6 найгірших продуктів для мозку

193


Зміст

  • Продукти, шкідливі для мозку: №1. Алкоголь
  • №2. Солодкі напої
  • №3. Рафіновані вуглеводи
  • №4. Продукти, що містять транс-жири
  • №5. Продукти, що пройшли занадто сильну обробку
  • №6. Штучні цукрозамінники, аспартам
  • Всі ми знаємо, що для мозку корисні горіхи, жирна риба, брокколі і чорниця. Але бувають і такі продукти, які впливають на наш мозок негативно. Це може виявлятися по-різному: у зниженні розумової активності, неуважності, порушеннях пам’яті і навіть придбане недоумство з втратою раніше засвоєних знань і практичних навичок.

    Страшно? Так, мабуть, перспектива невтішна. На щастя, цього можна уникнути, якщо прямо зараз викинути на смітник шкідливу їжу і більше ніколи її не купувати. Які продукти для мозку небезпечні, зараз розповімо.

    Продукти, шкідливі для мозку: №1. Алкоголь

    Регулярна випивка призводить до зменшення обсягу мозку, порушує метаболізм і заважає процесу утворення нейронів. Людина стає дратівливою, а його мозкова діяльність – слабкою. Також імовірні енцефалопатія, порушення сну.

    Вживання спиртного впливає на центральну нервову систему і може призвести до погіршення координації. Крім того, систематичні узливання призводять до зневоднення, кров згущується, навантаження на більшість внутрішніх органів стає більш відчутною. Сильно страждає серце.

    №2. Солодкі напої

    Лимонади, енергетичні напої, соки і морси з пакета. Якщо вживати їх регулярно і у великих кількостях, можна не тільки чудово поправитися, але і поглупеть. Солодкі напої чинить негативний вплив на мозок, збільшуючи ризик розвитку хвороби Альцгеймера, цукрового діабету, гіпертонії і захворювань серця.

    Науково доведено, продукти з високим вмістом цукру призводять до запалення мозку і погіршують пам’ять. Щоб тримати під контролем мозок і вага, замініть солодкі напої натуральними – пийте несолодкий чай, домашні компоти і морси без цукру, мінеральну воду.

    №3. Рафіновані вуглеводи

    І знову цукор, а ще борошняне. Сюди віднесемо випічку, снеки та інші продукти з високим глікемічним індексом (всі вони представлені в цій таблиці). Високий глікемічний індекс продукту не менш (а навіть більш) важливий, ніж калорійність і БЖУ.

    Високий глікемічний індекс продукту означає, що їжа буде швидко переварена і засвоєна, але відбудеться підвищення рівня цукру в крові і інсуліну. Систематичне вживання в їжу таких продуктів сприяє порушенню функцій мозку. Діти і підлітки, що вживають рафіновані вуглеводи у великій кількості, демонстрували гірші показники пам’яті та інтелекту, показало дослідження.

    №4. Продукти, що містять транс-жири

    Величезну небезпеку становлять промислово вироблені транс-жири, які зустрічаються у складі маргарину, спреду, олії, кондитерських виробів. І не тільки для мозку.

    Дослідження показали, що люди, які споживають транс-жири в великих кількостях, як правило, мають схильність до хвороби Альцгеймера, погану пам’ять, менший обсяг мозку і знижену пізнавальну здатність.

    Ми не будемо докладно зупинятися на шкоду транс-жирів в цій статті. На цю тему є окремий великий матеріал (стаття доступна по посиланню: https://simpleslim.ru/trans-zhiryi-v-chem-soderzhatsya-i-chem-opasnyi/).

    Якщо хочеться жирненького, з’їжте жменю горіхів, авокадо, червоної рибки.

    №5. Продукти, що пройшли занадто сильну обробку

    Це продукти харчування, які піддаються інтенсивній обробці. Пюре і локшина швидкого приготування, чіпси, попкорн, сухарики та інші снеки, а також більшість кондитерських виробів, що містять високу кількість цукру, солі та жирів. Сюди ж віднесемо більшість напівфабрикатів і готових страв, які ми всі, на жаль, так любимо.

    Така їжа містить просто величезна кількість калорій і веде до ожиріння – зростання вісцерального жиру, з наступним пошкодженням мозкової тканини, а також до зниження метаболізму і зменшення об’єму тканини головного мозку. Підвищуються ризики виникнення хвороби Альцгеймера.

    №6. Штучні цукрозамінники, аспартам

    Аспартам – штучний підсолоджувач, який використовується в багатьох продуктах, в тому числі, не призначених для діабетичного харчування. Іншими словами, він може виявитися де завгодно, тому так важливо читати склад.

    Аспартам часто стає причиною стресів і нервозності. Було проведено дослідження – всім піддослідним потрібно було споживати цей продукт кожен день. Результати здивували багатьох: у кінці випробування люди були вкрай дратівливі, їх працездатність і продуктивність були знижені, багато хто навіть впали в депресію. Також було досліджено вплив аспартама на організм щура – прийом цієї речовини погіршив пам’ять тварин і привів до дисбалансу антиоксидантів в головному мозку.

    А ще ніколи не купуй продукти з цього списку