Тест вершкового масла: вибираємо смачне і корисне

264

Багато прихильники ЗСЖ і ПП бояться вершкового масла як вогню. Але чи правильно вони роблять? Насправді, невелика кількість цього продукту в раціоні не тільки дозволено, але і корисно.

Вершкове масло – джерело цінних жирних кислот, вітамінів і мінералів. А за смаком і ароматом вона належить до найкращого і цінного харчового жиру.

  • Вітаміни В, С і е поліпшують стан зубів, нігтів, шкіри і волосся, підтримують діяльність репродуктивних органів. Вітамін D стимулює формування нервової та кісткової тканини, вітамін А – піклується про зір, зміцнює імунітет. У складі присутні: кальцій, калій, залізо, фосфор.
  • Калорійність вершкового масла велика, 720 – 750 ккал на 100 гр., тому захоплюватися не варто. Рекомендована порція – не більше 10 – 30 грамів продукту в сирому вигляді. Така кількість не зашкодить здоров’ю і не додасть зайвих сантиметрів в талії. Піддавати продукт термічній обробці не бажано (яке масло краще підійде для смаження, читайте тут).

Але яке вершкове масло купувати і їсти? Спробуємо розібратися.

Як вибрати вершкове масло?

Середньостатистичний міський житель, як правило, отоварюється в магазині, а, отже, можливості ретельно розглядати або дегустувати продукцію не має. В такому випадку залишається одне – уважно вивчати упаковку.

Що ми можемо там побачити або не побачити?

  • Краще вершкове масло, справжнє, виготовляється по ГОСТу (ГОСТ Р 52969-20080). При наявності приписок типу «екстра» або «особливе» варто насторожитися – швидше за все, перед вами продукт, виготовлений відповідно до ТУ.
  • Масло ГОСТ: «Любительське» і «Селянське» (жирність 72,5%), «Традиційне» (не нижче 82,5%). Рідше зустрічається «Вологодське» вершкове масло 82,5% (ГОСТ Р 52253-2004).
  • В складі не повинно бути нічого, крім вершків і цільного молока. Наявність будь-яких інших компонентів свідчить про низьку якість.
  • Якщо щоб прочитати склад вершкового масла, вам доводиться напружувати зір або відгинати складки упаковки, найімовірніше, виробник «приховав» повний перелік інгредієнтів навмисно. Стало бути, є привід засумніватися в якості продукту.
  • Термін придатності вершкового масла – не більше 35 днів. Якщо продукт у ваших руках обіцяє не псуватися кілька місяців, у складі, швидше за все, присутні консерванти. Упаковка – переважно фольга.

Як вибрати якісне вершкове масло за зовнішнім виглядом?

Оцінити якість візуально допоможе невеликий тест вершкового масла (якщо ви вже купили товар і принесли додому). Якщо придивляєтеся до продукції у приватника, на ярмарку, теж допоможе (за винятком кількох пунктів зі сковородою і бутербродом).

  • Уважно розгляньте. Даний масло щільне, сухе, слабо блискуча і майже не пахне (ніжний аромат вершків). Консистенція однорідна, пластична.
  • Колір – ніжний молочний, білувато-жовтий, кремовий. Яскраво-жовтий або занадто білий продукт, як правило, неякісний.
  • Намажте на хліб. Даний масло (ледь-ледь розтоплене) легко намазується, не кришиться і не розсипається.
  • Хороше масло тане в роті швидко і рівномірно, не прилипає до зубів. Смак – ніжний вершковий. Якщо відчуваєте гіркоту, продукт прострочений або неправильно зберігався. Натуральне масло також буває кислосливочным (відрізняється легкою кислинкою).
  • Підтале м’яке масло залишається сухим, якщо воно справжнє. Якщо волога є, то перед вами, швидше за все, спред або маргарин. На сковороді натуральне масло розтоплюється без води і піни.

Якщо продукт з честю витримав усі випробування (або хоча б більшість з них), запам’ятайте цю марку і купуйте таке ж масло надалі.

Якщо експеримент провалився – занесіть в чорний список (і не важливо, про що «кричать» реклама та упаковка). Навіть якщо виробник дуже відомий, вірити йому не варто. Очі не обдуриш. Якщо підталий продукт вкрився краплями води або перетворився в сотейнику в піну – купувати його наступного разу не треба.

Отже, тепер ми знаємо, яке масло вибрати. Тепер розповімо, як правильно зберігати його. Це просто:

  • вийняти з упаковки і перекласти в маслянку;
  • зберігати, зрозуміло, тільки в холодильнику;
  • пожовклі краєчки в їжу не вживаємо;
  • вагове масло краще тримати в морозилці.