Синдром саїда: як персонаж «клону» став символом усіх недооцінених героїв фільмів

56

Напевно багато хто пам’ятає серіал «клон», що був шалено популярний на початку двохтисячних. Серед зовсім юного покоління бразильський мегахіт став відомий в основному завдяки блогеру олексію жидковському: розмірковуючи про проблеми в особистому житті, він нерідко згадує лукаса — краша жади. Молоді люди багато років були безнадійно закохані один в одного, жили тільки надією на чергову недовгу зустріч.

В принципі, про справжнє кохання в контексті даного серіалу говорять виключно на прикладі цих двох персонажів, абсолютно забуваючи про чоловіка жади. Його до недавніх пір вважали злим і владним розлучником, який насильно одружив на собі молоду дівчину і заборонив їй виїжджати з марокко в рідну бразилію.

При цьому саме саїд завжди був поруч з жади, обдаровував свою кохану подарунками і до останнього вірив, що коли-небудь він точно доб’ється взаємності. А його шалені ревнощі до іноземця лукаса виправдовувалися лише небажанням втратити кохану жінку.

Пройшло більше двадцяти років з моменту виходу першої серії, виконавцю ролі саїда вже давно перевалило за п’ятдесят. Але інтернет-користувачі тільки зараз усвідомили, як сильно вони недооцінювали значимість даного персонажа. Вони навіть придумали спеціальний термін « «синдром саїда», який активно використовується для опису схожих суперечливих героїв.

Так, колись ми всі думали, що жанна аркадіївна з «моєї прекрасної няні» абсолютно неприємна жінка, основна мета якої-тероризувати закоханих один в одного віку і максима вікторовича. На ділі ж: дама-кар’єристка знайшла підходящого партнера і просто намагається домогтися взаємності. Ось тільки шаталін з розуму сходить по няні своїх дітей.

А у фільмі «іронія долі, або з легким паром» єдиним адекватним персонажем багато хто вважає іполита, бойфренда наді. Ось просто спробуйте поставити себе на місце людини, яка в новорічну ніч застає в ліжку своєї улюбленої п’яного незнайома…

Спочатку задуманий як негативний герой він є втіленням серйозного і стриманого чоловіка. Так, він вимогливий і схильний до зайвої критики, але дуже уважний, вірний і надійний.

Безглузда і ексцентрична секретарка тамара кожем’ятько з «татових дочок» довгий час здавалася глядачам одним з найбільш незрозумілих серіальних героїв. Лише подорослішавши, багато хто знайшов в собі риси її характеру: також ховаємо свою невпевненість і тугу за саркастичними жартами і зухвалими витівками.

Тамара змушена проводити багато часу на нелюбимій роботі, тому намагається максимально урізноманітнити свій трудовий день. Вона не дозволяє нікому собою маніпулювати, але при цьому завжди виконує робочі обов’язки.

Історія олени поліно в ситкомі» щасливі разом » теж цікава. Будучи єдиною людиною з престижною освітою і добре оплачуваною роботою, вона просто втрачається на тлі неосвіченого сімейства букіних. Жінка не може знайти спільну мову з чоловіком-альфонсом і дурними сусідами.