Можна їсти насіння і не поправлятися?

211

А після шести? Як їсти насіння і не поправлятися? Чи Правда, що вони дуже жирні і містять багато калорій?

Ці питання цікавлять багатьох, адже поїдання насіння у нас – особливий процес. Відомий сатирик Задорнов називав його «підключенням до космосу». Дійсно, для більшості важливий не стільки смак насіння соняшнику, скільки сама процедура, ритуал відділення зерен від шкірки. З нами зараз погодяться – очищені насіння купують куди рідше.

Але раз вже ми заговорили про насіння на дієті, то у нас для вас дві новини: хороша і погана.

  • Хороша полягає в тому, що насіння соняшнику – неймовірно корисний продукт, і навіть якщо ви на дієті, не потрібно повністю від них відмовлятися.
  • Погана ж звучить так: якщо ви не вмієте вчасно зупинятися (розумієте, про що йдеться, так?), у вашому раціоні місця насінням бути не повинно.

Отже, почнемо.

Головна небезпека в тому, що ми переїдаємо, адже насіння не сприймаються, як їжа. Хоча теоретично (і навіть практично) ними можна замінити повноцінний прийом їжі. Так, так робити можна. Головне, не повторіть те ж саме з алкоголем.

Чи Правда, що вони дуже жирні і містять багато калорій?

Так! Насіння дуже жирні. І дуже калорійні.

Однак це один з небагатьох доступних продуктів, що містять величезну кількість корисних речовин. Тому, як ми вже писали вище, вживати їх зрідка і в невеликих кількостях можна!

Напевно, найпопулярніший питання в інтернеті про насіння: користь чи шкода? Обмовимося відразу, цей продукт сам по собі не шкідливий. Шкідливі його надлишки. Також не забуваємо, що від насіння страждають зуби – емаль починає тріскатися і кришитися, тому чистимо тільки руками! І, звичайно, намагаємося проковтувати як можна менше лушпиння.

  • Докладно зупинятися на складі продукту не станемо. Зазначимо тільки, що соняшникове насіння містять цинк, фтор, йод, кальцій, залізо, магній, цінні рослинні жири та жиророзчинні вітаміни, амінокислоти. Насіння багаті харчовими волокнами, що поліпшують роботу кишечника, допомагають запобігти ряд небезпечних захворювань серцево-судинної системи, в тому числі ішемічну хворобу серця.

Як їсти насіння і не поправлятися?

Дамо декілька корисних рекомендацій (актуальні тільки для тих, хто стежить за вагою, але ніяк не може відмовитися зовсім). Якщо ви готові виключити цей продукт повністю, можете це зробити. Якщо ж, навпаки, «море по коліно», можете не дочитувати цю статтю. Зараз мова піде саме про помірне (дозованому) вживанні.

Їжте насіння:

  • не частіше разу на тиждень;
  • в дуже невеликих кількостях (буквально горстками);
  • тільки в першій половині дня (чим раніше, тим краще);
  • замінюючи ними прийом їжі (наприклад, на сніданок разом з кавою);
  • відміряйте кількість заздалегідь (інакше можна не помітити, як перейшли межу).

І, нарешті, відповідь на останнє питання (він же перший). Після шести насіння їсти не можна!

АЛЕ! Якщо вам дуже цього хочеться, заплануйте «порушення» заздалегідь і скоротіть денний калораж. Наприклад, якщо ви абсолютно точно знаєте, що рука потягнеться до насіння ввечері, спробуйте менше з’їсти у обід. Не найкраще рішення, але це краще, ніж нічого.