Фітнес для «чайників»: 5 порад початківцям

179

Мабуть, найскладніше у спорті, як і в будь-якій справі – почати, не зволікаючи і не роздумуючи. Не побоятися, не посоромитися, зібрати сумку і піти в гойдалку. Пригадуєте, як давали собі обіцянку почати «нове життя» з понеділка, відмовитися від булочок і ніколи не пропускати тренування!? Що ж завадило на цей раз?

А проблема криється в тому, що реактивного запала новачка в спортзалі вистачає ненадовго. Особливо, якщо ви ще не увійшли у смак старанних, регулярних і (найголовніше) плідних занять. Але це не виправдання. Як і дефіцит часу. Як та широка кістка (але зараз не про це). Час МОЖНА і ПОТРІБНО знаходити, само собою воно не з’явиться.

Спортзал для новачків: з чого почати?

Пропонуємо 5 перевірених порад, які допоможуть прийняти і полюбити спорт.

Порада 1. Робота в режимі планування. Незалежно від того, яку мету ви переслідуєте, пам’ятайте, що вам належить РОБОТА, а не забава, якою займаються під настрій. Результату не буде, якщо не буде системи. Візуалізуйте і мрійте, але дотримуйтеся чіткого плану. «Результат справи вирішують дрібниці», говорив Наполеон.

Порада 2. На помилках вчаться. Згадайте, що завадило досягти успіху в попередній раз? Чому ви кинули займатися, якщо взагалі починали. Спробуйте розібратися, щоб не наступити на ті ж граблі. Обговоріть ймовірні причини з близькими або проаналізуйте самостійно. Так чи інакше, результат буде.

Порада 3. Разом весело крокувати. Щоб пропускати тренування як можна рідше, ходіть на фітнес з друзями-однодумцями. «Прогуляти» без поважної причини вони вам не дадуть. До того ж, є з ким поділитися. Не думайте, що буде одразу легко, і, можливо, «жилетка» все ж таки знадобиться.

Порада 4. Знайдіть свого гуру. Тренування в спортзалі для новачків все-таки рекомендується проводити з інструктором. Не пробуйте займатися одні, якщо ніколи раніше нічого подібного не робили. Досвідчений фахівець швидко складе програму і навчить правильної та безпечної техніки виконання вправ.

Порада 5. Заохочуйте себе. Обов’язково говорите собі «спасибі» за кожен етап виконаної роботи. Помітили зміни або вам на них вказали? Чи це не привід подякувати себе? Нехай це будуть красиві речі, парфумерія, подорожі (ні в якому разі не алкогольні вечірки і жирний фастфуд).

Наостанок знову про втрачений час. Якщо його не вистачає, значить, десь був перевитрата. Дзвінки по телефону? Невинна балаканина в соціальних мережах? Як тільки знайдеться корінь зла, рубайте його, не зволікаючи. І Бомарше, і у Огюста Родена в добі було рівно стільки ж годин, скільки і у нас всіх. Дійте!