Баклажани з квасолею в томатному соусі-готуємо ситні заготовки на зиму

96

Квасоля робить будь-яку страву ситним і поживним, вона багата вуглеводами і білком. У чистому вигляді (як монопродукт) вона не всім подобається через крохмалистого присмаку, а ось в поєднанні з «синенькими» і томатним пюре, та ще присмачена часником, виходить просто чудова. Обов’язково спробуйте зробити квасоля з баклажанами на зиму. Такий салат однаково смачний в холодному і гарячому вигляді. Цей рецепт сподобається вегетаріанцям, він здорово виручить в піст. До того ж відмінно поєднується з будь-яким гарніром і м’ясом (куркою або телятиною).

баклажани з квасолею на зиму

Інгредієнти

  • 2 кг баклажан;
  • 500 г квасолі (сухий, не консервованої);
  • 1,5 кг помідор (або 1,5 літра томатного соку);
  • 0,5 кг моркви;
  • 0,5 кг болгарського перцю;
  • 200 г часнику (це приблизно 7 головок);
  • 350 мл олії (соняшникової рафінованої);
  • 100 мл оцту 9%-ного;
  • 60 г кухонної солі (у мене 2 стіл. Ложки);
  • 180 г цукру (1 склянка).

Із вказаної кількості продуктів вихід: 6 літрових банок.

Баклажани краще вибирати при покупці молоді, щоб в них не було грубих насіння і прожилок. Квасоля підійде будь-яка, навіть спаржа. Я готувала як з білою квасолею (вона більш цукрова і розсипчаста), так і з червоною (більш щільна шкірка).

Такої великої кількості часнику боятися не потрібно: поки він провариться, сильно пекучого смаку не залишиться, зате аромат буде яскравий, насичений. Саме за рахунок часнику виходить гострота в салаті.

Я даю рецепт, як готую салат з баклажанів з квасолею сама вже багато років. Якщо вам хочеться змінити кількість продуктів-ваше право, але раджу перший раз зробити строго за наданим рецептом, а якщо не сподобається, наступного разу міняйте на свій розсуд.

Банки для консервації підготувати відповідним чином:

  1. обов’язково помити ретельно з харчовою содою.
  2. потім простерилізувати зручним для вас способом: над парою або в духовці, мікрохвильовці. Кришки для закачування потримати в окропі 5 хвилин.

Існує близько 100 видів квасолі, найбільш культивований – звичайна. У неї безліч сортів всіх кольорів від білого до чорного. У сирому вигляді бобова рослина і його плоди вживати не можна через лектинів, вони можуть спровокувати отруєння. Трійка країн-лідерів з вирощування зеленої квасолі-це китай, індонезія та індія.

Як приготувати салат з баклажанів з квасолею

  1. квасоля відварити, поки не стане досить м’якою. Але не перетримати, вона повинна залишитися цілою. Щоб вона швидше приготувалася, її краще попередньо замочити в холодній воді на пару годин або залишити в рідині на ніч, щоб набухла. Тоді вона звариться за 20-30 хвилин.
  2. підготувати овочі, помити, почистити. У томатів вирізати плодоніжки, разом з часником пропустити через м’ясорубку або перебити блендером. Шкірку можна не знімати.
  3. моркву натерти на велику тертку.
  4. солодкий перець нарізати невеликими шматочками.
  5. у баклажан видалити хвостики, нарізати їх великим кубиком або брусочками. Присолювати і залишати не потрібно: баклажани будуть досить довго варитися, гіркого смаку в них не залишиться.
  6. томатне пюре вилити в каструлю достатнього розміру (орієнтуйтеся на обсяг нарізаних баклажанів). Поставити на вогонь. Всипати натерту моркву. Обов’язково дочекатися коли закипить і проварити 5 хвилин. Морква, якщо її не доготувати, в закритих банках може початися процес бродіння. Тому цей пункт важливий.
  7. потім додавати по черзі овочі: спочатку солодкий перець, слідом кубики з баклажанів.
  8. далі додати сіль, цукор, рослинне масло. Після цього засікти час і варити на невеликому вогні 30 хвилин, часто помішуючи, щоб не пригоріли. Спочатку здасться, що мало рідини і заважати рагу буде важко, але через деякий час тушковані овочі пустять сік і придбають ось такий вигляд як на фото.фото: салат з баклажанів з квасолею перед консервацією
  9. додати до баклажанів варену квасолю і влити оцет, готувати ще 15 хвилин. Вогонь вимкнути.
  10. відразу ж розкласти салат по підготовленим стерилізованим банкам, закатати. Поставити їх дном вгору, накрити чим-небудь теплим (ковдрою, шубою).

На наступний день банки з заготовками можна прибирати на зберігання в шафу, комору. Така консервація виручить взимку не раз. За рахунок квасолі закуска виходить ситна, але завдяки баклажанів не надто «важка». Так що поки йде сезон «синеньких», потрібно встигнути зробити запаси.

Це тільки перший раз здається, що багато мороки з цим салатом. Зовсім ні, він звариться за годину. Єдине, про що слід подбати заздалегідь – це квасоля. Якщо її з вечора замочити, то поки інші овочі будуть чиститися і нарізатися, вона встигне зваритися. Не бійтеся експериментувати, освоюйте щоліта нові рецепти, адже консервація досить швидко приїдається.