Шкідливі поради від бабусі

193

А ми продовжуємо тему правильного харчування і розповідаємо, як робити не потрібно.

Зустрічайте чергову добірку шкідливих порад від наших бабусь і мам.

«Їж – поки їсться». Улюблена бабулина фраза. І далі щось типу «якщо організм вимагає, треба їсти, от будеш в моєму віці, і захочеш, не співаєш…» і далі за текстом. Близькі люблять нас будь-якими, це зрозуміло. Але того красунчика з відділу консалтингу вашого багатого внутрішнього світу буде явно недостатньо. Працюйте над собою, не перестаючи. Вашим бездіяльним, апатичним істотою буде зачарований тільки такий же лінивець. Доведеться засмутити бабусю – міру все-таки треба знати.

«Супчик похлебать обов’язково, а то виразку заробиш». Насправді, ніякої чіткої взаємозв’язку на цей рахунок ще не простежили. Так, гаряча рідка їжа потрібна, але не варто заштовхувати її насильно. До речі, ми гладшаємо саме від рідкої їжі, супів, в тому числі. Перевірити елементарно: погляньте на бульйон, в якому варився шматок курки, і безпосередньо на сам шматок. Що жирніше? Звичайно, бульйончик. Це і візуально помітно, і посуд складніше відмивається від супів і бульйонів. Напевно, помічали.

«Сніданок з’їж сам, обід розділи з другом, а вечерю віддай ворогові». Теж знайоме вираз, значення якого давно застаріло. З приводу сніданку та обіду вчені непохитні – саме в обід, а не вранці, повинна з’їдатися левова частка калорій, кажуть вони. Ігнорувати вечерю теж невірно. Набагато розумніше з’їсти перед сном корисну, легку їжу. Наприклад, м’ясо чи рибу на грилі зі свіжими овочами або знежирений сир.

«Фруктів і овочів можна їсти, скільки душа забажає». Знову невірно. Звичайно, ці продукти дуже корисні. У них багато вітамінів і клітковини, але захоплюватися не варто, бо в них є і цукор. Дієтологи рекомендують їсти фрукти помірно, у першій половині дня. Якщо переборщити, можна отримати здуття, печію і (вибачте) пронос. І так, фрукти – окремий прийом їжі. Якщо з’їсти соковитий плід на десерт, після ситного обіду, в животі почнеться бродіння, супроводжуване відомим дискомфортом.

«А ми ось і картоплю, і котлетки, і кільку в томаті, і хлібець їли і не толстели, а ти все траву жуєш». Раніше і в полі народжували, що ж тепер?! Сміх сміхом, але у «того» покоління, дійсно, не було можливості поправлятися. По-перше, їли дуже мало. Не хапали шматки кожні п’ять хвилин. Отужинали – і до ранку. Будь-яка бабуся підтвердить. По-друге, ті самі консерви і ковбаси були хоч і дефіцитними, але натуральними, без підсилювачів смаку і трансжирів. Вони зовсім інакше засвоювалися, не приносячи шкоди.

А ось «підсісти» на напівфабрикати «нашого часу» – вірний шлях до ожиріння і хвороб. Магазинний хліб теж, до речі, зараз один з найбільш шкідливих продуктів (не тільки для талії, але і для здоров’я). Ми про це напишемо.

To be continued…