюють регенерацію шкіри і слизових оболонок.

Кращий засіб від геморою-огляд популярних препаратів

Нижче будуть представлені найефективніші, на думку редакції сайту аделла, препарати від геморою. Огляд складений з урахуванням відгуків пацієнтів і лікарів. Однак найкраще вибирати засіб після консультації з лікарем, який проведе діагностику, а вже на її основі призначить найбільш підходящий медикамент.

Таблетки від геморою

Системні препарати, як ми вже зазначали, є важливим компонентом комплексного лікування. Їх використання дозволить боротися безпосередньо з причиною патологічного процесу – слабкістю венозних судин.

Детралекс

Препарат від французького виробника, відрізняється високою якістю і ефективністю. Напрямок дії-підвищення тонусу вен і захист судин від несприятливих факторів. Прийом таблеток сприяє зниженню розтяжності венозних каналів, застою крові в гемороїдальних вузлах, підвищенню опірності капілярів до пошкодження.

Головні діючі речовини-натуральні флавоноїди діосмін і гесперидин, що видобуваються з цитрусів. При гострій стадії захворювання рекомендують приймати по 3 таблетки на добу протягом 4 днів. Потім добову дозу зменшують до 2 штук, прийом триває 3 дні. У разі хронізації процесу приймають по 1 таблетки на добу.

Детралекс відрізняється накопичувальним дією, тобто для отримання значущого ефекту необхідно приймати ліки протягом тривалого періоду часу і в рекомендованій лікарем дозі. Ще одна особливість-мінімальна кількість протипоказань і обмежень.

  • ефективність;
  • швидкість дії;
  • тривалий лікувальний ефект (але після тривалого терапевтичного курсу);
  • бореться з причинами захворюваннями
  • мінімум протипоказань;
  • можна приймати під час вагітності.

недоліки:

  • не виключені побічні ефекти;
  • дорожнеча.

Флебодіа 600

Лікувальна дія препарату обумовлена присутністю в складі венотоніка діосміну. Цей біофлавоноїд сприяє зменшенню розтяжності вен, підвищенню венозного тонусу, зниженню застійних явищ в гемороїдальних вузлах. Додатково поліпшується робота лімфатичної системи: оптимізація лімфодренажу, підвищення тонусу капілярних судин, зниження лімфатичного тиску.

Крім власне лікування геморою, флебодіа застосовують при виявленні ознак венозної недостатності в ногах. Це хворобливі відчуття, набряклість, втома в нижніх кінцівках, особливо ближче до вечора. Тривалий прийом дозволяє поліпшити циркуляцію крові в судинах заднього проходу і кінцівок.

При гострій стадії недуги ліки приймають за наступною схемою: тричі на день по 1 таблетці (так протягом 4 діб), потім двічі на добу по 1 таблетці (протягом 3 днів). Якщо хвороба перейшла в хронічну форму, то препарат приймають по одній таблетці раз в день. Прийом тривалий — не менше двох місяців.

недоліки:

  • великі капсули, важко ковтати;
  • дорого.

Троксевазин

Ще один популярний венотоник і венопротектор. Тільки тут активною речовиною є троксерутин – флавоноїд, похідний рутозиду. Цей компонент вибірково діє на венозні стінки, захищаючи їх від різних негативних факторів, підвищуючи їх тонус і зменшуючи їх проникність.

Регулярний прийом препарату дозволяє істотно полегшити симптоми гемороїдальної хвороби. Наприклад, зменшити вираженість хворобливих відчуттів, позбутися від сверблячки, купірувати кровотечі. Крім того, знімається набряклість в області заднього проходу, поліпшується загальний стан венозних судин.

Початкова дозування-3 капсули на добу. Через 14 днів (після отримання позитивного ефекту від лікування) добову дозу знижують до 2 капс. Тривалість терапевтичного курсу зазвичай не перевищує одного місяця. Питання про більш тривалому лікуванні потрібно обговорювати з лікарем.

  • ефективність;
  • більш доступна ціна,Ніж у аналогів;
  • допомагає впоратися з причиною хвороби;
  • тривала дія.

недоліки:

  • велика кількість протипоказань і побічних реакцій;
  • не завжди помітний швидкий результат.

Свічки від геморою

Ректальні супозиторії дуже часто використовуються для комплексного лікування внутрішнього геморою. І така популярність з’ясовна: швидке купірування симптомів, місцева дія, різноманітність препаратів. Які свічки від геморою найефективніші? однозначно відповісти складно. Нижче представлені ті супозиторії, які отримали велику кількість позитивних відгуків.

