Застосування золи на ділянці і городі-мої рецепти та відгуки

83

Зміст ✓

  • ✓ зола не бевредна
  • ✓ зольний розчин для розсади своїми руками
  • ✓ підживлення золою
  • ✓ зола для зниження кислотності грунту
  • ✓ зола від хвороб і шкідників
  • ✓ розчин для обприскування золою
  • ✓ зола на городі — як і для чого застосовувати: відео

Зола на городі і в саду-рецепти застосування

Про користь застосування в городі золи знає тепер кожен дачник. Але ось про те, що ця безкоштовна паличка-виручалочка працює тільки за певних умов, мають уявлення далеко не всі. А вже про те, що зола ще й шкоду завдати може, замислюватися і зовсім не прийнято.

Золу на своїй присадибній ділянці я використовую не тільки в якості добрива (додам – просто чудового!), але і як ефективний стимулюючий засіб для прискорення росту городніх культур і підвищення їх врожайності. Мені можуть помітити, що все це, по суті, одне і те ж, але особисто мені так не здається. І зараз детально поясню чому.

Почну з того, що в золі містяться кальцій, калій, фосфор, магній, цинк, залізо, сірка та інші корисні речовини, необхідні для нормального розвитку рослин, але при цьому відсутні хлор і азот. Значить, її вже складно вважати універсальним добривом, яке, як здається багатьом городникам, потрібно використовувати завжди і скрізь, та ще й без оглядки на пропорції і частоту внесення.

Золу треба застосовувати порційно і вдумливо! я ніколи її не використовую одночасно з іншими добривами, щоб не позбавити їх дієвої сили. Більш того, вношу ці кошти тільки через півтора-два місяці після золи.

Зольний розчин для розсади своїми руками

Зрозуміло, допомагає вона мені і при роботі з насінням. Для отримання міцної розсади томатів, огірків, солодких перців, кабачків, гарбуза і капусти весь посівний матеріал попередньо замочую на дві години в зольному розчині (1 ст.л. На півлітра води), після чого насіння виймаю і підсушують. Цим же настоєм, до речі, підгодовую потім вже зміцнілу розсаду (в тому числі і квітів).

При висаджуванні її у відкритий грунт додаю в кожну попередньо добре пролиту водою лунку по жмені сухої золи, змішаної з землею. Підкреслю: таку суміш робити треба обов’язково! навіщо? а щоб не обпекти корінці молодих сіянців. Додам, що на грядки, призначені для висадки розсади, по осені при перекопуванні я теж вношу золу з розрахунку по одній склянці на кожен кв.м посадкової площі.

Підживлення золою

При посадці саджанців плодових дерев в ями насипаю по 300 г золи. І потім раз на чотири роки додаю її в пристовбурні кола. Для цього роблю поглиблення навколо дерев, в які або засинаю суху золу, або виливаю розчин (дві склянки золи на 10 л води) з подальшим закладенням землею.

Пригощаю золою і ягідники: під чорну, червону і білу смородину, а також агрус вношу із закладенням по дві склянки золи під кожен кущ, а під малину – по одній склянці золи.

Не більше! що ж стосується овочевих культур, то їх я підгодовую наступним розчином: 100 г золи розводжу в 10 л гарячої води і наполягаю дві доби, регулярно все добре перемішуючи. Виливаю під кожну рослину по півлітра отриманого настою відразу ж після поливів чистою водою. Якщо підвести своєрідний підсумок, то виходить, що зола не тільки удобрює землю, а й допомагає рослинам виробляти імунітет і швидше приживатися при пересадках.

Зола для зниження кислотності грунту

Через високий вміст в золі кальцію її можна застосовувати для зниження кислотності грунту. Термін дії такої» підгодівлі » – близько чотирьох років. Але це в ідеальних умовах. На практиці ж частота використання золи залежить від складу фунта. Наприклад, на глинистих ґрунтах її бажано вносити і навесні, і восени, а на піщаних – досить тільки на початку сезону.

Клопітно? так. Але ці турботи виправдані, адже, як я вже сказала, внесена зола заодно підвищує родючість грунту і покращує її структуру.

Можна додавати золу і в компостну купу – це не дозволить утворитися цвілі.

Я ж використовую золу і в боротьбі з шкідниками і хворобами посадок. Якщо спробувати скласти загальний список тих недругів, з якими вона допомагає мені впоратися, то він буде виглядати наступним чином: попелиця, мурахи, хрестоцвіті блішки, листогризучі комахи, совки, агрусова вогнівка, капустяна білявка, дротяники, колорадський жук, кореневі гнилі, кила, борошниста роса. Не буду стверджувати, що зола є стовідсотковою панацеєю у всіх випадках, але впевнено скажу, що її застосування дуже ефективно і помітно.

Як конкретно я з нею працюю? ну, наприклад, при посадці картоплі для відлякування дротяники і для отримання багатого врожаю в кожну лунку додаю по жмені сухої золи, а для боротьби з колорадським жуком – до цвітіння після дощу опудриваю кущі. Щоб відлякати слимаків, розсипаю золу близько рослин. А для запобігання відкладання яєць капустяними мухами і появи блішок розсипаю золу вже в міжряддях.

Опудривание рослин проводжу або по росі, або після дощу, або перед обприскуванням водою (щоб зола довше трималася на листі).

Розчин для обприскування золою

Для обприскування золою готую наступний розчин: 300 г заливаю теплою водою, наполягаю дві доби, проціджую, розводжу водою до 10 л і додаю 40 г мила. Такий настій особливо ефективний проти попелиці і борошнистої роси. Обприскування проводжу в суху погоду вечорами, два рази протягом сезону, але не раніше ніж через два тижні з моменту останньої обробки рослин.

Золу зберігаю в сухому місці в щільно закритих ємностях, щоб вона не втратила містяться в ній корисні речовини через вологість. А то іноді доводиться бачити, як деякі дачники тримають її у відкритих відрах, які стоять де-небудь під навісами або в кращому випадку в дров’яниках або холодних сараях.

Ні, мої дорогі, даремно ви розраховуєте, що у вас є хороший запас цінної сировини для підгодівлі і обробки посадок. Ця зола вже мало в чому зможе вам допомогти, і не окупиться витрачений на метушню з нею час.

Ну і на закінчення підведу ще один підсумок. Зола має досить цінними властивостями, але при цьому вона безпечніше дорогих хімічних добрив, якщо, звичайно, правильно і без фанатизму її використовувати. Так що запаси цього цінного засобу повинні бути в будь-якому дачному господарстві.

Зола на городі як правильно застосовувати золу і чого не можна робити

watch this video on youtube

© автор: світлана мартинова г.орел.

Нижче інші записи по темі» дача і сад — своїми руками »

Будемо друзями!