5 ознак того, що ви втрачаєте мязи замість жиру

189

Сідаючи на дієту, ми мріємо стати худіший і стрибаємо на ваги кожні дві хвилини. Ми радіємо, коли кілограми тануть, і насолоджуємося схилом, забуваючи про обсягах, якості тіла і своє самопочуття, а це велика помилка.

Деколи ми ставимо занадто загальну мету – схуднути, не замислюючись про те, що сама по собі втрата ваги ще ні про що не говорить. Найчастіше відбувається небажане – ми прощаємося з м’язовою масою, в той час як складки і целюліт залишаються на місці.

Вага – не головний критерій, пам’ятайте про це. Правило «більше навантажень – менше їжі» працює не завжди. Іноді ефект може бути зворотним. В умовах дефіциту їжі організм включає режим «виживання» і починає використовувати власні запаси – жир і м’язи. Біда в тому, що охочіше він позбавляється від останніх, оскільки ті витрачають більше калорій навіть у спокої.

Тест на зневоднення

Розповімо явні ознаки того, що ви втрачаєте не жир, а м’язи. Озброюйтесь інформацією!

Як зрозуміти, що ви втрачаєте м’язи?

  • Худнете занадто швидко. Втрачаєте вагу швидше, ніж планували? Кілограми буквально тануть, а циферка на вагах стрімко зменшується? Не поспішайте радіти. Альберт Мэтени – сертифікований тренер і дієтолог з США стверджує, що нормальне, здорове зниження ваги – це 1 – 1,5 кг в тиждень. Якщо у вас витрачається більше, велика ймовірність, що організм почав спалювати м’язи для отримання енергії.Як правило, це відбувається при сильному зменшення калорійності раціону – не женіться за чужими цифрами, розрахуйте свої. Як дізнатися свою добову норму калорій, читайте тут.
  • Постійно відчуваєте втому. Якщо ви помітили разу – не біда. Можливо, не виспалися. Але коли це повторюється систематично, це може вказувати на втрату м’язів.
  • Не прогрес на тренуваннях. Навіть якщо енергії вистачає на проблему може вказати застій в тренуваннях. Не можете взяти новий вага вже два тижні? Можливо, ми знаємо причину. Коли ви старанно крові, м’язові волокна отримують мікропошкодження. В період відновлення організм їх ремонтує, завдяки чому ви стаєте сильнішими. Недоотримуючи поживних речовин і відпочинку, м’язи не відновлюються після навантажень і з часом просто розпадаються.
  • Втрачаєте рівновагу. Якщо ви занадто різко урізали денний калораж, знижується ефективність передачі нервових імпульсів і ви в прямому сенсі гірше собою володієте. Що робити, якщо стало погано в спортзалі, читайте тут.
  • Гірше міркуєте. Мозок витрачає близько 20% добових калорій – до такого висновку прийшли сучасні нейробіологи. Тому серйозне недоїдання цілком може позначитися на розумової активності і навіть псувати настрій.
  • Щоб точно зрозуміти, чи правильно ви худнете, потрібно зіставляти відсоток жирової і м’язової тканини. Самостійно зробити це важко, а ось у фітнес-клубі допоможуть. Для цього застосовується биоимпедансный аналіз тіла і калипометрия, коли тренер або лікар вимірює ваші жирочки калипером.

    • Якщо ви не худнете взагалі, хоча робите все правильно
    • Якщо ви втрачаєте масу тіла, але візуально виглядаєте так само
    • Якщо ви відзначили у себе ці 5 тривожних ознак

    Вирушайте до персонального тренера і обов’язково відвідайте лікаря! Як вибрати особистого фітнес-інструктора читайте в цій статті. Як втрачати жир, а не м’язи вас навчить компетентний фахівець.