Блюдомания. Як ми набираємо вагу і що робити?

194


Зміст

  • Як блюдомания впливає на харчову поведінку?
  • Як нормалізувати харчову поведінку і успішно схуднути?
  • Блюдомания – це прагнення до вживання та приготування складних страв в гонитві за більш приємним смаком. Термін зазвичай зустрічається у статтях про сироїдінні, де людей, що вибрали такий тип харчування, закликають до відмови від приготування страв, так як це впливає на швидке повернення до типів живлення, що допускає термічну обробку їжі.

    • Якщо розглядати блюдоманию у відриві від сироїдіння, то ситуація практично не зміниться, в страви додадуться тваринні продукти, а її «наркотичний» вплив придбає менш радикальні форми.

    Як блюдомания впливає на харчову поведінку?

    З самого дитинства нас привчають до страв з великою кількістю інгредієнтів. Це, безсумнівно, покращує смак їжі і викликає «любов» до цих страв, що є деякою залежністю, а якщо бути більш точними, звичкою.

    • Якщо ми будемо розглядати страви, часто вживані в Росії, то більшість з них припускають смажити на олії, додати майонезу, жирних сортів м’яса, ковбасних виробів.
    • Часте включення таких страв на раціон збільшує ймовірність набору зайвої маси тіла. Нам хочеться частіше відчувати улюблені смаки, тому ми починаємо вживати більшу кількість їжі, а також перестаємо отримувати насолоду від простої їжі без купи добавок.

    Навіть при бажанні схуднути і при переході на правильне харчування ми починаємо придумувати корисні солодощі, менш шкідливі аналоги калорійних страв, тим самим підтримуючи звичку і бажання відчути смак ще раз. Це веде до зривів і порушення режиму харчування, а відповідно ускладнює процес скидання ваги.

    Як нормалізувати харчову поведінку і успішно схуднути?

    Отже, обіцяні 5 рекомендацій.

  • Не варто різко відмовлятися від складних і найулюбленіших страв. Відмовтеся від тих, що не викликають у вас великої кількості емоцій. Робіть це плавно, поступово. Наприклад, замініть плов на відварений рис і обсмажене на сухій сковороді м’ясо.
  • Перестаньте шукати або видумувати низькокалорійні рецепти складних страв. Якщо ви вирішили не дозволяти собі торти і шоколадки, не потрібно замінювати їх аналогами з меншою калорійністю, краще їжте фрукти.
  • Відмовтеся від багатокомпонентних соусів. Більшість як покупних, так і самостійно приготованих добавок мають перевищує норму кількість калорій, які не несуть користь організму, а тільки покращують смак страви.
  • Відмовтеся від підсилювачів смаку. Хоча вченими і доведена відносна нешкідливість вживання таких добавок, як глутамат натрію в обмежених кількостях, його дія спрямована на поліпшення смаку, а чим смачніше їжа, тим більше її хочеться з’їсти.
  • Не впадайте в крайнощі. Різка відмова від старих звичок неодмінно приведе вас до швидкого зриву. Тримайтеся середини, будь-які крайнощі негативно позначаються на нашому організмі.
  • Відмова від блюдомании на користь більш простої їжі не зробить вас стрункими моментально, на схуднення впливає величезна кількість чинників. Але поступове відвикання від шкідливої і разом з тим дуже смачною і улюбленої їжі, точно спростить вам завдання!