Як вибрати концентратор кисню для хворого

1-3-2021


Киснева терапія (оксигенотерапія) різноманіття кисневого обладнання, запропонованого на нашому ринку важко зупинитися на моделі, і купити саме той концентратор кисню, який буде оптимальним варіантом для проведення тривалої кисневої терапії (оксигенотерапії) в домашніх умовах. Проте, до вибору концентратора кисню варто підійти дуже ретельно, так як, найчастіше — це життєвонеобхідний і то не менш важливо, Не дешевий прилад. Більш докладно про кисневі прилади ви зможете дізнатися за посиланням кислородный баллон для дыхания.

При яких захворюваннях використовують кисневі концентратори
В даний час кисневі концентратори знаходять все більш широке застосування при використанні в домашніх умовах, так як прилади відносно компактні і прості у використанні, що дозволяє проводити кисневу терапію не в стаціонарі, а вдома. Найчастіше кисневі концентратори використовують при таких захворюваннях:

ХОЗЛ (хронічна обструктивна хвороба легень);
бронхіальна астма;
муковісцидоз;
легенева гіпертензія;
серцева недостатність;
гіпоксія плода при вагітності та ін.
Які характеристики враховувати при виборі кисневого концентратора хворому
Ось основні параметри, на які слід звернути увагу при покупці кисневого концентратора:

продуктивність кисню в хвилину;
рівень шуму;
портативність;
гарантійний термін і ціна.
Продуктивність кисню в хвилину

Основною характеристикою будь-якого концентратора кисню є потік кисню в хвилину, при якому концентрація на виході складе не менше 90%.

Виходячи з цього, в першу чергу обов’язково потрібно знати як часто необхідний кисень людині. У деяких випадках киснева терапія потрібна протягом 24 годин, в деяких випадках лікар рекомендує дихати киснем від 30 до 60 хвилин в день. Розглянемо обидва варіанти і вам стане зрозуміло на що орієнтуватися в подальшому.

Якщо для людини, хворої кисневою недостатністю необхідна киснева терапія протягом 24 годин, потрібно розглядати варіанти кисневих концентраторів, які будуть видавати не менше 5 літрів кисню в хвилину з концентрацією кисню на виході не менше 80%. Або іншими словами-5-ти літрові концентратори кисню. Тому відразу відкиньте всі моделі, продуктивність яких менше 5-ти літрів в хвилину. Як правило, вони використовуються для приготування кисневого коктейлю або для менш складних випадків. У характеристиках же вам необхідно шукати параметр: концентрація кисень на виході при потоці 5 л/хв — не менше 90%. Наприклад: кисневий концентратор Армед 8F-5

Якщо ж киснева терапія необхідно не тривалий час (до декількох годин на день). Тоді, швидше за все, досить буде кисневого концентратора з потоком кисню до 3-х літрів в хвилину, тобто в характеристиках необхідно шукати параметр: концентрація кисню на виході при потоці 3 л/хв — не менше 90%. Або 3-х літровий концентратор кисню. Наприклад: кисневий концентратор Армед 7F-3L

Рівень шуму
Якщо концентратор кисню буде використовуватися для тривалої кисневої терапії, а в більшості випадків потрібно саме безперервний режим роботи апарату, то особливу увагу слід приділити рівню шуму, адже кожен зайвий децибел набуває значення, так як підвищена гучність протягом багатьох годин створює несприятливий емоційний фон і може викликати роздратування. Людське вухо сприймає шум на рівні 20-25 dB, але, на жаль, концентраторів кисню з рівнем менше 20 dB поки немає, тому самими тихими вважаються концентратори кисню з шумом 31 — 40 dB.

Портативність
До сих пір ми розглядали стаціонарні моделі кисневих апаратів, які можна використовувати тільки в будинку, якщо ж людина хоче вести активний спосіб життя (виходити на вулицю, в магазин, куди-небудь їздити), то варто звернути увагу на моделі портативних (переносних) концентраторів кисню. Портативний кисневий концентратор може мати потік менше 5-ти літрів в хвилину в постійному режимі і до 5-6-ти літрів в хвилину в імпульсному режимі, тому він також підійде для використання хворими.

Принцип роботи імпульсного режиму: поки пацієнт робить видих, прилад напрацьовує у внутрішньому резервуарі необхідне для вдиху кількість кисню, і в момент вдиху під дією пневмоклапанів, видає накопичений кисень в дихальні шляхи пацієнта.

Гарантійний термін і ціна
Концентратор кисню купується не на один день і навіть не на рік, тому обов’язково уточніть про гарантійний термін апарату і умови виконання Продавцем гарантійних зобов’язань. Максимальна пропонована гарантія на сьогоднішній день — 5 років, сам ресурс роботи концентраторів без заміни внутрішніх фільтрів становить приблизно 10 років.

Поєднання перерахованих вище властивостей по максимуму призводить до підвищення ціни на апарат, але тут вибір за покупцем.