Що таке суперфуды: ліки від усіх хвороб або глобальне обдурювання?

237


Зміст

  • Що таке «суперфуд»?
  • Корисний суперфуд?
  • Замість післямови…
  • Поняття «суперфуд», або «супер-їжа» увійшло в ужиток пару років тому. З тих пір всі продукти діляться на дві категорії: звичайні і суперфуды, тобто продукти, що володіють неймовірною корисністю.

    Модні фітнес-блогери не встигають віщати, що ця їжа продовжує молодість і допомагає схуднути без зусиль. Все це дорого коштує, продається не у всіх магазинах і на смак буває теж «не дуже», але ж блогери не можуть помилятися. Чи можуть?!

    Читайте також: Яка риба найкорисніша?

    Що таке суперфуды, і так вони super насправді? Варто віддавати пару тисяч за пакет зеленої кави? Давайте спробуємо розібратися.

    Що таке «суперфуд»?

    У медицині такого терміна, як «superfood», немає. Загалом, поняття швидше відноситься до маркетингу, ніж до медицини. Зараз під цим мають на увазі їжу, володіє суперполезными властивостями – свого роду Бади, від самої природи. Тобто до їх створення не причетна рука людини, за винятком збору і пакування.

    У ТОП суперфудов входять ягоди годжі, насіння чіа, кіноа та інші дивовижні ягідки і корінці з усіх кінців світу. При цьому виробник, як правило, не надає жодних наукових підтверджень чарівного ефекту, крім реклами, нерідко дуже нав’язливою.

    Розумні маркетологи приписують суперфудам чудодійні властивості. Не забувають розповісти і про те, що саме їх продукт вирощений в екологічно чистому районі, промитий джерельною водою, висушений під тропічним сонцем і упакований в красиву біорозкладана упаковку. Так простіше продати продукт. Досить красивої легенди і запам’ятовується реклами.

    Корисний суперфуд?

    У більшості випадків суперфуды дійсно корисні, але їх не можна назвати панацеєю, ліками від старості, бідності, еліксиром безсмертя і вічної сили. Це треба розуміти. Кокосове масло, ягоди годжі, амарантовая борошно, спіруліна насправді містять багато корисних речовин, але їх чудодійний вплив на організм не доведено.

    Читайте також: Що робити, якщо вага не йде?

    Не варто забувати і про шкоду суперфудов. Наприклад, зелений кава, умови зберігання і транспортування якого були порушені. Його не обсмажують, тому всі бактерії та мікроби залишаються на зернах. Не забувайте це, слухаючи чергову рекламу.

    Замість післямови…

    Висновок простий: намагайтеся харчуватися збалансовано і різноманітно, не зациклюючись на одному продукті. Їжте суперфуды, якщо дозволяють кошти, якщо вам подобаються смакові властивості їжі.

    Купуйте продукти у перевірених магазинах, обов’язково дивіться сертифікати і не соромтеся питати все, що вважаєте за потрібне. Читайте відгуки в інтернеті про продавця та продукт).

    Читайте також: Вся правда про сироїдінні