15 афірмацій, які змінять життя дитини на краще

72

Самонавіювання – це потужний інструмент, який допомагає формувати позитивне мислення і впевненість у власних силах. Такий підхід нерідко рекомендують психотерапевти своїм дорослим пацієнтам для підняття самооцінки і розвитку позитивного погляду на життя. Мало хто знає про те, що ця формула працює не тільки з дорослими.

У деяких прогресивних школах педагоги приділяють велику увагу соціальному навчанню, в тому числі, впровадженню позитивних афірмацій в свідомість дитини. Але займатися такою практикою з дітьми необхідно кожному з батьків з самого раннього віку.

Використання щоденних афірмацій допоможе малюкам виростити в собі тверду впевненість в неминучому успіху і особистому щастя, навчить легко і швидко переживати розчарування і переносити втрати, додасть сили рухатися вперед і шукати альтернативні варіанти досягнення поставлених цілей.

1. Я не боюся помилятися

Помилки — це те, чим засуджують нас з самого дитинства. У школі за неправильну відповідь ти неминуче отримуєш два, що миттєво народжує в голові купу емоцій: від сорому до відчуття власної неповноцінності в порівнянні з іншими дітьми. Важливе завдання батьків-пояснити дитині, що помилятися – нормально! більш того, навіть необхідно. Це безцінний досвід, який допомагає розвиватися і рухатися далі. Просіть дітей постійно повторювати фразу:»я не боюся помилятися». Згодом страх перед помилками обов’язково зникне, і ніякої драми і трагедії при найменшому промаху дитина відчувати не буде.

2. Я вірю в себе

А раптом я не зможу… Петя набагато розумніше мене… У мене точно нічого не вийде… Мільйон думок миготить в голові у дітей, коли перед ними стоїть важливе завдання – проявити себе. Оптимізм, цілеспрямованість, установка на неминучий життєвий ріст і позитивне мислення – це не завжди вроджені якості. Якщо ваш малюк від природи дуже нерішучий і сором’язливий, не хвилюйтеся, його можна запрограмувати на успіх. В першу чергу, навчивши завжди вірити у власні сили.

3. Я люблю пізнавати світ

Цікавість, пізнання і жага нової інформації відіграють важливу роль в нашому житті і виходять далеко за межі шкільних кабінетів. Успішні люди завжди прагнуть ксаморозвитку. Вони відчувають потребу в знаннях і постійно норовлять відкривати для себе нові речі з метою задовольнити власну цікавість. Дуже важливо вселити дитині, що світ навколо – це нескінченний кругообіг незвіданого. Знайомство з ним завжди буде дарувати масу нових знань, емоцій і вражень.

4. Я можу знайти красу у всьому

Для малюка помічати красу навколо – досить природно. Діти з легкістю зачаровуються зіркою, яскраво сяючою в небі, або метеликом, яка широко розкрила свої красиві крильця, присівши на запашний квітка. Але з роками вони втрачають цю навичку, перетворюючись в цинічних і прагматичних дорослих. Але ж так важливо спонукати себе помічати красу в повсякденному житті. Вона надихає, надає сил і навіть підвищує продуктивність. Постійно повторюйте дитині важливу фразу: світ прекрасний, і так буде завжди.

5. Я люблю себе

Навчити дітей беззастережно любити себе – одна з найважливіших речей, які ми можемо для них зробити. Дитина, яка відчуває невпевненість, соромиться, постійно порівнює себе з іншими і сумнівається в своїх силах, з часом перетвориться в нещасного дорослого, з відсутнім почуттям самоповаги і в постійному пошуку власної ідентичності. Проявляйте увагу до малюка і надихайте особистим прикладом. Частіше нагадуйте йому, як важливо отримувати від життя задоволення і любити себе. І не має значення, хто і що про це думає.

6. Я можу бути добрим по відношенню до себе та інших

Немає більшої цінності в світі, ніж доброта. Як говорив марк твен:»доброта – це мова, якою може розмовляти німий, і який чує і розуміє глухий». Кожен батько зобов’язаний розповісти дітям про те, що всі живі істоти мають цінність і що вони здатні творити справжні чудеса. Про те, що важливо цінувати себе і з повагою ставитися до всіх навколо. Крім афірмацій, необхідно створити позитивне середовище, в якій буде обертатися дитина. Потік любові і доброти, спрямований на нього з раннього дитинства, обов’язково дасть свої плоди: малюк захоче поділитися цим душевним теплом з усім світом.

7. Я не здамся

Наполегливість нерідко грає важливу (а часом, і вирішальну) роль в досягненні успіху. Чи буде у дорослої людини внутрішній стрижень і сила, яка змусить його знову і знову підніматися після падінь і незмінно йти вперед, або він впаде в зневіру вже після першого провалу і кине розпочате, відмовляючись боротися з труднощами? це безпосередньо залежить від виховання і від того, які життєві установки супроводжували його в дитинстві. А також від прикладу, який був у нього перед очима.

8. Я прагну бути щасливим

Запитайте у будь-якого батька: чого він більше бажає своїй дитині? у відповідь почуєте мільйон голосів, що звучать в унісон: звичайно, бачити його щасливим. Дослідження на цю тему показують, що щасливі діти, незалежно від генетичної схильності, в більшості своїй виховувалися в щасливих сім’ях. Так що необхідно щодня працювати над власним світосприйняття, демонструючи дитині оптимістичний погляд на життя і постійне прагнення до щастя.