Чому не можна кип’ятити воду двічі

31

Кожна у своєму житті не раз робила цю помилку: кілька разів кип’ятила воду для приготування чаю або кави. Ми з’ясували, чому цього робити не варто.

«навколо води ходить безліч міфів. Хтось каже, що повторне кип’ятіння не приносить шкоди, а хтось все-таки дотримується думки, що цей процес негативно впливає на здоров’я людини. Такі висновки, звичайно, небезпідставні. Скажу одне, що все ж небажано піддавати одну і ту ж воду новому впливу високої температури. Можна вже припинити це робити тільки через її неприємний металевий і палений присмак», — розповіла фармацевт і хімік ольга дроздова.

Давай розберемося, з якою метою ми кип’ятимо воду. Звичайно, для знищення шкідливих мікробів . Безумовно, під дією високої температури всі бактерії гинуть, але домішки залишаються. Коли вода починає кипіти, то її молекули випаровуються, а концентрація інших речовин збільшується. Наприклад, у вигляді осаду на дно чайника осідають солі, модифіковані сполуки водню і т. Д.

Таку воду навіть називають «мертвою» або навіть токсичною, так як накопичувальний ефект цих домішок небезпечний. Особливо це може з часом відбитися на здоров’ї нирок — виникають камені. Варто не забувати, що у воді з-під крана міститься хлор. Коли рідина нагрівається, відбувається взаємодія цього елемента з органічними речовинами, в ході чого утворюються канцерогени. Вони можуть стати причиною онкологічних захворювань, — також пояснила нам експерт.