Клітковина для схуднення: потрібна чи ні?

166


Зміст

  • Де знайти клітковину?
  • Клітковина для схуднення
  • Клітковина: таблиця вмісту харчових волокон
  • Що таке клітковина? У чому вона міститься? Навіщо і в якій кількості потрібна організму? Як правильно її приймати?

    Клітковина, або харчові волокна – складний вуглевод, не перетравлюваних нашим шлунком, але переробляється в кишечнику. Тобто клітковина практично не засвоюється організмом, але відіграє найважливішу роль у регуляції процесів травлення. Саме за рахунок харчових волокон відбувається механічне рух продуктів споживання по шлунково-кишковому тракту.

    Крім нормалізації роботи травного тракту, клітковина втамовує голод і подовжує відчуття насичення, знижує рівень цукру (точніше, уповільнює процес всмоктування глюкози в кров). Наче щітка, чистить організм від шлаків і токсинів.

    Нестача клітковини призводить до підвищення рівня глюкози в крові, частих запорів. Є однією з причин розвитку ожиріння. До речі, недолік харчових волокон, як правило, наслідок неправильного харчування в цілому.

    Де знайти клітковину?

    • Джерела харчових волокон: свіжі овочі, макаронні вироби, фрукти, крупи, висівки, бобові, цільнозернові борошно і хліб, вівсяні пластівці, сухофрукти, каші.

    Якщо ви споживаєте досить харчових волокон, проблеми з травленням вам не загрожують. Якщо ж натуральні продукти, багаті клітковиною, недоступні, додайте в свій раціон клітковину з магазину, а також висівки (вівсяні, пшеничні). Все це можна придбати в аптеках і супермаркетах в відділах дієтичного харчування.

    Клітковина для схуднення

    • Чим більше харчових волокон ви споживаєте, тим менше жирових запасів відкладається у вас щодня.

    «Скраб» для кишечника з вівсянки

    Аптечна клітковина для схуднення приймається кожен день, по 1 – 2 столових ложки разом з достатньою кількістю рідини. Її можна запивати водою, перемішати з йогуртом або кефіром і додавати в готову їжу (в супи і навіть другі страви). У цьому випадку ви знижуєте калорійність приготовленої їжі.

    Норма – 20 – 30 г харчових волокон на добу для дітей і дорослих. Тим, хто змагається, спортсменам, а також тим, хто віддає перевагу інтенсивні силові навантаження, потрібно ще більше – не менше 40 м (раціон спортсмена більш калорійний, значить, і харчових волокон потрібно більше).

    Клітковина: таблиця вмісту харчових волокон

    Продукт (100 г) Кількість клітковини, г
    Висівки 40 – 45
    Насіння льону 25 – 30
    Цільнозернові крупи 10 – 15
    Свіжі ягоди 5 – 8
    Свіжі фрукти 2 – 4
    Цільнозерновий хліб 8 – 9
    Бобові 9 – 13
    Сухофрукти 12 – 15
    Кукурудза 5 – 6
    Шипшина 21 – 22
    Кава мелена 20 – 21
    Інжир 18
    Кунжут 9 – 10
    Гриби сушені 25
    Какао порошок 35