Вплив алкоголю на ріст мязів

218

Чи Правда, що алкоголь руйнує м’язову масу?

На це питання відповідь ствердна – алкоголь і спорт несумісні. Єдине, що може пом’якшити удар в даному випадку – це кількість цього самого алкоголю. Неконтрольована втрата м’язів може початися в тому випадку, якщо ви вживаєте алкоголь у надмірних кількостях. Як це зрозуміти?

Ознаки того, що ви багато п’єте:

  • вживаєте алкоголь частіше 1 разу в місяць;
  • ранок прокидаєтеся, що називається, з похмілля (не важливо, скільки ви напередодні випили, але вам реально дуже погано);
  • не можете зупинитися, весь час прагнете «догнатися»;
  • помічаєте у себе зниження витривалості і сили.

Не смійтеся, читаючи п. 1. Ця стаття для тих, хто хоче досягти найбільших успіхів у спорті, яких, на жаль, досягти не вдасться, якщо ви продовжите поєднувати алкоголь і спорт.

У разі, якщо ви не відзначили для себе жодного пункту зі списку вище, і цілком можете обмежитися келихом пива в день народження улюбленого дядька, втрати м’язової маси чи будуть критичними. Але розслаблятися не варто.

Тепер розберемося в причинах, які штовхають наші м’язи на «втечу» і виснаження.

Вплив алкоголю на м’язи в бодібілдингу

  • Вживання спиртного ускладнює синтез білків, без яких швидкий і гармонійний ріст м’язів просто неможливий. Саме дефіцит білка гальмує вага спортсмена.
  • Випитий алкоголь заважає м’язам відновлюватися, істотно затягує процес одужання після травми. Ви не просто більше пропускаєте тренування, але і важче вболіваєте.
  • Алкоголь знижує рівень гормону росту, необхідного для прогресування м’язової маси і зниження жирової. Гормон виробляється періодично, з інтервалом у кілька годин, але в основному вночі, уві сні. А сон після вживання алкоголю, як відомо, порушується, і гормон не виробляється. Скажемо більше, секреція гормону росту буде знижена на 50 – 70% протягом ще ДВОХ днів після алкогольного читмила».
  • Алкоголь провокує таку неприємність, як гостра міопатія. Недуга проявляється, як атрофія м’язів і м’язова слабкість. Простіше кажучи, м’язи перестають слухатися» свого «господаря», що не може не відбитися на тренувальному процесі. У повсякденному житті теж доведеться несолодко.
  • Алкоголь зводить нанівець ефект від прийому спортивних добавок. Ви можете подвоїти порцію протеїну і BCAA, але не отримати спрямування. Навіть помірна для звичайної людини доза спиртного спричинить вкрай негативні наслідки для бодібілдера – синтез протеїнів сповільниться в середньому на 20%.

Ось що може статися з нашими м’язами, якщо не припиняти поєднувати бодібілдинг і алкоголь. Крім того, спиртне ні за що не дасть вам «підсушитися». Якщо його не виключити повністю, вода постійно «гуляти» в організмі, ви будете зневоднюється і опухати поперемінно. Алкогольні напої і ведуть до утворення жирового прошарку.

Іншими словами, атака по всіх фронтах. Причому не так важливо, коли саме ви випивали – до або після тренування. Але в будь-якому випадку алкоголь перед тренуванням – ще гірше. Це небезпечно. До речі, з’являтися в такому вигляді у фітнес-клубі категорично заборонено.

Пити чи не пити? Вирішувати вам, але не забувайте, що стан навіть легкого сп’яніння рівносильно втраті одного тренування. А якщо «прийти на бровах», вважайте, що пропустили цілий тиждень. А воно вам треба? Сувора реальність така: алкоголь – серйозна перешкода на шляху до гармонійно розвиненого, рельєфному тілу, і чим серйозніше ваші наміри у спорті, тим суворіше слід ставитися до споживання спиртовмісних напоїв.

А як же дні народження, зустрічі випускників, весілля, корпоративи, запитаєте ви.

Повірте, тверезе життя – не означає нудна. Більше того, людина, здатна веселитися тільки після пляшки пива, як мінімум, викликає підозру. Будь-які різкі зміни в настрої і характер, мають міцний зв’язок з тим, випили ви чи ні, не цілком нормальні.

Адже ж це не про вас? Вірно?