Вихід з дієти: як не набрати вагу знову

349

За статистикою 90% людей, які сиділи на дієті і благополучно втратили пару зайвих кілограмів, після повернення до звичного раціону заново набирали вагу, а деякі ще й більше одужували. Щоб цього не траплялося, треба знати правила виходу з дієти. Як правильно вийти з дефіциту калорій, розповімо в цій статті.

Як правильно вийти з дієти?

Перше і головне правило – не накидатися на їжу, немов ви повернулися з полону. Плавність виходу передбачає поступове збільшення калорійності раціону і поступовий ж повернення до звичних продуктів харчування. Якщо ви сиділи два тижні на капусті, не варто в перший же день виходу з дієти вечеряти свинячий рулькою. Якщо ви знову почнете їсти все підряд, скинуті кілограми повернуться з лишком. Добирайте до норми корисними продуктами – горіхами, авокадо, макаронами з твердої пшениці.

Правило друге – не перестаємо вважати калорії. Просто замість дефіциту, який був потрібен на дієті, дотримуємося програми стабілізації ваги. У цьому допоможе формула Харріса-Бенедикта. Формула для підрахунку калорій докладно викладена в цій статті. Слідкуйте, щоб не було профіциту, інакше знову одужаєте.

Третє правило полягає в тому, щоб не боятися є. Не всі зриваються з ланцюга після дієти, про що ми писали вище. Є й такі, які бояться є й потім. А так і до анорексії недалеко, тому обов’язково з’їдаємо свою норму. Якщо після виходу з дієти ви побачили приріст, не бійтеся. Швидше за все, це вода. Коли ви збільшуєте калорійність раціону, рідина затримується. І пам’ятайте, не можна поправитися, з’їдаючи свою норму калорій. У жир відкладаються тільки надлишки.

Що ще включає правильний вихід з дієти?

У процесі виходу з дієти необхідно якомога більше вживати рідини (натуральні соки, трав’яні чаї, негазовану воду). Докладніше про те, скільки води пити і навіщо це потрібно, читайте тут.

До речі, щоб не зриватися з дієти і не пускатися у всі тяжкі після, намагайтеся харчуватися збалансовано. Не вибирайте кефірні і капустяні монодієти, від яких пекельно хочеться з’їсти цілого кабана. Їх неможливо витримати довго.

Приклад правильної дієти – дієта Володимира Соловйова. У меню знаменитого телеведучого присутні каші, горіхи і фрукти, а також м’ясо, овочі, риба. Детальніше про авторську дієті Володимира Соловйова читайте тут. А якщо ви худнете взимку, і з’їдаєте не так багато овочів і фруктів, обов’язково пийте вітаміни.

Все про те, як утримати вагу після дієти, читайте в цій статті. І, звичайно, не забувайте рухатися.