Гепатромбін г

Лікарський засіб з комплексною дією, що обумовлено присутністю в складі трьох компонентів: гепарину, преднізолону і лауромакроголу (полідоканолу). Перший інгредієнт відноситься до категорії антикоагулянтів – пригнічує згортання крові, попереджає утворення тромбів у венозних судинах, зменшує вираженість запальних процесів.

Преднізолон-глюкокортикостероїд, тобто гормональне з’єднання. Сфера дії-зменшення запалення, боротьба із запальним ексудатом, позбавлення від сверблячих відчуттів. Також здатний впоратися з болем в області заднього проходу. Полідоканол-місцевий анестетик, додатково сприяє склеюванню розширених гемороїдальних вен.

Препарат призначають для терапії внутрішньої форми гемороїдальної хвороби, а також при утворенні тромбів у венах заднього проходу. Ректальні свічки слід вводити один-два рази на день. Тривалість лікування-індивідуально, все залежить від вираженості симптомів. Перед введенням необхідно спорожнити кишечник.

  • ефективність;
  • бореться з тромбами в гемороїдальних венах;
  • швидко знімає біль;
  • комплексна дія.

недоліки:

  • через присутність гормонального компонента багато протипоказань;
  • дорогувато;
  • відзначаються побочки.

Натальсид

Мабуть, кращі свічки від геморою для майбутніх мам, з точки зору безпеки для плода і вагітності. Діючий компонент-натрію альгінат-є натуральним продуктом, що видобувається з морських водоростей. Ця речовина не проникає в системний кровотік, так що вплив на організм (або ж на розвивається ембріон) виключено.

Препарат відноситься до категорії гемостатиків, тобто має здатність зупиняти кровотечу. Крім того, застосування супозиторіїв зменшує вираженість запального процесу, покращує кровопостачання тканин, стимулює обмінні процеси в них, активізує регенерацію епітелію.

Свічки ректальні слід вводити в задній прохід обов’язково після спорожнення кишечника (можна поставити клізму). Добове дозування — 2 супозиторія в день. Тривалість терапевтичного курсу зазвичай не перевищує 1-2 тижнів. Рішення про необхідність подальшого лікування приймає лікар.

недоліки:

  • дорого;
  • вузький спектр застосування.

Постерізан форте

Препарат, спеціально розроблений для лікування хронічного геморою, з яким складно впоратися за допомогою інших медикаментів. У складі постерізана форте 2 активних компоненти: ослаблені бактеріальні клітини e. Coli і гідрокортизон. Перший елемент при взаємодії зі стінками заднього проходу підвищує опір тканин до хвороботворних агентів, знімає запалення, покращує стан венозних судин, стимулює регенераційні процеси.

Гідрокортизон-це штучно отриманий кортикостероїд. При локальному використанні він має здатність знімати запалення, позбавляти від алергічних реакцій. При безпосередньому контакті зі шкірою і слизовими оболонками знижує набряклість тканин, почервоніння, сверблячі відчуття.

Свічки при геморої використовують в ранковий і вечірній час, додатково – після кожного спорожнення кишечника (4 рази на день). Тривалість терапевтичного курсу-приблизно 14-21 днів. Питання про подальше лікування необхідно обговорювати з лікарем, оскільки в ліках міститься гормональний компонент.

  • ефективність;
  • швидке позбавлення від симптомів;
  • боротьба з наполегливим перебігом геморою;
  • незручне введення;
  • заліковує тріщини;
  • можна використовувати при вагітності (із застереженнями).

недоліки:

  • спостерігаються алергічні реакції;
  • незручна упаковка;
  • дорогувато.

Нео-анузол

Багатокомпонентний препарат, чия дія обумовлена комплексною «роботою» всіх інгредієнтів. Так, вісмуту нітрат формує на поверхні слизової захисну плівку, пригнічуючи ріст бактерій, знижуючи запалення, підсушуючи тканини. Оксид цинку знезаражує, підсушує, зменшує вираженість запального процесу.

Танін має в’язку дію, сприяє припиненню кровоточивості з вен. Резорцин, метиленовий синій і йодне з’єднання-це речовини з вираженими антисептичними і протимікробними властивостями. Також вони захищають тканини від різних пошкоджень.

Ректальні свічки вводять в задній прохід після виконання всіх гігієнічних процедур. Добове дозування — 2 супозиторія в день. Тривалість лікувального курсу визначається в індивідуальному порядку після проведення діагностики. Протипоказання-гіперчутливість до компонентів.

  • комплексна дія;
  • ефективність;
  • допомагають при загостренні геморою;
  • дешево;
  • швидке полегшення.

