Як вибрати електронну гітару

10-30-2021

Перша гітара цікава і дитині, і дорослому: витягувати з неї звуки і перетворювати їх в пісні-чудове задоволення! величезний вибір гітар може збити з пантелику новачка.  Різні матеріали, форми корпусу, додаткові функції істотно впливають на ціну. Але що з цього дійсно важливо? як вибрати гітару для початківців і не прогадати? як відрізнити якісний інструмент і вибрати гітару з хорошим звучанням? як підібрати за розміром і чи відрізняється гітара для початківців дітей, підлітків 10-12 років, від дорослого варіанту? а якщо в подарунок? ми проаналізували всі часто виникають питання про те, яка гітара краще для початківців, і зібрали відповіді на них в цій докладній статті. Хочемо порекомендувати вибати найкращу гітару на сайті  8nota.com.ua , тут найкращі ціни .

Як вибрати гітару новачкові

Отже, ви купуєте першу гітару. Вивчення музичного інструменту, в першу чергу, практикується для задоволення. Витягувати гармонійні звуки, перетворювати їх в цілі пісні шалено приємно. Нічого так сильно не мотивує подальше навчання новачка, як добре зіграна улюблена композиція. Тому запам’ятайте: гітара для початківців необхідна гідної якості.

Одна з найпоширеніших помилок при покупці першого інструменту-вибирати найдешевше.

Покупець пояснює свій вибір тим, що він ще не впевнений, що навчання складеться і буде продовжено в повному обсязі. Приймаючи таке рішення, ви з великою ймовірністю прирікаєте себе на провал. Дешеві гітари, як і інші музичні інструменти, як правило, виготовлені неякісно, а значить і грати на них — задоволення малоприємне.

Буде складно здійснити стабільну настройку струн, а також важко розучувати акорди, тому що відстань від струн до грифа у таких гітар, як правило, дуже велике. З цієї ж причини не варто діставати з шафи бувалу дідусеві гітару — висохлу, криву, з іржавим кілковим механізмом. Навчаючись на подібних інструментах, ви просто відіб’єте собі все бажання займатися. Ви не будете розуміти, чому нічого не виходить, і навчання не просувається. Можливо, навіть здасться, що у вас просто немає здібностей або ви займаєтеся недостатньо старанно. Насправді проблема в неякісному інструменті, на якому навіть професіоналу було б складно добре зіграти. Тепер ви розумієте, наскільки відповідально вибрати гітару для новачка?

Гітара повинна радувати звучанням і зручністю гри. Коли майбутній музикант ще не може сам зрозуміти, яка з гітар йому комфортніше, варто орієнтуватися на продукцію відомих виробників, таких як crafter, yamaha, hohner. Гітари цих брендів виготовлені з якісних матеріалів, пройшли передпродажну підготовку і гарантують комфортне навчання.

Акустична гітара, класична, або електрогітара?

Існує кілька видів гітар-класична, акустична та електрогітара. Кожна з них має свої особливості, але лад, аплікатура акордів і принцип звуковидобування у всіх однаковий. Якщо перед вами стоїть питання, яку гітару вибрати новачкові, то краще брати традиційну.

Фахівці рекомендують починати навчання саме з класичної гітари. На ній встановлені м’які нейлонові струни, гриф має збільшену ширину, а звучання можна охарактеризувати як м’яке і округле. На таких гітарах виконують класичні твори, а також музику в стилі джаз і фламенко. Саме їх вимагають купувати викладачі музичної школи. Новачкові буде зручно розучувати аплікатуру акордів: м’які струни легко затискати, а велика відстань між ними не дасть пальцям заплутатися при швидкій зміні акордів.

Не переплутайте класичну гітару з акустичною. На акустичному інструменті встановлюють металеві струни, корпус гітари має великі розміри, що обумовлює її гучне звучання. Ширина грифа набагато вже такий на класиці. Для деяких людей це плюс, адже брати акорд барре (акорд, при якому один з пальців повністю затискає всі струни гітари) набагато простіше. Однак металеві струни впиваються в незвикшую шкіру, викликаючи виражені больові відчуття. Такого недоліку позбавлені гітари з нейлоновими струнами.

У будь-якому випадку, будьте готові до мозолів. Але майте на увазі, що біль від затискання струн буде проявлятися тільки в перший місяць, потім ваш організм адаптується, на подушечках пальців шкіра стане міцніше, і ви перестанете відчувати всякі незручності.

