5 міфів про ефект групових тренувань

211


Зміст

  • Міф 1 – чим ДОВШЕ заняття, тим КРАЩЕ
  • Міф 2 – чим БЛИЖЧЕ до тренера, тим ЕФЕКТИВНІШЕ
  • Міф 3 – треба БАГАТО попрацювати, інакше тренувальний годину ВТРАЧЕНО
  • Міф 4 – НЕ вийшло в перший день – НЕ твоє!
  • Міф 5 – не важливо, ЩО робити, головне, ЯК ЧАСТО
  • 98% жінок, які мають абонемент у фітнес-клуб, хоча б раз відвідували групову тренування, аеробіка, степ, танці, йогу або пілатес. Напрямків багато, і це особливо залучає новачків. Тренування у групах здаються настільки різноманітними та інтенсивними, що багато хто навіть переоцінюють їх важливість. Так з’явилися міфи про групових тренуваннях. Розглянемо найбільш популярні.

    Міф 1 – чим ДОВШЕ заняття, тим КРАЩЕ

    Новачки часто думають, що чим довше загальна тривалість тренування, тим краще, і починають відвідувати групові без розбору. 18-00 – степ, 19-00 – йога, 22-30 – заняття на пілоні. І так до тих пір, поки не закриється фітнес-клуб.

    У спорті, як і в усьому потрібна міра. Наш організм здатний позитивно реагувати на інтенсивне навантаження, яка триває не більше 60 хвилин. Все, що після – марно. Тільки втомитеся і втратите багато часу. Так, і потім ще скажете, що фітнес не допомагає.

    Зростання м’язів і бажане перетворення відбуваються під час відпочинку – тілу, а й мозку, просто необхідно розслаблятися.

    Міф 2 – чим БЛИЖЧЕ до тренера, тим ЕФЕКТИВНІШЕ

    Багато дівчинки готові буквально битися за місце під сонцем – точніше, за сонцем, за спиною тренера. Це як бажання сісти на першу парту перед учителем – краще навчить, частіше запитає, більше оцінок наставить.

    З тренером це не працює – він чудово бачить всіх, навіть якщо встати біля входу і замаскуватися під двері. Їх цьому вчать. Тому в залах є величезні дзеркала, в які дивиться інструктор. Тільки після успішного виконання руху всією групою, тренер робить висновок про те, що пора ускладнювати або змінювати рух. І, звичайно, завжди підкаже, допоможе, підтримає і підстрахує, якщо ви про це попросите (жестами або голосом).

    Інша справа, якщо інструктор не цілком сумлінний. Тоді він дійсно вас «не помітить», навіть якщо дихати йому в потилицю. Тому, на жаль і ах – прагнути в перші ряди безглуздо.

    Міф 3 – треба БАГАТО попрацювати, інакше тренувальний годину ВТРАЧЕНО

    Якщо інтенсивно потіти, швидше схуднеш. Знову невірно – зниження ваги тіла відразу після тренування відбувається за рахунок втрати вологи. За одне тренування фізично неможливо скинути кілограм жиру. Якщо ви побачили хороший висок, знайте – це вода. І, не сумнівайтеся, дефіцит буде заповнено в цей же день.

    Міф 4 – НЕ вийшло в перший день – НЕ твоє!

    Все коли-то вперше приходять на заняття стрип-пластикою, степ-аеробікою, йогою для просунутих, йогою в гамаках та інші дисципліни, що вимагають певного досвіду.

    Ті, хто довго ходять на степ, знають руху напам’ять і виконують буквально на автоматизмі. Якщо ви прийшли в перший раз, звичайно, ви будете відставати і плутати ноги. Це нормально! Аналогічно і з іншими заняттями.

    В першу чергу запитайте себе – чи подобається вам цей урок? Якщо так, починайте придивлятися і намагайтеся вивчити пару рухів. Будьте терпимі до себе і терплячі, і ви почнете прогресувати. І, повірте, над вами ніхто не буде сміятися – усе колись були на вашому місці. Якщо ж ви прийшли тільки тому, що ходити на цю тренування модно, навряд чи ви отримаєте очікуваний ефект від занять.

    Міф 5 – не важливо, ЩО робити, головне, ЯК ЧАСТО

    Багато починають ходити в тренажерний зал, не переслідуючи конкретну мету. Наприклад, схуднути або наростити м’язи, скорегувати поставу, поліпшити розтяжку, розвинути силову витривалість або дихальну систему.

    Багато ходять бездумно, просто тому що треба. Займаються одним і тим же, займаються старанно, регулярно, і роками не бачать вау-ефекту.

    Дуже важливо відразу поставити завдання, побачити мета. Якщо ви проводите по три години на біговій доріжці, рельєфних м’язів на своєму тілі ви ніколи не побачите. Якщо ж не відходьте від штанги і тренажера Сміта, не дивуйтеся, що підніматися без ліфта на 10 поверх для вас, як і раніше важко.

    І, наостанок. Якщо вас цікавить схуднення або тільки підтримання форми, групові тренування можуть ідеально підійти.

    Але якщо вам хочеться рельєфу, сильних та красивих м’язів, хочете підтягуватися, віджиматися з обважнювачами і правильно присідати до паралелі з підлогою і нижче, краще займатися під керівництвом персонального тренера.

    Хочеш підкачатися – не витрачай час на групові програми. Звичайно, можливі виключення при хороших природних даних, але, звичайно, якщо ти худенька, групові не зроблять з тебе фитоняшу. Виняток становлять різні єдиноборства в малих групах, високоінтенсивні кругові тренування, кроссфіт. Там рівень навантаження, дійсної іншого.