Чим небезпечна білкова дієта?

193


Зміст

  • В чому особливість білкової дієти?
  • У чому небезпека білкової дієти?
  • Протипоказання та загальні рекомендації
  • Хочете скинути вагу швидко? Відмовтеся від вуглеводів! Білкові дієти вам в допомогу: знаменита дієта Дюка, Кремлівська, Аткінса. Всі вони засновані на підвищеному вживанні білка і передбачають відмову від інших (менш важливих) продуктів. Кілограми буквально тануть, але варто харчуватися так постійно? Спробуємо розібратися, чи можна сидіти на білковій дієті довго, чим і чому вона шкодить організму.

    В чому особливість білкової дієти?

    Основу раціону на білковій дієті складають: нежирне м’ясо, риба, яйця, молочні і кисломолочні продукти. Вуглеводи при цьому виключаються, а жири жорстко обмежуються (кефір, йогурти, сир до 1% жирності). Алкоголь і солодке – табу! Їсти рекомендується часто, але потроху і обов’язково пити багато води і вживати вівсяні або інші висівки, щоб не сповільнювалися травні процеси.

    Що при цьому відбувається з організмом?

    Читайте також: Правила відвідування басейну: все, що ви хотіли знати, але соромилися запитати

    Як тільки вуглеводи перестають надходити ззовні (з їжею), організм починає витрачати свій запас глікогену, щоб добути енергію. Процес руйнування молекул глікогену супроводжується виділенням і виведенням з організму води, що сприяє швидкій втраті ваги. Саме за рахунок вологи і відбувається схуднення, якому так радіють послідовники білкових дієт. Дійсно, за короткий термін можна позбутися 5 – 7 кілограмів. Але що ж буде далі?

    У чому небезпека білкової дієти?

    Позитивна тенденція зберігається тільки на початковому етапі білкової дієти: пізніше замість води організм почне втрачати м’язи. Тому повертати в раціон вуглеводи і займатися спортом при схудненні обов’язково! Але як тільки ми почнемо їсти кашки, рідина повернеться знову, і ви побачите на вагах стару цифру. Єдиний вихід, як кажуть дієтологи, займатися спортом і дотримуватися дефіцит калорій.

    • При профіциті калорій і малої рухливості ви будете поправлятися навіть від курячої грудки

    Інша небезпека – надлишок білків. «М’ясо і риба – дозволені продукти», радіють дівчата худнуть й починають поглинати упаковками морепродукти. АЛЕ! Надлишок білка шкідливий для організму. Відварна телятина почне буквально гнити у вашому шлунку, якщо переїсти. А переїсти легко, адже більше нічого не можна.

    Большое кількість білка важко перетравлюється, посилює навантаження на печінку і нирки, провокує проблеми зі стільцем, а нестача вітамінів і мінералів веде до погіршення роботи всіх систем організму і загострення хронічних захворювань.

    Читайте також: Ніжне куряче філе в апельсиновому соусі

    Протипоказання та загальні рекомендації

    • Людям із захворюваннями серцево-судинної системи і ШЛУНКОВО-кишкового тракту, нирок і печінки, діабет, вагітним жінкам, а також в літньому і підлітковому віці білкова дієта заборонена!
    • Якщо вам стало погано, з’явилися запори, запаморочення, аритмія, занепад сил, варто припинити дієту негайно і звернутися до лікаря!

    Читайте також: Маринуємо рибку для ідеального перекусу

    В цілому білкову дієту можна назвати ефективною, але дотримуватися такого плану харчування довго не можна. Через тиждень-іншу потрібно обов’язково повертатися до звичного раціону, де є місце овочів, фруктів і злаків.

    Лікарі настійно не рекомендують сидіти на такій дієті більше двох тижнів. Також обов’язково приймати вітаміни, т. к. природним шляхом потрібні нутрієнти і мікроелементи практично не надходять.