Прийоми худих, або як їсти і не товстіти

199


Зміст

  • Не їжте «авансом», вмійте домовлятися з совістю, голодом і шлунком
  • Перестаньте доїдати
  • Не їжте стоячи, перекушуйте як можна рідше
  • Не будьте «випробувачем дивана»
  • І наостанок…
  • Напевно, у кожної є така подруга-відьма, яка не сидить на дієтах і не гладшає. Не відмовиться вона і від картопельки, і від шматочка «Наполеона» і бутербродика з ковбасою, а в чай обов’язково покладе цукор. І все життя худа. Містика? Генетика? А ось і ні!

    Їсти все і не товстіти – це можливо, якщо дотримуватися кількох нескладних правил. Спробуйте взяти на озброєння прийоми, про які ми розповімо нижче.

    Не їжте «авансом», вмійте домовлятися з совістю, голодом і шлунком

    «Знімання он той останній шматок буженини, а з завтрашнього дня на дієту». Знайоме? На жаль, так. Багатьом властиво переїдати тут і зараз, щоб поголодувати коли-те «потім». Так от, це шкідливо для фігури, намагайтеся, щоб таке відбувалося як можна рідше.

    Як правильно?

    Через два дні день народження улюбленої тітки або довгоочікувані вихідні? Влаштуйте собі 2 – 3 розвантажувальних дні ДО свята, а не кляніться голодувати після. Так ви ніколи не додасте у вазі і не будете мучитися докорами совісті.

    Перестаньте доїдати

    Візьміть за правило нічого і ні за ким не доїдати, навіть за дітьми. Шкода ложку каші або половинку сосиски? А себе не шкода?

    Присідання зі штангою, пробіжки, нова спортивна форма, річний абонемент вартістю 50 000 рублів? Так що ж у підсумку вигідніше? Варто впихати в себе все без залишку, щоб потім виснажувати себе тренуваннями і дієтою?

    Як правильно?

    Як тільки ви відчули насичення – тарілку вбік, а краще – раніше, адже відчуття ситості приходить із запізненням. Їжте тільки тоді, коли хочеться: ні за компанію, ні від жадібності, ні з міркувань економії.

    Не їжте стоячи, перекушуйте як можна рідше

    Є стоячи біля плити, у відкритій дверці холодильника або в коридорі на ходу – дуже погана звичка, яка ніяк не сприяє стрункості. Так ви проковтуєте їжу, буквально не жуючи, не встигнувши зосередитися на те, чим зайняті. В результаті з’їдаєте більше, немов «провалилося».

    Як правильно?

    Традиція збиратися разом за обідом позитивно позначається не тільки на відносинах усередині сім’ї. Це формує правильні звички. Якщо хочете бути дружними і не переїдати, їжте все разом, приблизно в один і той же час, сервіруйте стіл, ставте красиві тарілки. Їжте тільки сидячи, не поспішаючи, добре пережовуючи їжу.

    Не будьте «випробувачем дивана»

    Навіть якщо ви в декреті або на лікарняному, не ходите на роботу і не відвідуєте тренування, не лежите. Намагайтеся більше рухатися, ходити в магазин, танцюйте, мийте посуд, грайте з дітьми, присідайте, робіть зарядку. Активні люди – майже завжди стрункі.

    Як правильно?

    Хочеться повалятися? Увімкніть ритмічну музику і попляшите з дитиною. Заведіть собаку, щоб вона витягувала вас гуляти, навіть коли погода зовсім не «шепоче». Рух – життя.

    І наостанок…

    Щоб не поправлятися, варто їсти помірно – порція повинна міститися у вас на долонях. Все, що зверху, з великою часткою ймовірності відкладеться у вас у вигляді складочок на талії.

    І не поспішайте заздрити. Можливо, ваша «улюблена» худа подруга:

    • просто хвалиться, що їсть все, а насправді сидить на дієтах, коли інші не бачать (такі зустрічаються);
    • працює на важкій роботі і взагалі «електровіник» за життя, і таке теж трапляється;
    • багато нервує і переживає, тому не може набрати вагу.

    Прагнете бути краще, ніж вчора, і менше порівнюйте себе з іншими. І справа стосується не тільки зайвої ваги і харчових пристрастей. Ну, ви розумієте…

    Удачі, і будьте здорові!