Як вибрати особистого тренера?

185


Зміст

  • Навіщо потрібен тренер?
  • Як вибрати тренера з фітнесу?
  • Як вибрати хорошого тренера, на що звернути увагу?
  • Чого при виборі тренера робити НЕ потрібно?
  • Як знайти чуйного і кваліфікованого інструктора? Що повинен знати і вміти досвідчений наставник? І чи потрібен він взагалі? Розповімо, як вибрати хорошого персонального тренера, і чим погані наставники з інтернету.

    Для початку розберемося, хто такий фітнес-тренер. Важливо розуміти, що не просто накочений «дядько» (як варіант, «тітка»), а сертифікований фахівець, який має знання в області фізіології, анатомії, нутриціології. Портрет персонального фітнес-тренера готовий. Йдемо далі!

    Навіщо потрібен тренер?

    Насправді, тренер дійсно потрібен. Іноді, щоб мотивувати або дисциплінувати себе, іноді, як учитель. Навіть якщо ви все знаєте і вмієте, це не привід відмовлятися він індивідуальних занять. Прогрес буде більш швидким і відчутним, якщо вас буде підтримувати фахівець.

    Етика поведінки в спортзалі: 17 суворих «не можна»

    Якщо ж ви – новачок, відповідь очевидна. Ви можете відвідувати зал тільки в супроводі тренера. Неправильне виконання вправ – пряма дорога до травм. І техніка, і етика поведінки в залі, і правила харчування до і після занять, все це має значення, якщо ви налаштовані на досягнення результату.

    Можна, звичайно, вивчати різні інтернет-джерела або навіть консультуватися з тренерами онлайн, що зараз дуже популярно, але живого спілкування з компетентним фахівцем це не замінить. Крім того, гуру з інтернету не підстрахує вас з великою вагою і не надасть першу допомогу при запамороченні або травми, не допоможе, якщо вам стане погано на тренуванні. Отже, правильно обраний фітнес-інструктор, як мінімум, чверть справи.

    Як вибрати тренера з фітнесу?

    Всупереч загальній думці, зовсім не обов’язково дивитися на фігуру. Зовні тренер може бути ідеальний, але це ще ні про що не говорить, і вже, повірте, нічого не гарантує. Тому геть упередження. Тільки логіка, тільки холодний розрахунок.

    Ми ні в якому разі не радимо вам займатися з пітними товстунами, просто рекомендуємо не зациклюватися на тому, що може виявитися вторинним (особливо, якщо інструктор вже не такий молодий). Виняток становлять випадки, коли вам потрібна виключно мотивація (а все інше ви вже знаєте і вмієте). Тоді можна поставитися до вибору більш прискіпливо (хочете Аполлона – шукайте його).

    Як вибрати хорошого тренера, на що звернути увагу?

  • Придивіться до тренерів в залі, відзначте для себе найбільш кваліфікованих, а також найбільш приємних вам чисто по-людськи. Враховуючи той факт, що спілкування може бути досить близьким і тривалим, це важливо. Виберіть із загальної маси одного – двох.
  • Розпитайте про них адміністратора, інших членів клубу (друге – краще). Зверніть увагу, скільки тренер працює в цьому клубі, як давно, звідки прийшов. На ресепшн ви можете про це довідатися.
  • Поцікавтеся реальними досягненнями інструктора. Якщо вам пощастить зустріти тих, хто вже схуд під керівництвом цього тренера, обов’язково познайомтесь з ними.
  • Не соромтеся цікавитися і в особистій бесіді. Запитуйте про все, що може виявитися для вас корисним. Освіта, досвід роботи, графік, за яким він (вона) зазвичай працює і т. д. Пам’ятайте, ви можете задавати будь-які питання, що мають відношення до справи.
  • Візьміть першу персональну тренування, щоб зміцнитися в думці, що ваш тренер кращий або, навпаки, розчаруватись і продовжити пошук (оплачувати «оптом», по 10 – 12 тренувань виходить дешевше, але, якщо ви – новачок, краще почати з одиничних, разових персоналок).
  • Чи можна займатися спортом під час місячних?

    Чого при виборі тренера робити НЕ потрібно?

  • Зациклюватися на статевої приналежності. Дівчина повинна йти до дівчини, хлопець – до хлопця. Стереотип та оману.
    • Звертаємося до дівчат. Соромитися хлопців-тренерів не потрібно. Повірте, вони ходять сюди ПРАЦЮВАТИ, і їм немає ніякого діла до вашої растрепавшейся зачіски, потекшую туші і навіть (о, жах (!)) слідів поту на футболці.
    • Звертаємося до хлопців. Жінка-тренер сьогодні не виняток, а цілком собі навіть норма, тому уникати потрапляння в її ніжні, сильні руки зовсім не слід. Судження про те, що при всіх інших рівних умовах тренер-чоловік виявиться краще, ніж жінка, помилково.
  • Керуватися виключно міркуваннями ощадливості. Не поспішайте тренуватися групами (так дешевше), особливо на початковому етапі. Не поспішайте і вибирати і самого «дешевого» фахівця, адже хороший інструктор цінується на вагу золота, і його послуги просто не можуть коштувати мало.
  •  

    І наостанок. Хороший тренер – чуйний тренер. Він не повинен сидіти в телефоні все тренування, спілкуватися з колегами або робити селфи. Цей час – ваш час, і інструктор просто зобов’язаний сумлінно відпрацювати його. Це не чванство з області «клієнт завжди правий», але елементарна вимога уваги, яке повинно бути вам надана. Ви за це заплатили.

    Як показує практика, 9 осіб з 10 все ж знаходять СВОГО тренера, якому симпатизують і довіряють. Вийде і у вас! Удачі!