Протеїнові батончики для схуднення

191


Зміст

  • Склад протеїнових батончиків
  • Навіщо ми купуємо протеїнові батончики?
  • Користь чи шкода?
  • Відразу домовимося, що протеїновий, або білковий батончик, батончики-мюслі і молочні шоколадки – зовсім різні категорії продуктів. Причому останні мають таке ж відношення до спортивного харчування, як пожежний ствол до апельсинів.

    Батончики-мюслі нічого спільного з протеїновими не мають. Це, швидше, десерт і дуже калорійний. Склад теж далекий від досконалості: в одній одиниці такого харчування міститься близько 30 грамів вуглеводів (переважно, простих), близько 10 грамів жиру і не більше 5 – 4 грамів білка. Поживна цінність близько 200 ккал на штучку.

    Так, відчуття насичення після вживання такої їжі присутня досить довго, але якщо ви не хочете нашкодити фігурі, зловживати такими ласощами ні до чого.

    Тепер безпосередньо про protein bar.

    Склад протеїнових батончиків

    • Протеїнові батончики містять велику кількість білка (використовується спеціальний легкозасвоюваний протеїн). Простих цукрів – мінімум.
    • В складі також зустрічаються: колаген, вітаміни групи B, харчові волокна, фолієва кислота, біотин, вітамін C і інші компоненти.
    • Кращі протеїнові батончики випускаються без цукру (кращі для фігури). Один з таких – тольяттинский продукт Bombbar.

    Навіщо ми купуємо протеїнові батончики?

    Щоб вгамувати голод, перекусити на роботі, в дорозі. Це набагато корисніше бутербродів. Однак після повноцінної силового тренування гейнер (при наборі маси) або звичайний протеїновий коктейль більш кращі – рідка форма засвоюється швидше. Крім того, в перерахунку на грам білка батончик виходить дорожче.

    Протеїновий батончик – справжній порятунок, якщо:

    • ви не уявляєте життя без солодкого, але прибрали його з раціону по зрозумілих причин;
    • кожну хвилину намагаєтеся завантажуватися білками;
    • часто перекушуєте на ходу.

    Але все-таки зловживати ними не слід. Зрідка, замість Снікерса – будь ласка. В кілометровій пробці – на здоров’я! Але їсти їх щодня (коли під рукою є домашня їжа), не потрібно, особливо якщо в складі цукор.

    Користь чи шкода?

    Якщо розглядати шкоду протеїнових батончиків, можна відзначити наступне – все залежить від складу. Чим більше всіляких Е-шок, тим менше користі від такої їжі. Не дивуйтеся, якщо побачите у складі мальтодекстрин, сорбат калію, антиокислювачі, ароматизатори і навіть кулінарний жир, що відноситься (можливо) до транс-жирів. Що стосується користі – її не багато. Краще яблучко!

    І, звичайно, про схуднення. Ні, білкові батончики скиданню ваги не сприяють. Вони лише допомагають нам «тримати» харчування, замінюють на більш шкідливі, жирні і калорійні солодощі, заповнюють дефіцит білка. Але ефекту жіросжіганія не чекайте – його немає! І, зрозуміло, варто віддавати перевагу батончикам без цукру, без глазурі, з невеликою енергетичною цінністю.