Вітамін с: де міститься, чим корисний і чи допомагає при коронавірусі

34

Вітамін с не випадково називають вітаміном молодості. Він найдоступніший антиоксидант, який сприяє виробленню колагену, що відповідає за старіння шкіри. Крім того, вітамін с, або аскорбінова кислота, зміцнює захисні функції організму, допомагає продовжити життя судинах, роблячи їх еластичними і пружними, а ще сприяє засвоєнню заліза, росту і відновленню клітин кісток, зубів, тканин.

Визначити недолік вітаміну с в організмі просто. Дефіцит аскорбінки проявляється у вигляді зниження імунітету, частих захворювань застудою, кровоточивості ясен, швидкої стомлюваності, млявості і навіть дратівливості, безсоння, хвороб суглобів, довгого загоєння ран, випадання волосся, появи зморшок.

Де міститься вітамін с

Проблема полягає в тому, що організм людини не може самостійно синтезувати вітамін с.це означає, що він повинен надходити ззовні — з їжею або у вигляді лікарських препаратів. Якщо говорити про продукти, то багато вітаміну с міститься в цитрусових, чорній смородині, шипшині, журавлині, обліписі, агрус, яблуках, малині, ківі, болгарському перці, петрушці, хроні, капусті (в тому числі квашеної), цибулі, помідорах, огірках, картоплі, щавлі і гарбузі.

І ще один важливий момент. При впливі високої температури хімічні зв’язки аскорбінки розпадаються. Такий же вплив надають вода і метал. Іншими словами, готуючи на кухні страви з продуктів, багатих вітаміном с, уникай термічної обробки, металевих каструль, тарілок та іншого посуду.

Використовуй емальований або скляний посуд, пластикові або дерев’яні лопатки. До ворогів вітаміну с можна також віднести кисень (тому не тримайте довго нарізані продукти, з’їдай їх відразу) і куріння.

Вітамін с: користь і шкода

Чи корисний вітамін с? безумовно! підвищення імунітету, загоєння ран, зниження рівня холестерину, допомога при застуді, зменшення тромбоутворення і багато чого ще. До речі, при лікуванні простудних захворювань не випадково рекомендують збільшити дозу вітаміну с. Все для того, щоб зміцнити імунну систему і прискорити одужання. А для профілактики можна в день з’їдати по одному апельсину або ківі.

Вітамін с випускається також в лікарських формах-в ампулах і таблетках. В першу чергу, звичайно, для використання в тих випадках, коли необхідно різко збільшити дозу аскорбінки в організмі людини. Наприклад, при підвищеному розумовому або фізичному навантаженні, кровотечах, погано гояться ранах, інтоксикації.

Вітамін с в таблетках знайомий багатьом. Його ми часто приймаємо під час лікування застуди — шипучі таблетки, розчинні у воді. Є і звичайні, нерозчинні, з приємним солодкуватим смаком. Доза препарату в них невелика, тому вони цілком підходять для профілактики. Дози вживання, звичайно, потрібно дотримуватися-вони вказані на упаковці.

Тільки фахівець з медичною освітою може прописати точне дозування в залежності від захворювання. Користь аксорбінкі хоч безсумнівна, але не всім його можна активно вживати. Є захворювання, при яких потрібно з обережністю ставитися до прийому вітаміну с.

Від коронавірусу вітамін с, може, і не захистить, але у нього багато корисних властивостей: він потрібен для судин, запобігає зморшки і навіть захищає від недоумства. Причому отримувати вітамін с краще з продуктів, а не в таблетках. Заморожений перець, смородина, петрушка, заморожена смородина — це суперпродукти, вживаючи які ви наситите свій організм вітаміном с — — розповіла лікар і популярна ведуча в програмі » жити здорово!»