недоліки:

  • незручна упаковка;
  • темно-синій колір, брудняться.

Прокто-глівенол

Ефективність препарату обумовлена присутністю в складі двох діючих компонентів: трибенозиду і лідокаїну. Трибенозид-речовина, чия активність в основному спрямована на регуляцію кровообігу в венах. Відбувається підвищення венозного тонусу, поліпшення циркуляції крові в судинах, зниження застою в гемороїдальних вузлах. Додаткові ефекти: зняття запалення, зниження хворобливих відчуттів, зменшення набряку і пр.

Друга діюча речовина відноситься до класу місцевих анальгетиків. Лідокаїн в короткі терміни послаблює неприємні симптоми, які викликані загостренням геморою (хворобливість, сверблячі відчуття, печіння).

Якщо симптоматика гостра, то ректальні свічки потрібно вводити в задній прохід 2 рази на день – після ранкових і вечірніх гігієнічних процедур. Після послаблення симптомів кратність застосування зменшується до 1 разу на добу. Тривалість терапевтичного курсу встановлюється в індивідуальному порядку.

переваги:

  • ефективність;
  • швидка дія;
  • зменшує хворобливі відчуття;
  • зручні в застосуванні.

недоліки:

  • дорогувато;
  • не можна використовувати в першому триместрі вагітності;
  • часто бувають алергічні реакції.

Мазі від геморою

Мазь-ще одна популярна лікарська форма, поряд з супозиторіями, для місцевої терапії геморою і хвороб анальної зони. Препарат застосовується для нанесення на зовнішні вузли і шишки, а також для введення в задній прохід. Нижче представлені найефективніші препарати, наявні в аптечних мережах.

Ультрапрокт

Дуже ефективний препарат для швидкого купірування неприємних симптомів геморою і анальних тріщин. У складі мазі 2 форми флуокортолону-кортикостероїду з високими протизапальними властивостями. Також цей компонент відмінно знімає свербіж, набряклість, позбавляє від запального ексудату.

Підсилює дію гормонального препарату цинхокаїн – представник місцевих анестезуючих речовин. Він знімає хворобливі відчуття, охолоджує тканини, усуває свербіж і печіння. Мазь ультрапрокт призначають фахівці для лікування геморою, проктиту, після хірургічного втручання в анальної області.

Після спорожнення кишечника і гігієни заднього проходу на уражені ділянки наносять невелику кількість мазі. Якщо потрібно ввести засіб в задній прохід, то використовують спеціальну насадку. Кратність застосування — 2-4 рази на добу. Тривалість терапевтичного курсу — не більше 4 тижнів.

переваги:

  • висока ефективність;
  • швидкість дії;
  • миттєве знеболювання;
  • простота застосування;
  • побічні ефекти практично відсутні.

недоліки:

  • дорого;
  • маленький тюбик.

Реліф адванс

Лікарський засіб з анестезуючим іПротизапальною дією для використання в проктологічній практиці. Єдине активна речовина-бензокаїн, це місцевий анальгетик, що сприяє швидкому зменшенню вираженості больового синдрому. Додатково позбавляє від сверблячки і печіння.

Призначають мазь від геморою, тріщин в періанальної області, після операцій на задньому проході і прямій кишці, перед діагностикою. Особливих обмежень немає, за винятком гіперчутливості до основного і додаткових інгредієнтів, а також гранулоцитопенія і тромбоемболія.

Препарат слід наносити на гемороїдальні шишки після відповідних гігієнічних заходів. За допомогою аплікатора можна вводити засіб безпосередньо в задній прохід. Кратність застосування-до чотирьох разів на день. Тривалість терапевтичного курсу — від тижня до декади.

недоліки:

  • дорого;
  • побічні реакції;
  • не виліковує, а тільки знімає симптоми;
  • липка і жирна консистенція.

Проктозан

У складі лікарського засобу кілька активних компонентів. Так, буфексамак-нестероїдний протизапальний препарат місцевої дії. Субгаллат вісмуту має здатність ущільнювати поверхневий шар слизових оболонок, прискорює загоєння ранових поверхонь.

Титану діоксид-підсушує шкіру, бореться з надмірною ексудацією, прискорює загоєння тріщин і розривів. Лідокаїн-популярний місцевий анестетик, відмінно справляється з больовим синдромом. Мазь проктозан рекомендують для лікування початкових стадій геморою, анальних тріщин, запалення прямої кишки.

Лікування геморою маззю здійснюється протягом 8-10 діб. Попередньо проводять гігієнічні процедури, потім невелику кількість засобу наносять на уражену ділянку періанальної області (двічі на день). Якщо потрібно ввести препарат в пряму кишку, то використовують спеціальний аплікатор.

