Корисні властивості і протипоказання меду з прополісом, як його приготувати

33

Особливості меду з прополісом роблять його не тільки звичайним смачним і корисним продуктом, але і визначають його властивості як лікувального засобу. Він застосовується для зміцнення імунітету і при деяких захворюваннях. Розглянемо різні способи приготування і рецепти, які є протипоказання до вживання. Скільки і як правильно зберігати корисний продукт.

Корисні властивості

прийом меду діє профілактично проти багатьох захворювань і допомагає одужати швидше. До складу входять корисні речовини, вітаміни, мінеральні елементи, органічні кислоти, вуглеводи, фітонциди. Прополісний мед має антибактеріальну і протипухлинну дію, зміцнює організм, захищає від грибків. Загоює рани, знижує больові відчуття, прибирає токсичні речовини з організму.

Вживати домашнє ліки рекомендується при хворобі бронхів, ротової порожнини, виразці, простудних захворюваннях, нервових розладах. Допомагає він при урологічних проблемах, шкірних і очних хворобах. Корисний при зниженому гемоглобіні.

Рецепти приготування меду з прополісом в домашніх умовах

Для приготування засобів потрібно купити свіжі, якісні продукти: натуральний мед і прополіс, щоб готова маса добре виглядала, мала корисні властивості і довго зберігалася.

Гарячим способом

Щоб приготувати суміш 20%-й концентрації, потрібно взяти меду 200 г і 40 г прополісу. Спочатку заморозити його в морозилці, потім натерти на тертці і додати в мед. Ємність поставити на вогонь, розігріти на водяній бані при температурі не вище 40 градусів, поки маса не стане рідкою. Перелити в скляну банку і вживати засіб охолодженим.

При приготуванні гарячим способом важливо не перегрівати масу, інакше всі корисні речовини втратять властивості.

Можна зробити і простіше. Щоб не нагрівати мед, можна розплавити тільки прополіс. Підготувати його точно так же – заморозити і натерти на тертці. Стружку нагріти на водяній бані, поки рідина по густоті не стане сметанообразной. Перелити в посуд з медом і перемішати, процідити і розлити по банках.

З настоянкою

Його треба заморозити, розмолоти в порошок на кавомолці. Змішати з рідким медом, ретельно перемішати. Банку поставити в темне місце на місяць для настоювання.

Як застосовувати

Як лікувальний засіб прополісний мед можна застосовувати всередину і зовнішньо. Всередину вживати перед їжею, на порожній шлунок. У добу потрібно приймати не більше 3 ст. Л. Дорослим і 2 ст.л. Для дітей. Курс прийому повинен тривати не довше 3 місяців. Для зовнішнього застосування готують засіб для компресів, примочок, аплікацій, інгаляцій, полоскання рота і горла.

Для профілактики захворювань досить вживати вранці і ввечері по 1 ч. Л. При застуді дозу збільшують до 3 ч. Л. В день. При хворобах шлунково-кишкового тракту діє та ж дозування. Для інгаляції при простудних захворюваннях можна приготувати водний розчин: мед з кип’яченою водою в співвідношенні 1 до 2. Курс лікування триває 10-15 днів, інгаляції проводити щодня по 5-7 хвилин.

Протипоказання

Не можна вживати при індивідуальній непереносимості, алергії, яка може виникнути на пилок. Не рекомендується засіб при вагітності і лактації, дітям до 2 років. Людям із зайвою вагою і діабетом варто приймати з обмеженнями через велику кількість легкозасвоюваних вуглеводів. Не приймати в період загострення гастриту, виразки, панкреатиту, так як біоактивні речовини можуть посилити загострення.

Здоровим людям не перевищувати дозування, перевищення норми може викликати небажані симптоми: запаморочення, шкірні висипання, риніт, нудоту, сльозоточивість.

Правила і терміни зберігання

Зберігається засіб недовго – близько місяця, тому готувати потрібно невеликий обсяг, щоб за цей час витратити його весь. Тримати мед в скляній банці бажано темного кольору в темному, сухому і прохолодному місці (але не в холодильнику). Банку закривати кришкою, щоб маса не вбирала вологу і сторонні запахи. Не тримати в пластиковій і металевій тарі, в якій продукт може увібрати сторонній запах або окислюватися. Не залишати на світлі.

прополісний мед-ефективне для лікування і профілактики натуральний засіб, приготувати яке може кожен. Обидва інгредієнта мають корисні властивості і добре доповнюють один одного. Мед з прополісом вже не їжа, але природні ліки, які допомагають не вже препаратів. Допомагає позбутися від простудних, легеневих, шлункових і шкірних захворювань. Гарне профілактичний засіб. При лікуванні медом з прополісом потрібно строго дотримуватися дозування, стежити за термінами і зберігати його правильно.