Чому куріння і спорт несумісні?

254


Зміст

  • Куріння і нерегулярні заняття спортом
  • Чому не можна палити тим, хто змагається спортсменам?
  • Як куріння впливає на метаболізм і ріст м’язів?
  • Куріння і поганий сон
  • Про шкоду алкоголю в раціоні спортсменів ми вже поговорили в цій статті. Тепер настав час висвітлити іншу непривабливу сторону нашого життя – куріння.

    То чи данина моді, то незріле бажання здаватися дорослішим, то реальна залежність, цього ми не знаємо, але факт залишається фактом: люди курили, курять і, напевно, продовжать палити. А багато хто навіть примудряються пов’язувати це з фітнесом, і навіть досягають успіхів у спорті.

    Але чи буде користь від фізичних вправ, якщо продовжити палити? Спробуємо розібратися, чому куріння і спорт несумісні і так це насправді.

    Куріння і нерегулярні заняття спортом

    Якщо ви ведете звичайний спосіб життя і при цьому паліть і не плануєте кидати (або не можете), заняття спортом ні в якому разі не протипоказані. У цьому випадку куріння та спорт будуть просто врівноважувати один одного – поки одне лікує, інше – калічить.

    • Сигарети діють на серце і садять дихалку – курцеві особливо важко займатися боксом, легкою атлетикою, баскетболом, футболом. Будь-які навантаження, пов’язані з кардіо даватимуться вам важче, якщо ви курите. Куріння порушує сон, пригнічує тестостерон, заважає засвоєнню корисних речовин.
    • Спорт розвиває витривалість, покращує роботу легенів, укріплює серце і судини. Більш того, активний спосіб життя підштовхує кинути куріння, стимулює якщо і не відмовитися остаточно, то хоча б скоротити кількість.

    Все просто: що дав вам спорт, то забрала сигарета. І ви знову залишаєтеся при своєму (якщо дуже образно). Тому однозначно стверджувати, що куріння і спорт несумісні, не зовсім вірно. Інша справа, що чекати відчутного прогресу, запаморочливих перемог і швидкого росту м’язів у цьому випадку не варто.

    Чому не можна палити тим, хто змагається спортсменам?

    Повторимо попередню думку якщо ви хочете домогтися успіхів на спортивній ниві, курити треба кидати. Ця бридка звичка не дасть вам досягти того, чого ви хочете.

    Але найжахливіше в тому, що сигарети гублять поступово – з кожним днем організм курця працює гірше і гірше. Одна затяжка не робить серйозного впливу на здоров’я, але постійне куріння вбиває його.

    Як куріння впливає на метаболізм і ріст м’язів?

    Метаболізм кращого спортсмена змінюється на клітинному рівні, нікотин негативно впливає на синтез білка і відновлення м’язових волокон. Курець швидше старіє, його гормональна система зношується, в ній з’являються збої, зокрема, знижується рівень тестостерону.

    Чому куріння пригнічує ріст м’язів? Відповідь проста: кожна затяжка викликає короткочасний недолік кисню, що, в свою чергу, шкодить зростанню м’язів. Найбільш небезпечний чадний газ, що викликає кисневе голодування всього організму, м’язів теж.

    Куріння і поганий сон

    Куріння робить людину дратівливою і стомлює, впливаючи на нервову систему, що вкрай негативно позначається на якості сну. Курцеві зазвичай не вистачає ночі, щоб повноцінно відпочити і виспатися. А відновлювальний період у спортсмена неймовірно важливий.

    Труднощі зі сном – не рідкість для курця. Вчені кажуть, що причина-в дії нікотину. Особливо шкідлива звичка викурювати цигарку перед відходом до сну.

    І, звичайно ж, куріння дає страшну (ми не побоїмося цього слова) навантаження на серце, яке б’ється на 30% інтенсивніше і працює на знос. У підсумку: організм зношується, а силові показники не ростуть. Втомлюєтеся ви швидше, а відновлюєтеся довше.

    І на прощання пара порад тим, хто ніяк не може кинути:

    • Щоб мінімізувати шкоду куріння при заняттях спортом, не паліть за ГОДИНУ до тренування (щоб організм легше справлявся з навантаженнями) і хоча б півгодини ПІСЛЯ (для нормального відновлення м’язів).
    • Не можете відмовитися різко – пробуйте поступово. Любіть спорт. Полюбіть своє відображення в дзеркалі, свої сильні і красиві м’язи. З’явилося бажання прикурити сигарету? Побегите в парк, подихайте повітрям, отожмитесь, повправлятися на брусах. Тяга поступово послабшає. Головне, мати люте бажання кинути згубну звичку.