  • ефективність;
  • швидке зняття симптомів;
  • додатково загоює тріщини;
  • легкість в застосуванні
  • зручний аплікатор.

недоліки:

  • дорогувато;
  • маленький тюбик;
  • погано відпирається від одягу.

Гепаринова мазь

Недороге і ефективний засіб, яке часто зустрічається в домашніх аптечках. У його складі 3 активних інгредієнта: гепарин, бензокаїн і бензілнікотінат. Гепарин-речовина з групи антикоагулянтів. Його завдання-попередження формування кров’яних згустків і розсмоктування вже наявних тромбів. Бензилнікотинат сприяє розширенню судинних каналів, що покращує проникнення гепарину в тканини. Бензокаїн-локально діючий анальгетик.

Мазь призначають для лікування зовнішнього геморою, обтяженого тромбами. Комплексна дія препарату дозволяє швидко зняти запалення в тканинах, набряклість, позбутися від тромбів в гемороїдальних вузлах. Додатково лікарський засіб бореться з гематомами, забоями і пр.

Мазевое засіб слід накладати на уражену ділянку тонким шаром кілька разів на день. Кратність застосування і тривалість лікування визначається в індивідуальному порядку. Не можна використовувати одночасно з нестероїдними протизапальними препаратами, деякими антибіотиками.

недоліки:

  • бувають побічні реакції;
  • занадто щільна консистенція.

Безорніл

Китайський лікарський засіб з незвичайними для середньостатистичного росіянина компонентами. Так, перли відрізняється аналгетичними властивостями. Янтар прискорює загоєння уражених областей. Синтетичний мускус знижує інтенсивність запального процесу в тканинах. Безоар-загальнотонізуючий засіб, а борнеол – антибактеріальний компонент. Ще один інгредієнт-цинку карбонат-підсушує тканини, створює на поверхні захисну плівку.

Препарат застосовується для лікування початкових стадій гемороїдальної хвороби. Також сфера застосування-терапія анальних тріщин, екзематозних утворень в області заднього проходу. Обмеження мінімальні-гіперчутливість до одного або декількох лікувальних компонентів.

Мазь наносять на пошкоджені області до 4 разів на добу. Можна робити аплікації зі стерильною пов’язкою і прикладати до вузлів. За допомогою пластикового аплікатора препарат можна вводити в пряму кишку. Перед введенням слід спорожнити кишечник і провести гігієнічні процедури.

переваги:

  • ефективність;
  • швидко знімає біль;
  • зручність застосування;
  • натуральний склад;
  • практично відсутні протипоказання і побічні ефекти.

недоліки:

  • дорого;
  • специфічний запах;
  • бруднить білизну.

Як вибрати кращий засіб від геморою

Бажання людини знайти ідеальний препарат проти гемороїдальної симптоматики зрозуміло, проте це завдання нездійсненне. Те, що допомагає одному пацієнту, здається іншому абсолютно марним і навіть шкідливим. Так що кращим варіантом стане звернення до лікаря, який після проведення діагностики призначить дійсно ефективні ліки.

при виборі препарату потрібно враховувати наступні нюанси:

  • стадія гемороїдальної хвороби;
  • форма недуги;
  • провідний симптом.

Наприклад, якщо пацієнт в першу чергу турбує кровоточивість із заднього проходу, призначають гемостатики. Якщо ж виник виражений запальний процес, слід купувати препарат з кортикостероїдами (за умови відсутності протипоказань). І так далі тощо.

Крім того, особливу обережність слід проявляти жінкам в положенні. Багато препаратів не рекомендовані в першому триместрі, інші ж прямо заборонені протягом усього періоду вагітності. В цьому випадку самостійний вибір препарату-це своєрідна гра в російську рулетку, де на кону стоїть здоров’я майбутньої дитини.

І ще один важливий момент. Жоден навіть найефективніший препарат не переможе геморой, якщо не змінити спосіб життя. Фахівці радять більше рухатися, відмовитися від шкідливих звичок, правильно харчуватися, дотримуватися гігієни, лікуватися захворювання комплексно. Якщо ж ліки від геморою не допомагає, а вузли збільшуються в розмірах, залишається тільки операція.

Висновок

Огляд засобів проти геморою – це всього лише підказка для тих, хто хоче зорієнтуватися в різноманітті аптечних препаратів. Лікування цього підступного і неприємного захворювання, як і вибір медикаментів, краще довірити все ж фахівцеві. Пам’ятайте, що самолікування здатне лише погіршити стан!