Як вибрати гітару початківцю дорослому-чоловікові або дівчині

Вибір гітари для початківців дорослих ніяк не залежить від вашої статі. Однак деякі особливості комплекції можуть зіграти роль. Існуючі розміри гітар призначені для зручності дітей. Дорослій людині слід вибрати розмір гітари 4/4, що, природно, підходить будь-якому чоловікові. Однак, тендітним дівчатам можна вибрати підлітковий розмір-7/8.

Часом краса може перешкодити вибрати гітару для початківців дівчат: занадто довгі нігті заважають правильно затискати струни.

Зазвичай гітару вибирають за зручністю, звучанням, матеріалами і зовнішнім виглядом. Як ми вже говорили раніше, намагайтеся купувати інструменти відомих брендів, які гарантують високу якість продукції.

Як вибрати гітару для початківців дітей — 8, 10, 12 років

Діти можуть почати навчання на гітарі з раннього віку: пізнання такого популярного серед молоді інструменту допоможе в майбутньому знайти друзів і стати центром загальної уваги.

Викладачі рекомендують починати з класичної гітари. Її м’які струни відмінно підійдуть для вивчення гри дітьми. Однак повнорозмірна класична гітара для початківців дітей може виявитися велика. Саме тому класичні гітари випускають в різних розмірах, також як, наприклад, скрипки.

Повнорозмірною гітарою для дорослих є розмір 4/4. Для дітей молодше 12 років такий інструмент може виявитися занадто великим. Дуже важливо правильно підібрати розмір інструменту для учня.

Далі ми наведемо невелику таблицю співвідношення розмірів гітари і віку дитини:

Розмір гітариВікЗростанняГітара 1/8 (мензура 432 мм)Для дітей від 3 до 5 роківВід 96 до 108 см.Гітара 1/4 (мензура 490-520 мм)Для дітей від 4 до 6 роківВід 102 до 115 см.Гітара 1/2 (мензура 552 мм)Для дітей від 6 до 9 роківВід 115 до 133 см.Гітара 3/4 (мензура 580-590 мм)Для дітей від 8 до 10 роківВід 127 до 143 см.Гітара 7/8 (мензура 636 мм)Для дітей від 11 до 13 роківВід 143 до 155 см.

Як і для дорослих, дитячі гітари також бувають виконані з різного матеріалу. Якщо ви готові витратити суму більше-не скупіться. Хороший інструмент з якістю на виріст буде найкращим подарунком для дитини.

Пам’ятайте, що діти пізнають світ через гру та іграшки. Гітара повинна подобатися вашій дитині-цей пункт може стати серйозною мотивацією до продовження навчання. Багато брендів випускають гітари з малюнками, покритими різною фарбою, які можуть зацікавити маленького музиканта. Обов’язково прислухайтеся до думки дитини, і стежте за його поведінкою в магазині — та гітара, яку він найдовше не випускає з рук, напевно і буде кращим варіантом для початку навчання.

Як вибрати гітару для початківців підлітків

З підлітками, звичайно, справи йдуть набагато простіше, ніж з маленькими дітьми. Підлітки можуть сформувати власну чітку думку про інструмент, звичайно ж не без допомоги дорослого. Необхідно користуватися тими ж правилами вибору, що ми описували раніше. Головне пам’ятати, що підлітки — все ще не дорослі люди, і їм може знадобитися гітара поменше — 3/4 або 7/8. Якщо підлітку добре підійшла гітара розміром 4/4-можете сміливо купувати її.

Як вибрати гітару з хорошим звучанням

Коли ви тільки починаєте навчання, досить складно робити висновки про звучання інструменту, про його звуковий потенціал. Насправді, потрібно мати на увазі кілька речей, які працюють абсолютно для всіх дерев’яних інструментів, в тому числі і гітар. Давайте їх розглянемо.

Як формується звук

Звук гітари генерується вібрацією струн. Самі по собі струни звучать неголосно, тому їм потрібне посилення. На електрогітарі звук від коливання струн посилюється за допомогою звукознімачів, які зчитують вібрації, і переносять їх на електронний гітарний підсилювач, який відтворює знайоме нам звучання. На класичній і акустичній гітарі в ролі підсилювача виступає їх власний корпус, повний всередині, і має отвірДля відображення звуку назовні.