5 жирних продуктів, які можна і ПОТРІБНО їсти

184

Щоб бути здоровим і струнким, зовсім не обов’язково відмовлятися від жирної їжі – жир потрібний людському організму, так само, як білок, або вуглеводи.

Коли дієтологи говорять про виключення жирної їжі, вони мають на увазі перехід на правильне харчування – тобто відмова від спредів, сирних продуктів, дешевих напівфабрикатів і ковбас, фастфуду та інших страв, у складі яких є транс-жири. Про шкоду транс-жирів читайте тут.

Але споживати тваринний або рослинний жир натурального походження можна і потрібно. Знежирена дієта загрожує негативними наслідками для організму, особливо для жіночого. Професор броматологии Дональд Лайм каже, що відмова від жирів приводить як раз до набору ваги і проблем зі здоров’ям. Якщо людина харчується знежиреними продуктами, в організмі порушується обмін речовин, також може розвинутися діабет, серцево-судинні захворювання, шкіра втратить еластичність, процеси старіння будуть протікати більш активно.

Для нормального функціонування організму в денному раціоні повинно бути 25% жирів. Які жирні продукти можна і ПОТРІБНО їсти?

Корисні жирні продукти:

1. Авокадо. Дуже корисний продукт, що сприяє нормалізації обміну речовин, зниженню рівня холестерину і цукру в крові.

2. Яйця. Містять білки, жири, амінокислоти, вітаміни, а також органічна речовина холін, сприяє спалюванню зайвого жиру в організмі. Калорій в курячому яйці небагато, а ось відчуття насичення приходить швидко і надовго.

3. Червона риба. Продукт містить риб’ячий жир (Омега-3), що відповідає за молодість і пружність шкіри. Омега-3 захищає мембрани клітин від ушкоджень, дозволяє уникнути зморшок і зберегти пружний овал обличчя. Запобігає передчасному старінню!

4. Баранина – дієтичне м’ясо. Так-так, саме так. Користь баранини для організму величезна: м’ясо баранчиків позитивно діє на роботу підшлункової залози, знижує болі в животі. Важливим є вплив баранини на чоловічий організм – баранина сприяє виробленню тестостерону. Баранячий жир легко засвоюється і, так само як і м’ясо, має високі смакові якості.5. Горіхи. Практично будь-які горіхи – незамінний елемент дієтичного харчування, крім солоного арахісу, який купують до пива. Мигдаль, кешью, волоські і кедрові горіхи містять магній, цинк, фосфор і інші важливі мікроелементи, сприяють активній роботі мозку і прискоренню процесів метаболізму. Горіхи напрочуд швидко насичують організм, надовго. Але пам’ятайте, горіхи дуже калорійні – захоплюватися ними не варто.