Чому фітнес не допомагає: 6 головних помилок

182


Зміст

  • Помилка 1 – тренуєшся багато, робиш все і відразу
  • Помилка 2 – нехтуєш силовими тренуваннями
  • Помилка 3 – займаєшся за однією і тією ж програмою / по чужій програмі
  • Помилка 4 – неправильно або неповноцінно харчуєшся
  • Помилка 5 – тренуєшся абияк
  • Помилка 6 – акцентуєш увагу на вагах, а не на обсягах
  • Фітнес допомагає худнути або нарощувати м’язи, коли ти робиш все правильно. Якщо ти займаєшся більше півроку 3 – 4 рази в тиждень і не можеш досягти мети, переглянь своє ставлення до спорту і побачиш різницю. Розповімо про головні помилки, які роблять жінки у гонитві за фігурою мрії.

    Помилка 1 – тренуєшся багато, робиш все і відразу

    У всьому потрібна міра. У спорті теж. Якщо кожен день займатися йогою, пілатесом, силовими, круговими, аеробними, вранці бігати по парку, у вихідні кататися на бігових лижах, а вечорами поспішати на бокс, результату може і не бути.

    Читайте також: Позбутися від обридлого живота допоможе вправа вакуум

    Заняття спортом не мають бути спонтанними, безсистемними. Ваші м’язи обов’язково повинні відпочивати, адже саме в період відновлення вони і ростуть. Поєднання силових і кардіо – оптимально, не варто відвідувати всі без винятку групові тренування, які є у вашому фітнес-клубі.

    Виберіть 2 – 3 напрямки по душі і займайтеся. Наприклад, силові 3 рази в тиждень, кардіо – 2 рази в тиждень, вправи на розтяжку і гнучкість – 2 рази в тиждень.

    Помилка 2 – нехтуєш силовими тренуваннями

    Якщо весь час бігати і стрибати, ти будеш стрімко втрачати вагу, але не вдосконалювати форму. Гарний рельєф і промальовані м’язи так і залишаться на фотках в інших. Якщо ти хочеш змінити тіло якісно, а не просто висохнути тріску, обов’язково займайся в зоні вільних ваг і на тренажерах. Звичайно, під наглядом тренера, якщо немає досвіду. Як вибрати тренера, ми вже писали.

    Не хочеш бути «фу, як мужик» – не будеш. Жіночий організм до цього не пристосований. Від присідання з грифом 10 кг ще ні одна дівчина не постраждала.

    Помилка 3 – займаєшся за однією і тією ж програмою / по чужій програмі

    Якщо постійно займатися однією і тією ж програмою, неминуче настане застій. Просто тому, що м’язи адаптувалися і вже не реагують на звичну таження. Якщо вчити таблицю множення усі десять класів, розумнішим не станеш. Так і тут. Якщо 2 роки тільки присідати і качати біцепс, ідеальний торс сформувати складно.

    5 міфів про ефект групових тренувань

    Потрібно постійно зростати, постійно змінюватися і прогресувати. Вносити зміни до персональну програму тренувань можна буквально кожні півроку. Точніше скаже ваш персональний тренер.

    Скласти план тренувань без допомоги фахівця важко, немає гарантії, що це буде ефективно. Завантажити програму тренувань з інтернету або переписати у подружки – не найкраще рішення.

    Помилка 4 – неправильно або неповноцінно харчуєшся

    Варіанта два:

    • їж занадто багато;
    • їж недостатньо.

    І те, і інше – біда для гарної фігури. Якщо ти жуєш капустяний листок всю тиждень, то звідки взятися м’язів? Після тренування пельмені з майонезом? Впізнала себе, негайно скорегуй. Правильне харчування – 70% успіху.

    Якщо ти харчуєшся неповноцінне, тобто регулярно доотримуєш білки, жири чи вуглеводи, результату доведеться добиватися довше.

    Обов’язково споживати білок!

    • Дослідження в Іллінойському університеті показало: жінки, які споживають достатньо білка, змогли позбутися від більшої кількості жирового прошарку в порівнянні з тими, хто не доїдає. Включи в свій щоденний раціон яйця, курку, м’ясо, молочні продукти.
    • І не варто боятися жиру і вуглеводів. Жир обов’язковий для жіночого організму. Оптимально – прийом Омега 3. Вуглеводи дають нам енергію на тренуваннях. Без них буде складно викладатися на повну котушку.

    Обов’язково споживай СВОЮ норму калорій – харчуватися щодня на 599 ккал неправильно.

    Помилка 5 – тренуєшся абияк

    Не хочеться нікого ображати, але багато дівчатка, особливо новачки, тренуються в півсили. Одні приходять з подружками і базікають, інші роблять селфи, треті – прогулюються з кута в кут, поправляючи зачіску.

    Якщо ти не знаєш, як потрібно вести себе в тренажерному залі, щоб не травмуватися і не викликати осуду оточуючих, почитай цю статтю. Дуже цікаво!

    Помилка 6 – акцентуєш увагу на вагах, а не на обсягах

    Хочеш змінитися якісно, обов’язково роби виміри. Вага – не основний показник сильного і підтягнутого тіла. Можна важить 45 кілограмів і соромитися целюліту і в’ялої шкіри, а можна дійти до 60 і викликати захоплення мільйонів. Типовий приклад на фото.

    Безумовно, вагу можна і потрібно контролювати. Але без фанатизму – вставати на ваги приблизно раз на тиждень. Як правильно зважуватися, читайте тут.

    Головне – обсяги. Оцінюйте їх, дивлячись у дзеркало, по одязі, обмеряйтесь сантиметровою стрічкою. Так найкраще контролювати свої показники. Не женіться за стрілками на вагах!

    Насправді все просто – тренуватися регулярно і різноманітно, їсти правильну їжу і не сходити з дистанції ні зараз, ні потім.

    Це основні помилки при схудненні. Не допускаєте їх, але результату все одно немає? Радимо проконсультуватися з лікарем. Якщо ви дійсно робите все на 5+, докладаєте зусиль і не пропускаєте заняття, але не можете спалити жир або набрати м’язову масу, можливо, мають місце складнощі зі здоров’ям.