Не поспішайте, коли вживаєте їжу!

183

Про те, що треба жувати повільно і вставати з-за столу з відчуттям легкого голоду, нам вже добре відомо. Але чому поспіх за їжею так сильно небажана?

Спробуємо розібратися, чи корисно жувати довго.

Правильне (грунтовне) пережовування (подрібнення) їжі сприяє виділенню всіх необхідних травних ферментів. І навпаки – якщо ви не жуєте їжу досить довго, це може призвести до неповного перетравлювання.

Це означає, що не всі поживні речовини будуть засвоєні. Наприклад, амінокислоти не потраплять за призначенням – у м’язи, і це може обмежити зростання м’язів. Щоб вичавити максимум користі з кожного прийому їжі, потрібно повільно жувати!

Також дослідники з Національного інституту здоров’я і харчування Токіо оцінили зв’язок швидкості споживання їжі з індексом маси тіла (ІМТ). Було обстежено близько 2000 жінок. Вчені виявили, що чим швидше випробовувані їли їжу, тим вище ставав ІМТ і, відповідно, відсоток жиру в організмі.

Результат іншого дослідження став ще більш приголомшливим. Виявляється, швидкість пережовування їжі позначається і на підвищення рівня глюкози та інсуліну в крові. Тобто чим менше ви жуєте, швидше і частіше проковтуєте, тим більше істотні стрибки цукру спостерігаються. Це провокує переїдання і негативно позначається на стані здоров’я в цілому.

Повільне споживання їжі сприяє більш якісному приросту м’язової маси і дозволяє тримати відсоток підшкірного жиру більш низьким, а інсулін – під контролем. Не поспішайте швидко жувати, пережовувати їжу ретельно, отримуючи насолоду від їжі!